خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٧ رمضان ١٤٤٠

Wednesday, May 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۶/۱/۶ - ۰۸:۳۸ شناسه خبر : ۶۱۸۱۲۰
حجت الاسلام محمدی در گفتگو با شبستان خبرداد:
ارائه پیش نویس ساختار ستاد راهبری طرح ملی حفظ به محضر مقام معظم رهبری
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: گزارش جامعی از وضعیت حفظ قرآن کریم در کشور و بازبینی پیش نویس ساختار ستاد راهبری طرح ملی حفظ از سوی شورا تهیه و جهت ارائه به محضر مقام معظم رهبری و کسب تکلیف از ایشان در مورد اجرای طرح صورت گرفت.

حجت الاسلام حمید محمدی، رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به برگزاری هفت جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی و یازده جلسه مجمع مشورتی در سال گذشته گفت: در این راستا جلسات کمیسیون های تخصصی، پژوهش و آموزش عالی و تبلیغ و ترویج برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته شش جلسه جهت بررسی نحوه تشکیل کمیته صیانت از چهره های برتر قرآنی توسط شورا برگزار شده است، خاطرنشان کرد: همچنین نشست سه روزه نهایی سازی اسناد راهبردی در مشهد مقدس و دو نشست هم افزایی با نمایندگان شورای هماهنگی تو گسترش فعالیت های قرآنی استان ها در آبان و اسفند ماه سال گذشته از سوی شورا برگزار شده است.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه جلساتی با موضوع هماهنگی و ارزیابی تخصصی مصوبه «ضوابط ارزيابي حافظان قرآن» و مصوبه «ضوابط ارزیابی قاریان و مدرسان قرآنی» در سال گذشته اظهار کرد: جلساتی چون، نظارت راهبردی تحقق اهداف آموزش عمومی قرآن کشور، تسهیل و تنظیم پرداخت کمک‌ هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان، تدوین پیش نویس اصلاحی اساسنامه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی و هماهنگی و تسهیل توسعه وقف قرآنی از دیگر برنامه های شورا در سال گذشته بود.

 رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به بررسی و تصویب اساسنامه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی و تصویب کلیات و بندهایی از سند راهبردی آموزش عمومی قرآن کریم از سوی شورا تصریح کرد: بررسی و تصویب پیش نویس وظایف رئیس و دبیر هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت و تهیه پرونده ای جامع از مشکلات و وضعیت رسیدگی به خانواده های شهدای قرآنی فاجعه منا، جهت ارائه به رئیس جمهور از دیگر فعالیت های شورا در سال گذشته بود.

وی ادامه داد: همچنین گزارش جامعی از وضعیت حفظ قرآن کریم در کشور و بازبینی پیش نویس ساختار ستاد راهبری طرح ملی حفظ از سوی شورا تهیه و جهت ارائه به محضر مقام معظم رهبری و کسب تکلیف از ایشان در مورد اجرای طرح صورت گرفت.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه مجموعه مطالعات و اسناد پشتیبان مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی تدوین و منتشر شده است، افزود: گزارش نظارت و ارزیابی اجرای ضوابط شمول تحصیل رایگان حافظان کل قرآن کریم در دانشگاه ها نیز از سوی شورا ارائه شده است.

رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به ارائه گزارش نظارت و ارزیابی مصوبه پیگیری امور شورا در استان ها تاکید کرد: گزارش تحلیل راهبردی اجرای برنامه ملی برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گزارش ارزیابی برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن در سال 95، گزارش تحلیل راهبردی اجرای برنامه ملی برگزاری مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران و گزارش تحلیلی وضعیت حفظ قرآن در کشور در سال گذشته از سوی شورا ارائه شد.

وی با بیان اینکه شناسنامه قرآنی 15 دستگاه و گزارش پایش راهبردی عملکرد قرآنی شش دستگاه تا کنون گردآوری شده است، خاطرنشان کرد: تدوین پیش نویس فرهنگ نامه نظام توسعه فرهنگ قرآنی و کارکردهای وقف در توسعه فرهنگ قرآنی از دیگر برنامه های شورا بود.

 

پایان پیام/345

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس بنیاد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اعلام کرد

طرح قرآنی «۱۴۵۲» در ایستگاه پایانی/اعطای ۶ کمک‌هزینه خرید خودور به برگزیدگان

حجت‌الاسلام مقنی با اعلام برگزاری اختتامیه طرح قرآنی «۱۴۵۲»، گفت: امشب با حضور نماینده ولی فقیه و جمعی دیگر از چهره‌های قرآنی قرعه‌کشی شش کمک‌هزینه خودرو برای اعطاء به برگزیدگان این طرح انجام می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان