خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸

الاثنين ١ جمادى الثانية ١٤٤١

Monday, January 27, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : همدان - زمان :   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۰۸:۰۲ شناسه خبر : ۶۱۷۳۴۹
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای اداری همدان:
اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد کشور / ایجاد سالیانه ۷۰۰ هزار شغل در کشور
خبرگزاری شبستان:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنها نسخه شفا بخش نجات از اقتصاد ، اقتصاد مقاومتی است که با تدبیر ، عقلانیت ، با برنامه و استراتژیک حل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته(24 اسفند) در شورای اداری استان همدان اظهار کرد: اثبات کارآمدی سیاسی یکی از مهمترین نیازهای امروز نظام در سطح ملی است و این کارآمدی باید در متن و بطن اجتماعی بر اساس قضاوت مردم شکل بگیرد.

 

وی افزود: کارآمدی به معنای آن است که لبخند و رضایتمندی مردم و توان دولت برای رفع چالش ها در پی داشته باشد .

 

وی تصریح کرد: کارآمدی به معنی عزم و جزم ملی برای رفع مشکلات مردم و دلبستگی به آنها و تأمین منافع آنها در سطح ملی و بین المللی است.

 

صالحی امیری با بیان اینکه دولت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: دولت به دنبال اشتغال ، معیشت و تحقق مطالبات اقتصادی مردم است و مهمترین چالش دولت کاهش درآمدها در طی چند سال گذشته است که اولین آن نفت و سپس مالیات و گمرگ در رده های بعدی قرار دارند.

 

وی با اشاره به اینکه در سال 91 درآمد نفتی کشور 143 میلیارد دلار بود، ابراز کرد: در سال 94 به 23 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد و در سال 95 تا 34 میلیارد دلار خواهد رسید.

 

وی با اعلام اینکه جهش کشاورزی امروز یکی از افتخاراتی کشور است، خاطرنشان کرد: در طی سالیان اخیر در تولید و عرضه گندم به خودکفایی رسیدیم .

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: سالانه 700 هزار شغل در کشور ایجاد می شود که میزان افراد جویای کار یک میلیون و 200 هزار نفر است و 500 هزار نفر همچنان جویای کارمی مانند.

 

وی گفت: دولت تدبیر و امید در دوره ای اول خود در تلاش برای آوار برداری از مخروبه های دولت قبل است که بسترسازی و ایجاد فضای لازم برای جهش اقتصادی از طریق رفع موانع داخلی صورت می گیرد.

 

وی افزود: دولت در استراتژی تعریف شده خود تلاش برای آواربرداری از طریق رفع موانع اقتصادی داخلی و خارجی را مدنظر قرار داده است و در این راستا به نکته مهمتر یعنی اقتصاد مقاومتی توجه خاص مبذول داشته است.

 

وی تصریح کرد: امروز دولت با باور تمام و ظرفیت های اقتصادی به میدان آمده و وارد فضای اقتصاد مقاومتی شدند و عده ای تازه بیدار شدند و می گویند دولت چه کرده است؟!

 

صالحی امیری ضمن اشاره به اینکه بنای دولت حرکت در مسیر عقلانیت است، گفت: اعتدال نه با جزم اندیشی و نه با تحجر و نه با خشونت و نه با اباحه گری و ولنگاری و سکولاریسم رابطه ای ندارد و پایه های اعتدال بر مبانی دینی قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد است، افزود: تنها نسخه شفا بخش نجات از اقتصاد ، اقتصاد مقاومتی است که با تدبیر ، عقلانیت ، با برنامه و استراتژیک حل خواهد شد.

 

وی از جوشش قلب‌های منتظر برای حرمین ائمه اطهار علیهم السلام به عنوان گفتمانی دینی و معرفتی یاد کرد و ابراز داشت: سالانه بیش از 20 میلیون نفر به زیارت حرم امام رضا (ع) می روند  و در چنین فضای معرفتی کسی نمی‌تواند گفتمان جهاد و شهادت را از مردم جدا کند.

 

وی ضمن بیان اینکه نوروز در جامعه ای ایران تبدیل به گفتمان ملی شده است، گفت: همچنین دفاع مقدس به عنوان نقطه با عظمت ملت همیشه باقی خواهد ماند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را یک جهاد ملی دانست و تصریح کرد: روحانیت به عنوان نماد دین و صدا و سیما و رسانه ها باید در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.

