خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

الاثنين ١١ جمادى الثانية ١٤٤٢

Monday, January 25, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۶:۳۰ شناسه خبر : ۶۲۳۴۴۵
ذوالفقاری در نشست خبری عنوان کرد:
تهدید خاصی برای امنیت انتخابات نداریم
خبرگزاری شبستان: رییس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه تهدید خاصی برای امنیت انتخابات نداریم، گفت: انجام تبلیغات کاندیداها قبل از زمان تبلیغات ممنوع است.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، حسین ذوالفقاری، رییس ستاد امنیت انتخابات کشور در نشست خبری بعدازظهر امروز چهارشنبه 30 فروردین گفت: از شهریور 1395 کار تامین انتخابات شروع شد و ما در چند مرحله باید کارها را انجام می دادیم، یک بخش از کارها باید قبل از ورود عملی به انتخابات انجام می شد و مرحله دوم مرحله ثبت نام و سپس مرحله بررسی صلاحیت ها و مرحله تبلیغات و مرحله چهارم روز رأی گیری و نهایتا مرحله پنجم اعلام نتیجه انتخابات است.

 

وی با بیان اینکه برای تمامی این مراحل بررسی هایی شده است که چه آسیب های امنیتی وجود دارد و چه اقداماتی باید انجام شود، گفت: تا این لحظه که پیش بینی هایی صورت گرفته است و اشراف اطلاعاتی در کل کشور وجود دارد تهدید خاصی برای امنیت انتخابات نداریم البته این به معنای این نیست که تمامی افعالی که ممکن است بر روی انتخابات تاثیر بگذارد مورد توجه ما قرار نگیرد.

 

ذوالفقاری با اشاره به ترکیب ستاد امنیت انتخابات کشور گفت: این ستاد مرکب از ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، دستگاه های قضایی و صدا و سیماست و از چندین ماه قبل تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه سه کمیته در ستاد فوق تشکیل شده است، یادآور شد: کمیته اشراف اطلاعاتی مرکب از دستگاه های اطلاعاتی کشور و همچنین حوزه فضای مجازی کار رصد اطلاعاتی را هم در حوزه واقعی و هم مجازی رصد می کنند و کمیته عملیات و انتظامات نیز تمامی برنامه هایی که از مرزهای کشور تا داخل شعب اخذ رای باید در حوزه امنیت انجام شود را مورد بررسی قرار می دهند.

 

وی سومین کمیته را کمیته افکار عمومی در بحث امنیت انتخابات عنوان کرد و گفت: پیش بینی کرده ایم که در این بخش اطلس انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تهیه شود و این اطلس برای تک تک استان ها ارسال شده است تا پیش بینی های لازم برای مناطقی که مستعد مسایل امنیتی هستند، صورت گیرد و دستورالعملی نیز به استانداران و فرمانداران در این زمینه ابلاغ شده است.

 

رییس ستاد امنیت انتخابات کشور خاطرنشان کرد: طرحی برای ساماندهی تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی تهیه شد و روز گذشته این طرح تصویب و برای اجرا ابلاغ شد که در آن هر کاندیدا و طرفدارانشان که می خواهند در فضای مجازی تبلیغات داشته باشند به سامانه مراجعه می کنند که بر اساس فرمی که در وزارت ارشاد وجود دارد درخواست خود را ثبت و بسته اینترنت خود را فعال می کند و بر اساس نمادی که در آنجا در نظر گرفته می شود باید کار تبلیغات خود را انجام دهند.

 

وی با اشاره به آدرس این سایت گفت: آدرس این سایت عبارت است از www.samandehi.ir و کاندیداها باید هرگونه اعلامیه و کار تبلیغاتی خود را در این بستر انجام دهند و یک نسخه از قرارداد خود را نیز در این زمینه به وزارت کشور ارایه دهند.

 

ذوالفقاری تصریح کرد: در شورای امنیت انتخابات به طور مستقیم 260 هزار نفر نیرو که از نیروهای انتظامی و نیروهای کمکی که از طریق ستاد کل ابلاغ شده است در کار امنیت انتخابات به طور مستقیم درگیر هستند و بیش از 40 فروند بالگرد ستادهای انتخاباتی استان های کشور را نیز پشتیبانی می کنند.

