خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

الاثنين ٧ شعبان ١٤٣٩

Monday, April 23, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۳ شناسه خبر : ۶۱۰۶۸۲
کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه؛
مردم هرگز با کسانی که اصل نظام را قبول نداشتند، آشتی نمی کند/ دنیا با ما نمی جنگد به خاطر اینکه توان جنگ را ندارد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت تهران گفت: کسانی که اصل نظام را قبول نداشتند حالا آمده اند و می گویند که بیایید آشتی ملی کنیم، مردم هرگز با شما آشتی نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال افزود: مردم با حضور اعجاب انگیز در این مراسم هم نشان دادند منتظر قدوم مبارک امام زمان (عج) هستند و هم مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زدند.

 
وی گفت: حضور مردم در مراسم راهپیمایی امسال از نظر کمی افزایش چشمگیری داشت به طوری که در شهرهایی مثل شیراز، یزد، مهاباد و قم حضور مردم خیلی زیاد بود.
 
امام جمعه موقت تهران افزود: افزایش کمی مردم در مراسم راهپیمایی امسال خیلی پیام دارد از جمله اینکه معلوم می شود همان دستی که شما را در انقلاب مقاومت بخشید و از شکنجه، توپ و تانک نترسیدید و در خیابان ها زیر پرچم امامت و ولایت حضور پیدا کردید و خدا پیروزتان کرد، در هشت سال دفاع مقدس در صحنه های نبرد حضور پیدا کردید و خسته نشدید، بعد از جنگ بسیار خطرناک فتنه 88، جعل و دروغ و تقلب و فتنه اشخاصی که از زمینه ها و سوابق آنها استفاده کرده بودند و آن غائله را به پا کردند، خدا به دل های شما انداخت و در 9 دی حضور یافتید و خدا پیروزی را به دست شما خلق کرد.
 
وی گفت: خدایی که در طبس نشان داد نیازی به شما ندارد ولی اگر 22 بهمن، روز قدس، 9 دی و در انقلاب شماها را به میدان می آورد این عظمتی است که خداوند می خواهد شماها را نشان دار کند و  می خواهد شماها را در دنیا به عنوان برترین مردم عالم ارائه کند.
 
حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: نکته دوم بصیرت غیرقابل وصف چشمه بصیرت، مقام معظم رهبری است به طوری که ایشان در دیدار با عزیزان نیروی هوایی درباره رئیس جمهور جدید امریکا فرمودند جواب آنها را مردم ما روز 22 بهمن خواهند داد، رهبر عزیز ما روح مردم است و قلوب مردم با ایشان همراه است، ایشان مردم و مردم ایشان هستند.
 
وی گفت: رهبر معظم انقلاب این موضوع را پیش بینی می کردند و شبیه پیش بینی هایی که درباره پیروزی سوریه، پیروزی لبنان و خیلی جاهای دیگر با الهام الهی این پیشگویی را می کند، انتخاب رئیس جمهور فعلی امریکا را مطرح کرد در اینجا هم پیشگویی رهبر معظم انقلاب را خدای متعال آبروی مضاعفی داد.
 
خطیب جمعه تهران افزود: حضور حماسه مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن سبب اعتراف دشمنان بود، در هیچ سالی دشمن اینگونه اعتراف به حضور میلیونی جمعیت نداشت و این اولین بار بود که استقامت شما آنها را به عقب راند و به عظمت شما اعتراف کردند.
 
وی اظهار داشت: باید همه بدانند انقلاب مردم، فقاهتی، ولایتی، حسینی و اسلامی است و در انقلاب اسلامی با رهبری صاحب ولایت این انقلاب رخ داده و واقع شده است و اگر مردم حضور اینچنینی دارند معنای آن این است که ما خودمان انقلاب کردیم و صاحب، نگهبان، سپر و فدایی انقلاب خودمان هستیم و این به آن معنا نیست که ما از مسئولان گله مند نیستیم.
 
