خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٦ رمضان ١٤٣٩

Monday, May 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۶/۲/۲۹ - ۱۲:۱۰ شناسه خبر : ۶۲۹۶۶۹

حضور مراجع و علما در حماسه انتخابات/ انتخابات نماد دموکراسی در نظام اسلامی است
خبرگزاری شبستان:مراجع و علما همگام با دیگر اقشار مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند و بر حضور پرشور مردم در این حماسه تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم مراجع و علما همگام با دیگر اقشار مردم از ساعات اولیه صبح امروز(29اردیبهشت) در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کردند و بر حضور پرشور مردم در این حماسه تاکید کردند.

 

آیت الله مکارم شیرازی:همه باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات حل شود


آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در نخستین دقایق آغاز رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رای خود را به صندوق سیار انداخت.

 

آیت الله مکارم شیرازی در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه همه باید در این حماسه شرکت کنند، گفت: قرائن نشان می‌دهد استقبال خوبی از انتخابات شود.

 

مرجع تقلید شیعیان تصریج کرد: توصیه میکنم ملت شریف وقتی رییس جمهور انتخاب شد همه او را یاری کنیم و قضایای قبل از انتخابات فراموش شود.کسی که انتخاب می شود باید خود را متعلق به همه ملت بداند و بر استفاده از همه ظرفیت ها توجه داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه رییس جمهور منتحب نیروهای خود را از همه گروه ها و جناح ها انتخاب کند گفت: باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات حل شود و امیدواریم آینده خوبی در انتظار ملت شریف ایران باشد.

 

آیت الله جوادی آملی:باید در حفظ و صیانت از اسلام و مردم جامعه اسلامی تلاش کرد

 

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد و رأی خود را به صندوق انداخت.

 

آیت الله جوادی آملی پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید در حفظ و صیانت از اسلام و مردم جامعه اسلامی تلاش کرده و از آن پاسداری کنیم تا این امانت بزرگ را به صاحب اصلی آن برسانیم.

 


آیت‌الله علوی گرگانی: انتخابات نماد دموکراسی در نظام اسلامی است

این مرجع تقلید بعد از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ملت متعهد ایران در همه مراحل وفاداری، محبت و نجابت خود را به رهبری و مراجع تقلید نشان داده اند.

 

وی با بیان اینکه انتخابات نماد دموکراسی در نظام اسلامی است ادامه داد: مردم همیشه نشان داده اند که نسبت به سرنوشت خود بی اعتنا نبوده اند.

 

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات پیروی از سیره امه اطهار و حمایت از نظام است افزود: انتظار بزرگان دینٰ رهبری  و مراجع از جامعه اسلامی حضورحداکثری و انتخاب اصلح است.

 

وی تاکید کرد: انتخاب اصلح می تواند بسیاری از مشکلات را از بین ببرد و از معیشت مردم گره گشایی کند.

 

آیت‌الله صافی گلپایگانی:امیدواریم باتوجهات حضرت ولیعصر(عج) مسلمانان با عزت و اقتدار باشند

 آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی رای خود را در صندوق سیار ویژه مراجع انداخت و در حماسه سیاسی مردم شرکت کرد.

 

وی پس از آنکه رای خود را در صندوق انداخت با دعا برای دست‌اندکاران انتخابات از خداوند متعادل و حضرت حجت‌(عج) توفیق روزافزون برای جمهوری اسلامی را خواستار شد.

 

آیت الله صافی تصریح کرد: امیدواریم باتوجهات حضرت ولیعصر(عج) مسلمانان با عزت و اقتدار باشند و مردم و جوانان ما نیز مورد توجه ایشان باشند.

 

آیت‌الله نوری همدانی:امیدواریم امروز هم مردم انقلابی ایران حماسه آفرین شوند

 آیت‌الله نوری همدانی ضمن شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت:امیدواریم مردم با شور و نشاط حضور یابند و حمایت خود را از نظام اسلامی به جهانیان ثابت کنند و مشت محکمی بر دهان استکبار بکوبند.

 

وی با تصریح بر عدم حمایت از هیچ کاندیدایی افزود: اما گفته ایم که شاخص های کاندیداها ولایت‌مداری، استکبارستیزی و رقع مشکلات اقتصادی و ایجاد شغل است و مردم باید دقت داشته باشنند.

 

وی تاکید کرد: امیدواریم امروز مردم انقلابی ایران که همیشه حماسه آفرین بوده اند از زن و مرد و پیر و جوان ورق جدیدی در تاریخ نظام اسلامی ایجاد کرده و حماسه آفرین باشند.

 


آیت‌الله سبحانی رأی خود را به صندوق انداخت

آیت‌الله سبحانی صبح امروز با حضور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رای خود را به صندوق سیار انداخت

 

آیت‌الله حسینی بوشهری:مردم با حضور خود گام استواری در راستای عمران و آبادی کشور بردارند


آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری با شرکت در انتخابات حضور آگاهانه مردم در انتخابات های را تجلی مردم سالاری دینی دانست و افزود:مردم با  حضور خود تعهدشان را به نظام اسلامی ثابت می کنند.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: مردم با حضور خود وفاداری شان را به خون شهیدان، اسلام و امام و رهبری است نشان خواهند داد.