 

صالح امیری اظهار داشت: کشور از گرانی به ثبات اقتصادی و از تورم منفی 6.8 درصد به مثبت 7.2 درصد رسیده است.

 

وی اظهار داشت: در حوزه داخلی مهمترین استراتژیک آرامش و امنیت است عده ای تلاش دارند دولت را به زمین مناقشه ببرند و دولت آگاهانه وارد زمین بازیگران نخواهد شد.

 

وی، مهمترین نیاز مردم را امید ، نشاط و آرامش خواند و بیان کرد: هرکسی مردم را به سمت ناامیدی ببرد و آینده مردم را تلخ می کند، خائن است.

 

وی با اشاره به اینکه بنا نبود برجام همه مسائل را یک شبه حل کند، ادامه داد: برجام سدی برای رفع موانع بود به طوری که برای حمله به دشمن نیازمند برداشتن موانع و کار میدانی هستیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنای دولت حرکت در مسیراعتدال ، درک منافع ملی و زبان نرم با مردم ، مذاکره با تامین منافع ملی ، هموار سازی راه توسعه ملی برای اشتغال ، معیشت و رفاه حال ملت است.

 

وی اگر در برجام موفقیتی وجود دارد به دلیل تدابیر مقام معظم رهبری، اقتدار نیروهای مسلح و مردم است، افزود: به طوری که در برجام تلاش شد تا زنجیر تحریم شکسته شود و خلع سلاح آمریکا صورت گیرد .

 

صالحی امیری خاطرنشان کرد: در برجام از سد بزرگ غرب عبور کردیم و با حفظ غرور و منافع ملی، از موانع رد شدیم و 11.3 میلیارد دلار منابع پس از برجام به کشور جذب شد.

 

وی ابراز داشت: شرکت نفتی فرانسوی 4.8 میلیارد دلار قرار داد با ایران منعقد کرد و نفت 975 هزار بشکه محدود به چهار کشور معین به صادرات 2.3 میلیون بشکه نفت بدون محدودیت رسید.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موفق به خرید و واردات 240 تن کیک زرد شدیم، تصریح کرد: در حال حاضر 900 تن کیک زرد در دست خرید داریم که یکی از افتخارات دولت است.

 

وی با بیان اینکه امنیت امروز امنیت نرم و دیپلماسی است، اظهار داشت: رسانه ها باید معنی مفهوم احساس آرامش را برای مردم بیان و اطلاع دهند.

 

وی با طرح این سوال که اگر امروز این منطقه ناامن بود نقادان و تخریبگران چه می کردند؟!، افزود: چرا امروز قلم ها برای اطلاع رسانی خدمات دولت خاموش است و خدمات را نادیده می گیرند.

 

صالحی امیری عنوان کرد: بابت تمام مشکلات و کمبودها از مردم عذرخواهی می کنیم و این قول را می دهیم با تمام توان برای رفع کمبودها تلاش خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: عده‌ای تلاش می‌کنند دایره رهبری و نظام را تنگ نشان دهند در حالی که رهبری و نظام چتری گسترده بر همه نظام است چرا که ملت و دولت مقید به آرمان‌های امام، رهبری و انقلاب هستند.

 

وی گفت: دولت و ملت معتقد به آرمانهای امام و رهبری است، عده ای خود را انقلابی و دیگران را غیر انقلابی ننامند، انقلابی آن شخصیتی است که برای کمک به مردم از خود عبور می کند، همه ما انقلابی هستیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بیش از شش هزار و 300 موسسه فرهنگی، دو هزار و 300 موسسه قرآنی، 23 هزار کانون فرهنگی و هشت هزار روزنامه، خبرگزاری و سایت در کشور فعال هستند.

 

وی با اشاره به اینکه سطح مصرف فرهنگی جامعه باید ارتقا پیدا کند، افزود: جامعه ای ایران بیش از هر زمانی امروز به اخلاق و معرفت نیاز دارد.

پایان پیام/155

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان همدان خبر داد:

تجمیع و ثبت وضعیت کانون‌های مساجد همدان در نخستین رویداد ملی فهما

ناهیدی فرد گفت: رویداد ملی «فهما» فضای رقابتی مطلوبی را فراهم کرد تا کانون های مساجد هم با یکدیگر در تعامل باشند و هم کارها و ایده های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اخبار برگزیده شبستان