خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

الجمعة ١ المحرّم ١٤٣٩

Friday, September 22, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - آخر الزمان زمان :   ۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۱:۱۳ شناسه خبر : ۶۲۱۳۱۴

هنگام ظهور امام زمان(عج) در کلام امیرمومنان(ع)
خبرگزاری شبستان: امیرالمومنین امام علی(ع) می فرمایند: ««در زمان ظهور، منادی ندا می‌دهد: این مهدی، خلیفه الهی است؛ از او تبعیت کنید. زمین را از قسط و عدل پر می‌کند؛ چنان‌که از ستم و جور پر شده باشد و این ظهور هنگامی است که ...»

به گزارش گروه مهدویت خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام رحیم کارگر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و کارشناس مباحث مهدوی در کانال تلگرامی آینده نگاری ایرانیان درباره پیشگویی های روایات از وضعیت جهان در آستانه ظهور با عنوان «مهدویت و آینده های دوگانه» می نویسد:

 

در روایات شیعه، عصر ظهور حضرت مهدی (عج)، هنگامی دانسته شده که دنیا پر از هرج و مرج و لاابالی گری  و بی‌رحمی در همه ابعاد خود است!! درست وقتی که همه چیز در شرف نابودی و ویرانگری به دست برخی از انسان های شیطانی است، امام زمان(عج) برای نجات بشر و  بشریت قیام می کنند. این دوگانگی ها به ما می آموزد که همیشه در طرف امام زمان(عج) و در مسیر زلال و نورانی او باشیم، وگرنه در همان جهت و جبهه ای خواهیم بود که امام مهدی (عج) علیه آن قیام کرده است...

 

امیرالمومنین امام علی (ع) فرمودند: «مناد ینادی هذه المهدی خلیفة الله فاتّبعوه، یملأ الأرض قسطاً و عدلاً کما ملئت ظلماً و جوراً و ذلک إنّما عندما تصیر الدنیا هرجاً و مرجاً و یغار بعضهم علی بعض فلا الکبیر یرحم الصغیر و لا القوی یرحم الضعیف فحینئذٍ یأذن الله له بالخروج»؛ «در زمان ظهور، منادی ندا می‌دهد: این مهدی، خلیفه الهی است؛ از او تبعیت کنید. زمین را از قسط و عدل پر می‌کند؛ چنان‌که از ستم و جور پر شده باشد و این ظهور هنگامی است که هرج و مرج و آشوب، دنیا را فراگرفته باشد و بعضی بر بعضی دیگر تعدی کنند. بنابراین،  بزرگ بر کوچک و نیرومند به ناتوان ترحم نمی‌ورزد. پس در این هنگام است که خدا به قائم اجازه خروج می‌دهد».

 

پایان پیام/9

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در اولین جمعه ماه محرم الحرام؛

راه اندازی پادگان منجی آخرالزمان(عج) روی دستان مادران!

خبرگزاری شبستان: امروز مسیحیان هم در کلیسا مجلس شیرخوارگان حسینی برپا می کنند. و همین یک جمله برای ما بس است که روزنامه اسراییلی هآرتص نوشت: «پادگان منجی آخر راه اندازی شد».

اخبار برگزیده شبستان