خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

الخميس ١٠ شعبان ١٤٣٩

Thursday, April 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۴۶ شناسه خبر : ۶۱۱۹۸۱

تجهیز کانونهای مساجد تیران و کرون به وسایل فرهنگی و ورزشی/ عضویت مدیران کانون ها در هیئت امنای مساجد
خبرگزاری شبستان:کمک به توسعه ورزشی، فرهنگی و کتابخانه ای کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان تیران و کرون دستاورد هم افزایی دستگاه های فرهنگی اجتماعی شهرستان با محوریت هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد بوده است.

خبرگزاری شبستان –اصفهان:

تشکیل دو جلسه هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد در شش ماهه اول و دوم سال 95 در شهرستان تیران و کرون دستاوردهای زیادی برای این کانون ها داشته است و در رشد شاخصه های فرهنگی منطقه موثر واقع شده که در این مجال به بررسی این دستاوردها می پردازیم.

 

توزیع میز تنیس در بین کانون های مساجد

بر اساس نظر و پیشنهاد کارگروه فرهنگی ذیل شورای هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد تیران و کرون و تصویب در هیئت هماهنگی و مساعدت فرمانداری و خیرین، میزهای تنیس روی میز در بین کانون های مساجد توزیع شد.

این فعالیت در ابتدای فصل تابستان صورت گرفت که رونق جدی به فعالیت های اوقات فراغت و سایر برنامه های کانون های مساجد داد و کلاس های آموزشی و مسابقات با توجه به اتفاق در سطح کانون ها رقم خورد.

 

راه اندازی خانه تنیس روی میز کانون های فرهنگی هنری مساجد

در پی تقاضا کانون فرهنگی هنری آیت الله مظاهری در خصوص راه اندازی خانه تنیس روی میز از میان میزهای تنیس خریداری شده برای کانون های مساجد و کمک خیرین خانه تنیس راه اندازی شد.

این مرکز با 6 میز تنیس در محل مسجد فعالیت های تخصصی آموزشی و مسابقات ماهانه تنیس روی میز را انجام می دهد که البته فراگیر شدن این برنامه ها نیازمند اهتمام متولیان کانون فرهنگی هنری آیت الله مظاهری است.

 

تجهیز کانون های مساجد تیران و کرون به وسایل ورزشی

در یکی از جلسات هیئت هماهنگی و نظارت موضوع نیاز به تجیهز وسایل ورزشی کانون های مساجد مطرح و بر اساس این موضوع اداره ورزش و جوانان قول مساعد را اعلام و همکاری خود را برای تجهیز کانون های فرهنگی هنری به وسایل ورزشی را آغاز کرد.

 

مجید خلیلی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تیران و کرون گفت: هر کانون بر اساس ظرفیت ها و نیازهای هر منطقه، ظرفیت های هر کانون و اعتبارات و بودجه های هر سال صورت می گیرد.

 

وی افزود: بر اساس اظهارنظرهای کارشناسی ورزشی امکانات اختصاص پیدا می کند و با مشارکت کانون ها می توان این بستر را توسعه داد وفضاهای ورزشی قهرمانی که تاکنون در مساجد ایجاد شده بر اساس قوانین و مقررات اداره می شود .

عضویت مدیران کانون ها در هیئت امنا

یکی از دستاوردهای موثر و کارآمد شورای هماهنگی و نظارت بر کانون های مساجد شهرستان تیران و کرون در سال 95 عضویت مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد در هیئت امنا مساجد است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تیران و کرون گفت: اعضای هیئت امنا مساجد 5 نفر هستند که از امسال به بعد چهار نفر با رای مردم انتخاب و مدیر مسئول کانون به عنوان نفر پنجم منصوب می شود.

وی اضافه کرد: این موضوع به پیشبرد اهداف و برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد کمک می کند و عضویت آن ها با حق رای است و حکم آن ها توسط سازمان اوقاف و امور خیریه صادر می شود.

 

اختصاص کتاب کودک به کانون های مساجد

فرماندار تیران و کرون با اشاره به اهمیت موضوع مطالعه و ترویج فرهنگ مطالعه در بین کودکان، خاطرنشان کرد: کتاب کودک با همکاری اوقاف و امور خیریه و فرمانداری و ادارات فرهنگی انجام می شود.

وی اضافه کرد: تخصیص همه امکانات با بررسی و اعلام وضعیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کانون های فعال شهرستان است و رصد بازخورد آن نیز باید اعلام شود.

 

گفتمان سازی و انجام فعالیت در حوزه کارآفرینی فرهنگی

صادق صالحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون در این خصوص گفت: توانمندسازی اقتصادی کانون های فرهنگی هنری مساجد  یکی از رویکرد سال آینده این مراکز در شهرستان تیران و کرون است تا اینکه کانون ها با ارائه طرح های اقتصادی علاوه بر ایجاد یک فرصت اقتصادی برای کانون برای اعضای خود نیز اشتغال ایجاد کنند.

وی یادآورشد: ورود کانون های مساجد به فعالیت های اقتصادی به معنای تعطیلی فعالیت های فرهنگی نیست بلکه ورود به عرصه اقتصادی با هدف تامین نیازهای فرهنگی و فعالیت های فرهنگی با وجود ظرفیت مالی نیز گسترش می یابد.

 

کانون های فرهنگی هنری  فعال مورد حمایت مدیریت شهرستان

علی رحمانی فرماندار تیران و کرون با اشاره به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در تقویت باورهای دینی، آموزش اجتماعی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت، تقویت باورهای اجتماعی و کار گروهی، رشد و پیشرفت استعداد های جوانان و نوجوانان، تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری  فعال مورد حمایت مدیریت شهرستان است و ظرفیت های ادارات و نهادهای شهرستان برای کمک به این مراکز بکار گرفته می شود.

وی اضافه کرد: جهت دهی خیرین برای کمک به نیازهای این مراکز نیز انجام می شود و دستگاه های دولتی و مدیران در سطوح مختلف اجرایی نسبت به جهت دهی خیرین و سرمایه گذاران برای کمک به طرح و برنامه های کانون های مساجد همت کنند و مدیران مسئول کانون های مساجد نیز در این خصوص طرح و برنامه داشته باشند و طرح ارائه کنند.

 

پایان پیام/128

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

بی اطلاعی از قانون منجر به تخلف می شود/حفاظت از نیروی انسانی

خبرگزاری شبستان: رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: عدم اطلاع از قانون منجر به تخلف می شود و بخش زیادی از پرونده های دیوان محاسبات ناشی از بی اطلاعی از قانون است.

اخبار برگزیده شبستان