خبرگزاری شبستان

شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

السبت ٥ شعبان ١٤٣٩

Saturday, April 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۱/۱ - ۰۹:۰۲ شناسه خبر : ۶۱۷۸۱۶

جنوب یمن تحت اشغال آمریکا؛ چرا و چگونه؟
خبرگزاری شبستان: ارتش آمریکا با تمام تشکیلات نظامی و دریائی و اطلاعاتی خود و با کمک عربستان، یمن را اشغال کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «پانوراما» در مقاله ای به قلم «احمد عاید احمد» نوشت: رسانه های امریکا با روشی رمز گونه پرده از نمایش این کشور برداشتند. خبرگزاری معروف «بلومبورگ» نوشت: ارتش آمریکا با تشدید حملات خود در چارچوب مبارزه با تروریسم که به طور خاص علیه گروه «القاعده» متمرکز است، عمق مداخله در یمن را بیشتر می کند، به گونه ای که با بیش از 30 حمله، مرکز مهمات و زیرساخت های وابسته به «القاعده» را مورد هدف قرار داده که با هماهنگی با «عبد ربه منصور هادی» صورت گرفته است. 


خبرگزاری «بلومبورگ» اظهارات «جیف دایفیس» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا را یادآوری کرد که گفته بود: «دستان گروه القاعده بیش از هر گروه دیگری به خون آمریکائی ها آلوده است. با وجود تلاش امریکا و متحدان آن در زمینه مبارزه با تروریسم اما این تلاش ها فقط بر افراطی های داعش در عراق و سوریه تمرکز کرده است». او تأکید کرد: «نیروهای آمریکائی به مبارزه با تروریست های القاعده تا خنثی کردن برنامه های تروریستی آنها ادامه می دهد». وی همچنین در ادامه به تلاش ناموفق این گروه تروریستی برای هدف قرار دادن یک هواپیمای غیر نظامی  آمریکا در سال 2009اشاره کرد. 


آنچه گذشت، خلاصه ای از نمایشنامه آمریکا برای اشغال یمن در تمام رسانه های این کشور با وجود تفاوت ساختاری و گزارشی است، اما باید گفت تنها دلیل آن مبارزه با تروریسم بدون حتی کوچکترین نگاهی به مبارزه با بانیان و حامیان تروریسم است. پنتاگون و رسانه های آمریکا هر نوع حادثه تروریستی در جهان را به یمن ربط می دهند تا اشغال این کشور را با همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و جغرافیائی آن مشروعیت بخشند.

وقایع جاری در جنوب یمن با حوادث شمال، شرق، غرب و مرکز این کشور ارتباط همه جانبه دارد. ناتوانی استعمار در ورود به استان های شمالی این کشور پس از موفقیت ارتش و کمیته های مردمی در پاکسازی این مناطق و ایجاد امنیت اقتصادی و نظامی و اداری در آنها موجب ایجاد آشوب و هرج و مرج در مناطق جنوبی شده و این مناطق را لقمه آسانی برای مهاجمان، تروریست ها و مزدوران قرار داده است. دلیل این مشکل خود اهالی مناطق جنوبی هستند که با تأیید جنگ وتروریسم برای تحقق توهمات باطل خود مسئول کامل این اوضاع به شمار می روند. گروه «الشطریه» جداطلب بوده و بدون هیچ برنامه ای، امکان دست یابی به کوچکترین اهداف خود را ندارد، گروه تروریستی ادعای پاکسازی یمن از افراد به اصطلاح کافر و مجوس دارد و به همین بهانه مرتکب وحشیانه ترین جنایت ها با حمایت کشورهای استعماری می شود. گروه چپ نیز خود به جنگ افروزی دامن می زنند زیرا منبع درآمدشان بوده و ملت و وطن در قاموس آنها هیچ مفهومی ندارد که اگر جنگ و خونریزی در این کشور متوقف شود، به زباله دان تاریخ خواهند پیوست. 


ساکنین استان های جنوبی سرگردان بوده و نمی دانند به کدام گروه متوسل شوند و در دریای جنگ و تروریسم و مزدوران و تاجران خون غرق شده اند. آنها خود و استان های خود را از دست داده اند. حضور آمریکا و انگلیس به بهانه مبارزه با تروریسم در این مناطق، فرصت بزرگی برای تروریست ها و اعمال و جنایت های وحشیانه آنهاست.


جنگ تهاجمی در جنوب یمن و کل این کشور به دلیل این بازی منطقه ای و بین المللی ادامه دارد و با برنامه ای هدفمند پیش می رود. در پایان امیدواریم که مردم جنوب یمن از خواب غفلت بیدار شده و همگام با دیگر مردم این کشور در راه نجات کشور سهیم شوند.

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تاسیس شورای جهانی اقلیت های مسلمان در ابوظبی

خبرگزاری شبستان: ابوظبی قرار است در همایش جهانی اقلیت های مسلمان در جوامع غیر اسلامی تاسیس «شورای جهانی اقلیت های مسلمان» را اعلام کند.

اخبار برگزیده شبستان