 

وی با بیان اینکهشور انتخاباتی در کشور جهانیان را متحیر کرده است گفت:آنها اهلام کرده اند که دموکراسی واقعی در ایران وجود دارد.

 

آیت الله بوشهری ابراز تاکید کرد: امیدواریم مردم با حضور خود گام استواری در راستای عمران و آبادی کشور بردارند.

 

 آیت‌الله سعیدی :شرکت در انتخابات تقویت ولایت است


آیت‌الله سیدمحمد سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستانه مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) با حضور در پای صندوق‌های رای، در حماسه سیاسی مردم شرکت کرد.

 

بنابر این گزارش آیت‌الله سعیدی با حضور در صفوف رای گیری در حرم مطهر حضرت معصومه(س)، در این انتخابات مهم شرکت کرد.


آیت‌الله سعیدی پس از انداختن رای گفت: ملت بزرگ ایران همانند انتخابات‌ گذشته در این انتخابات نیز نشان خواهند داد که مدافعان اصلی نظام اسلامی هستند.

 

وی تاکید کرد: شرکت در انتخابات تقویت ولایت است و مردم با علاقه و بر اساس تکلیف شرغی خود باحضور و انتخاب اصلح ضربه دیگری بر استکبار جهانی خواهند زد.


وی ابراز داشت: ملت ایران با حضور پرشور در انتخابات بار دیگر جواب دشمنان را خواهند داد و به دنیا ثابت خواهند کرد که هیچ گاه دست از انقلاب بر نخواهند داشت.

 

آیت‌الله مصباح یزدی:مردم باید با حضوری پرشور در انتخابات، فرد اصلح را انتخاب کنند

آیت‌الله مصباح یزدی امروز همگام با ملت ایران در انتخابات شرکت و از حضور پرشور مردم در انتخابات قدردانی کرد.

 

آیت‌الله مصباح یزدی پس از انداختن رای خود در صندوق های اخذ رای گفت: مردم باید با حضوری پرشور در انتخابات، فرد اصلح را انتخاب کنند.

 

وی با بیان اینکه ما همه معتقد به ولایت‌فقیه هستیم، ایشان نیز فرموده که همه باید در انتخابات مشارکت داشته باشند و این خود دلیلی است که به مسائل بی‌اعتنا نباشیم.

 


آیت الله مرتضی مقتدایی: مردم باید پرشور پای صندوق های رای حاضر شوند


آیت الله مرتضی مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از انداختن رأی خود به صندوق انقلاب اسلامی تحت عنایت و توجهات امام عصر(عج) قرار دادرد گفت:پس از ارتحال حضرت امام، اعضای خبرگان رهبر معظم انقلاب را برای رهبری انتخاب کردند و ایشان نشان دادند که بهترین و شایسته ترین شخص برای رهبری هستند.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به شرایط حساس کشور در شرایط کنونی گفت:دشمن تمام تلاش خود را می کند تا نظام اسلامی را ساقط کند.

 

وی ادامه داد: آنها از نظام ما ضربه خورده اند و در این شرایط ملت مؤمن و انقلابی ایران با حضور خود آنها را ناامید خواهند کرد.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مردم باید به صورت پرشور پای صندوق های رای حاضر شوند و اصلح را انتخاب کنند تصریح کرد: مردم آگاه و بصیر هستند و می دانند که حضور آنها باعث اقتدار نظام و اسلام شده پس کوتاهی نخواهند کرد.

 

 

آیت الله امینی:حضور حداکثری مردم دشمنان را مأیوس می کند
 

 آیت الله ابراهیم امینی  عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از انداختن رأی خود به صندوق گفت:حضور حداکثری مردم  دشمنان را مأیوس می کند و باعث تشویق مسؤولان  برای رفع  هرچه بیشترمشکلات مردم می شود.

 

وی دعا کرد: مسؤولان در حل مشکلات مردم به ویژه مسأله بیکاری، مشکلات معیشتی و مشکلات جوانان  موفق باشند و با برنامه درست و حساب شده در پی حل مشکلات مردم باشد.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضور مردم پای صندوق های رأی دشمنان را مایوس می کند تصریح کرد:شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و شرعی است.

 

آیت الله امینی با تاکید بر اینکه مردم از دادن رأی سفید پرهیز کنند گفت: ما باید در سرنوشت خود اثر بگذاریم و این کار به معنای از دست دادن فرصت است.

 

وی همچنین با اشاره به انتخابات شورای شهر، گفت: باید در حل مشکلات قم از جمله بیکاری و ترافیک تلاش کرد چرا که این شهر مقدس از اسباب آبروی نظام است.

 

 

 

 

 

پایان پیام/78

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی:

مساجد باید در راستای معرفت افزایی تلاش کنند

خبرگزاری شبستان: عضو هیأت علمی موسسه امام خمینی(ره) بر لزوم تلاش مساجد برای معرفت افزایی جهت مقابله با توطئه های دشمنان علیه دین تأکید کرد.

اخبار برگزیده شبستان