خبرگزاری شبستان

جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

الجمعة ١١ ربيع الثاني ١٤٤٢

Friday, November 27, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - زمزمه های انتظار زمان :   ۱۳۹۶/۲/۱۱ - ۱۴:۳۶ شناسه خبر : ۶۲۱۵۷۵

بدون مجاهده نمی توان ادعای انتظار داشت
خبرگزاری شبستان: وظیفه اهل انتظار، رشد و تعالی بخشیدن به تدبیر امور، مدیریت های اجتماعی و اکمال ملکات شهامت و شجاعت است، زیرا دین و اجرای احکام حیاتبخش آن همواره به این چهار عنصر محتاج است.

به گزارش خبرنگار گروه مهدویت خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی، مرجع تقلید شیعیان و مفسر قرآن و مولف تفسیر تسنیم در کتاب «امام مهدی(عج)، موجود موعود» می نویسد:

 

معنای حقیقی انتظار، تحصیل شرایط حضور و ظهور ولی عصر(عج) است و هر که در این مسیر مجاهده نکند، انتظارش به حقیقت انتظار موصوف نمی شود. بر پایه روایات تشریح وقایع پس از ظهور، هنگام قیام ولیعصر(عج) دست لطف الهی بر سر امت کشیده و عقل هایشان کامل می گردد و بردبار می شوند. این رشد و بالندگی چیزی نیست که نیازی به زمینه سازی نداشته و انسان ها ناگاه و یکباره از نادانی به دانایی رسند.

 

تعالی سطح فرهنگ، تعقل و فهم عمومی، نخستین زمینه لازم جهت ادراک پیام انسان کامل و ظهور ولی مطلق خداست و این مهم از گرانمایه ترین وظایف منتظران آن حضرت است، زیرا جامعه ای که از سطح فرهنگ والاتر و بالاتری برخوردار باشد، معارف الهی را که امام (ع) عرضه خواهد کرد بهتر ادراک و در برابر هجوم امواج جهل و کینه بهتر ایستادگی و دفاع می کند. نه خود گرفتار جهل و تجاهل می گردد و نه اجازه می دهد از جهل دیگران سوء استفاده شود.

 

وظیفه دیگر اهل انتظار، رشد و تعالی بخشیدن به تدبیر امور، مدیریت های اجتماعی و اکمال ملکات شهامت و شجاعت است زیرا دین و اجرای احکام حیات بخش آن همواره به این چهار عنصر محتاج است و به فرموده امام باقر(ع)، شجاعت، صلابت و نفوذ در اجرای احکام الهی از ویژگی های یاران وجود مبارک امام زمان(عج) است: اجری من لیث و أمضی من سنان و چون جامعه اسلامی در رشد و تعالی فرهنگ و خردورزی از سویی و بالندگی شجاعت، شهامت و مدیریت از سوی دیگر به نصاب خود رسید، زمینه ظهور حجت مطلق الهی فراهم می شود.

 

اقتدا به سنت وسیره پیامبر و امامان(علیهم السلام)

امام عصر(عج) احیاءکننده آموزه های نورانی قرآن و معارف پیامبر اکرم و ائمه هدی(ع) است. رهاورد امام عصر(عج) همان اسلام ناب و معارف والای پیامبر عظیم المنزله اسلام(ص) است که از خزائن الهی عرضه داشت و امامان معصوم(ع) یکی پس از دیگری این حقیقت را در بیان و سیره خویش پاس داشتند.

 

راه امام عصر(عج) جز راه قرآن و عترت(ع) نیست و منتظر امام عصر(عج)، باید با قرآن و آموزه هایش از سویی و با سیره و معالم عترت(ع) از سوی دیگر آشنا باشد، تا بتواند خویش را در پرتو انوار روح بخش آنها نهد و با اقتدای به آنان خود را برای حضور در محضر امام زمان(عج) آماده سازد.

 

پایان پیام/248

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

زیارت نامه حضرت معصومه(س) و دعا برای ظهور امام مهدی(عج)

زائران حرم و بارگاه حضرت معصومه(س) از خداوند می خواهند: "اسئل الله ان یرینا فیکم السرور و الفرج؛ از خداوند می خواهم که سرور و گشایش شما را ببینم." قطعاً سرور اهل بیت ظهور امام مهدی است.

اخبار برگزیده شبستان