خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۲ شناسه خبر : ۶۱۷۷۴۷

رژیم آپارتاید صهیونیستی؛ از اشغالگری تا نژادپرستی بی سابقه
خبرگزاری شبستان: توجه به واقعیت ها و ادله ای که ثابت شده است، هیچ جای شک نیست که اسرائیل به خاطر سیاست ها، اقدامات و اعمال نظام آپارتایدی علیه مردم فلسطین، یک رژیم جنایتکار و نژاد پرست است.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ "الوعی نیوز" در گزارشی آورد: سازمان "اسکوا" (کمیته اقتصادی و اجتماعی غرب آسیا وابسته به سازمان ملل) گزارشی را منتشر کرد که در آن آمده است رژیم صهیونیستی نظام نژادپرستی "آپارتایدی" را شکل داده است که بر تمام مردم فلسطین سیطره دارد.

براین اساس و با توجه به واقعیت ها و ادله ای که ثابت شده است، هیچ جای شک نیست که اسرائیل به خاطر سیاست ها، اقدامات و اعمال نظام آپارتایدی، جنایتکار است.

این گزارش بر موضوعات و اصول قوانین بین المللی حقوق بشر که تبعیض نژادی و نظام آپارتاید را رد می کند، استناد کرده است.

به موجب قوانین بین المللی جنایت "تبعیض نژادی" تمام اقدامات غیرانسانی که در غالب نظام مبتنی بر ظلم روشمند و سیطره هدف گذاری شده از جانب گروهی نژادی مقابل هر گروه دیگر صورت می گیرد را شامل می شود.

این گزارش تأکید می کند که رژیم اسرائیل به طور آشکار در غالب قوانین اسرائیلی با همین هدف تشکیل شده است که بخشی از آن با قوانین ویژه سیطره بر اراضی فلسطینی، اشغالگری و ورود یهودیان از سراسر دنیا به اسرائیل ارتباط دارد و بخش دیگر آن به جلوگیری از ورود فلسطینیان به سرزمین های اشغالی مرتبط است.

قانون اسرائیل به همسران اسرائیلی ها اجازه انتقال به سرزمین های اشغالی را می دهد ولی فلسطینیان را از این قانون مستثنی می کند. براساس گزارش مذکور رژیم صهیونیستی بازگشت پناهچویان فلسطینی و تبعید شدگان به خانه های خود که اکنون تحت سیطره این رژیم قرار دارد را رد می کند.

این گزارش نتیجه گرفته است که استراتژی تجزیه مردم فلسطین، اصلی ترین متد و استراتژی است که رژیم صهیونیستی در قالب آن نظام آپارتاید را اعمال می کند؛ به گونه ای که این تجزیه پایه های نظام سیطره نژادپرستانه اسرائیل را تحکیم می بخشد و سعی در تضعیف اراده و قدرت ملت فلسطین در مقاومت فعال دارد.

این گزارش در پایان توضیح می دهد دلایل بسیار موجود نشان می دهد که بی شک اسرائیل با اعمال نظام آپارتاید علیه مردم فلسطین یک جنایتکار است و این جنایت حتی از یک جنایت جنگی نیز فراتر است و این چیزی است که قانون بین المللی آن را به شدت ممنوع کرده است و اعضاء سازمان ملل موظف هستند که برای جلوگیری از گسترش نظام های آپارتاید در چارچوب قانون عمل کنند و اولا هیچ نظام آپارتایدی را به رسمیت نشناسند، ثانیا برای از بین بردن نظام آپارتاید با سازمان ملل و دیگر کشورها همکاری داشته باشند ثالثا هیچ کمکی را به نظام های آپارتایدی ارائه ندهند.

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

روزه داری برای دانش آموزان مسلمان و والدین آنها ممنوع!

خبرگزاری شبستان:مقامات سین کیانگ چین از دانش آموزان مسلمان و والدین آنها برای روزه نگرفتن در ماه مبارک رمضان تعهد گرفتند.

اخبار برگزیده شبستان