 

وی بیان کرد: تمام نهادهای اطلاعاتی کشور اعم از وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، اطلاعات نیروی انتظامی کار رصد و پایش اطلاعاتی را انجام می دهند و به صورت شبانه روز مشغول کار هستند.

 

رییس ستاد امنیت انتخابات کشور با بیان اینکه ما هرچه که به ایام انتخابات نزدیک می شویم تشدید امنیت از مرزهای کشور به داخل کشور را داریم، گفت: قرار است ایست بازرسی در استان ها و شهرستان ها با تعیین قاضی ویژه در نظر گرفته شود که هر گاه نیاز به کنترل وجود داشته باشد با مشکل قاضی از لحاظ قانونی خلایی وجود نداشته باشد.

 

وی همچنین اضافه کرد: در کنار سه کمیته فوق کمیته قضایی نیز در داخل دادستانی کشور و در استان ها تشکیل شده است.

 

ذوالفقاری در مورد اینکه برخی اخبار مبنی بر این است که یکی از کاندیداها قرار است در استادیوم آزادی تجمعی را داشته باشد و آیا وزارت کشور با آن برخورد خواهد کرد، گفت: حضور طبیعی هر کدام از کاندیداها در محافل منعی ندارد اما اگر بخواهند در جمع ها صحبت کنند و کار تبلیغاتی قبل از زمان تبلیغات انجام دهند، ممنوع است اما حضور آنها به عنوان شهروند از نظر قانونی ممنوعیتی ندارد.

 

ذوالفقاری در ادامه نشست خبری خود با تاکید بر رعایت قانون از سوی کاندیداها گفت: بی قانونی ممنوع است و چنانچه کاندیداها رعایت قانون نکنند پیش بینی های لازم را انجام دادیم و علاوه بر این پیش بینی کردیم هر کاندیدایی از قانون تمکین نکند قطعا در چهارچوب قانون با آنها برخورد می کنیم و ابعاد کار را نیز مدنظر قرار می دهیم.

 

وی با بیان اینکه رسانه ها در بحث قانونگرایی و قانونمندی توجه جدی داشته باشند، گفت: هر کاندیدایی که صلاحیتش تایید نشود راه قانون برای بیان اعتراضش باز است اما اگر بخواهد به راهی غیر از قانون اعتراض خود را نشان دهد ما در چهارچوب قانون پاسخگوی پیامدهای رفتار وی خواهیم بود.

 

ذوالفقاری در رابطه با تمهیدات وزارت کشور برای روز اعلام نتایج گفت: به تمام کاندیداها تفهیم می شود که هیچ کاندیدایی و هیچ مرجعی به جز وزارت کشور حق اعلام نتیجه انتخابات را ندارد چون طبق قانون وزارت کشور مسئول اعلام نتیجه انتخابات است.

 

وی در رابطه با اینکه چه تجمعاتی مشکل ندارند و ویژگی این تجمعات چیست، گفت: تجمعاتی که در مکان های سرپوشیده باشند مشکلی ندارند اما تجمعاتی که در مراکز باز باشند نیاز به مجوز قانونی دارند.

 

وی در رابطه با تجمعاتی که در هنگام ثبت نام تعدادی از کاندایداها مقابل ستاد انتخابات صورت گرفت، گفت: نیروی انتظامی در این زمینه صحبت زیادی کشید و تذکر لازم را نیز ما به این کاندیداها دادیم.

 

 

 

 

پایان پیام/33

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در دیدار خانواده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی کشور مطرح شد؛ تجلیل رهبر انقلاب اسلامی از برجستگی‌های علمی و فنی و اخلاص شهید فخری‌زاده

تجلیل رهبر انقلاب اسلامی از برجستگی‌های علمی و فنی و اخلاص شهید فخری‌زاده

حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از برجستگی‌های علمی و فنی شهید فخری‌زاده و حضور سخت‌کوشانه آن دانشمند عالی‌مقام در میدان علم و عمل، گفتند: علوّ مقامی که خداوند با شهادت به آن بزرگوار عطاء کرد، مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود.

اخبار برگزیده شبستان