خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

الثلاثاء ٨ شعبان ١٤٣٩

Tuesday, April 24, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمانشاه - زمان :   ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۲ شناسه خبر : ۶۱۵۱۴۶

ماهواره از خانواده های ایرانی چه می خواهد؟
خبرگزاری شبستان: فیلم های ماهواره ای درصدد تثبیت روابط موازی در بیرون از خانواده ها هستند به گونه ای که خیانت به همسر را امری طبیعی جلوه داده و به تدریج زمینه فروپاشی بنیان خانواده را فراهم می آورند.

خبرگزاری شبستان:زمانی که اعضای خانواده سریال های ماهواره ای را که با هدف عادی سازی روابط با نامحرم است نگاه می کنند مرزهای اخلاقی بین اعضای خانواده کم رنگ یا حتی از بین می رود عفت زنانگی و غیرت مردانگی از خانواده ها مفهومی ناآشنا پیدا می کند.

 

فیلم های ماهواره ای در صدد تثبیت روابط موازی در بیرون از خانواده ها می باشد، به طوری که خیانت به همسر امری طبیعی جلوه پیدا می کند و به تدریج موجب دلسردی و بی مهری و موجب فرو پاشی بنیان خانواده می شود.

 

به راستی هر آنچه دیده بیند دل کند یاد، در قران و تعالیم الهی همواره بر مراقبت از چشم و گوش تأکید بسیار شده است که شبکه های ماهواره چیزی جز تباهی اخلاقیات را به دنبال ندارد.

 

تخریب و تزلزل خانواده و فرو ریختن پایه های تربیت و سلامت در یک جامعه الگوهای ناصحیح می باشد که بیشترین آماج این الگوها از طریق ماهواره ها که به عنوان یکی از عناصر تأثیر گذار در خانواده بوده ارائه می شود که متأسفانه مقصر این امر را باید خود مدیران خانه یعنی پدران و مادران دانست چون بر این باورند خودشان و فرزندانشان را به ظاهر سرگرم فیلم می کنند، غافل از اینکه مضمون فیلم ها با دنیایی خیالی فرزندان و سپس در عالم واقعیت با آنها چه کار می کند.

 

ارزش ها و نگرش های پایه انسان ها عمدتا" در فرآیند تحول کودکی و نوجوانی فراگرفته می شود در ضمن کودکی و نوجوانی بدلیل نداشتن مکانیسم دفاعی، امکان پذیریش هنجارها و تغییر ارزش ها و الگوهای رفتاری بیشتری است به همین دلیل کارگزاران این شبکه ها عمده توجه خود را به کودکان و نوجوانان دارد به گونه ای که بر ساختار ذهنی و عاطفی آنها تأثیرمی گذارد.

 

آیا والدین می دانند اهداف پشت پرده این فیلم ها چیست؟ آیا می دانند در فیلم ها چه نوع سبکی از زندگی ارائه می شود یا والدین نیز خود فقط مغلوب زیبایی ها و لطافت های این فیلم ها شده اند.

 

عزیزان این را بدانید خطرات و آسیب های موجود بر سر راه فرزندان جدی است آنرا جدی بگیرید؟

 

یادداشت: صابر طاهری کولانی

پایان پیام/81

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تجلیل از برگزیدگان قرآنی در مسابقات بین المللی قرآن کریم؛

کرمانشاه در شمار برترین های آزمون سراسری قرآن کریم قرار گرفت

خبرگزاری شبستان: مدیران کل ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفتند.

اخبار برگزیده شبستان