خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ شعبان ١٤٣٩

Wednesday, April 25, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۴ شناسه خبر : ۶۱۶۸۴۵

چاپ شانزدهم «جریان شناسی سیاسی در ایران»
خبرگزاری شبستان:چاپ شانزدهم «جریان شناسی سیاسی در ایران» به قلم «علی دارابی» تحقیق گروه انقلاب اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ شد.

 به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب«جریان شناسی سیاسی در ایران»بار دیگر تجدید جاپ شده و به نوبت چاپ شانزدهم خود رسید. در این کتاب که به قلم دکتر علی دارابی تدوین گردیده است تلاش می‌شود تا درک صحیحی از تحولات سیاسی –اجتماعی ایران بخصوص در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نسل امروز منتقل گردد.

چاپ شانزدهم کتاب "جریان شناسی سیاسی در ایران" به قلم دکتر علی دارابی و در گروه انقلاب اسلامی پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعیپژوهشگاه، با یک مقدمه، سه فصل به همراه جمع‌بندی و نتیجه‌گیری تدوین گردیده است.

فصل اولبه کلیات و مبانی پژوهش، مفاهیم، ادبیات، پیشینه، پرسش‌ها، فرضیه‌ها و متغیرهای آن اختصاص دارد. فصل دوم جریان شناسی سیاسی در ایران از ۱۳۲۰ تا ۱۳۵۷ پنج جریان مذهبی یا اسلام‌گرا، ملی‌گرا یا ناسیونالیست، چپ یا مارکسیستی، ترکیبی و التقاطی و بالاخره سلطنت‌طلب با ویژگی‌های هر یک از جریان‌های مذکور حاملان و سخن‌گویان آن‌ها مطرح شده است.

فصل سومکتاب به جریان های سیاسی اسلام‌گرا در جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد. در ابتدای این فصل پس از تبیین مفهومی و جامعه شناختی جریان راست یا اصول‌گرا از ویژگی‌های این جریان، سیر تطور و تکوین آن از راست تا آبادگری و سپس اصول‌گرایی و نیز بانیان، حاملان و سخن‌گویان اصلی جریان اصول‌گرا یعنی حزب جمهوری اسلامی، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، جامعه روحانیت مبارز تهران، حزب مؤتلفه اسلامی، جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی و آبادگران سخن به میان آمده است.

چاپ شانزدهم کتاب "جریان شناسی سیاسی در ایران" اثر دکتر علی دارابی، توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عرضه گردیده است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به وبگاه سازمان انتشارات پژوهشگاه مراجعه نمایند.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«عقاید یک دلقک» با ترجمه «سپاس ریوندی»

خبرگزاری شبستان:کتاب«عقاید یک دلقک» اثر«هاینریش بل» با ترجمه «سپاس ریوندی» را انتشارات «ماهی» چاپ کرده است.

اخبار برگزیده شبستان