حجت الاسلام صدیقی با اشاره به تلخی هایی که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند، افزود: مسئله رکود، گرانی، بیکاری، شیوع اعتیاد، تبعیض و برخی چیزهایی که خجالت می کشم از تریبون نمازجمعه اعلام کنم، مواردی است که مردم از مسئولان مطالبه می کنند.
 
وی گفت: این انسجام ملی و تشکل دینی و همدلی معنوی و انقلابی نشان داد که حرف بعضی ها که باز هم گویا می خواهند اعلان موجودیت کنند و در فتنه سهم داشتند و زیان های غیر قابل جبران در فتنه 88 به مردم وارد کردند باز زبان آنها دراز شده است و می گویند آشتی ملی.
 
خطیب نمازجمعه تهران افزود: حضور فراگیر مملکتی و ملی قشرهای مختلف مردم به خصوص جوان هایی که امام را ندیده اند و جبهه و اوایل انقلاب را درک نکرده اند ولی امروز در یک حضور حماسی عاشقانه در هوای سرد و زیر برف در کنار مردم اعلام کردند که ما با همه وجود انقلاب را باور کردیم در چنین شرایطی چه کسی می خواهد با چه کسی آشتی کند؟ چه کسانی با هم قهر بودند؟ 
 
وی ادامه داد: اینها یک امت هستند و یک امام دارند، آنهایی که با امامت و مردم نساختند و فتنه کردند، بسیجی را برهنه کردند و کتک زدند، به حضرت سیدالشهدا (ع) جسارت کردند، اصل نظام را قبول نداشتند و شعار نه غزه - نه لبنان سردادند، انواع هتاکی ها به مقدسات و شعایر امام و انقلاب کردند؛ حالا آنها آمده و می گویند آشتی ملی؟! مردم با شما هرگز آشتی نخواهند کرد.
 
حجت الاسلام صدیقی گفت: مسئول امور اروپا گفته است اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود؛ این یک فریب و دروغ است، اگر دنیا با ما نمی جنگد به خاطر این است که توان جنگ را در خود نمی بیند، این موضوع را آزموده اند، ملت ما اگر حمله ای شود ملت جنگی هستند و تا آخر ایستاده اند و هرگز عقب نشینی نمی کنند.
 
وی افزود: اگر امریکا و قدرت های استکبار جهانی به ما حمله نمی کنند معلول اقتدار و روحیه دینی و حکم جهاد واقعی اهل بیت ماست و دشمنان از روحیه ایثارگرانه و شهادت طلبانه ما و در کنار آن از قدرت نظامی ما خبر دارند.
 
خطیب جمعه تهران گفت: آنها می خواهند ابتدا ذهن ما را درگیر کنند که بگویند برجام حداقل این خاصیت را داشت که شما مبتلا به جنگ نشدید از طرفی با دو جنگ اقتصادی و فرهنگی مواجه هستیم و می خواهند حواس مسئولان را از این اقتصاد مقاومتی منحرف کنند.
 
وی افزود: بر مسئولان ما واجب است هم به عنوان ادای دین به این مردم که 22 بهمن آمدند و به شما امنیت و دلگرمی دادند و هم برای مورد اکرام قرار دادن این مردم به مشکلات اقتصادی و معیشت مردم حساسیت نشان بدهند و نگویند چه باید بکنیم بلکه توضیح بدهند که چه کرده اند.
 
حجت الاسلام صدیقی ادامه داد: چیزی را بگویید که مردم در زندگی خودشان لمس کنند و الا شما آمار بدهید آمارها رسانه ای است و مردم به جیب و سفره شان نگاه می کنند.
 
وی گفت: در مقابل شبکه های مجازی اقدام نکردید این سیل بنیان کن آمده و خطر جدی است و باید برای آن چاره ای اندیشید.
 
امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی خطبه دوم اظهار داشت: مردم به پا خاسته بحرین ششمین سال انقلاب خود را سپری می کنند و به رغم سرکوب، شکنجه و دادن شهید نه تنها انقلاب آنها خاموش نشده است بلکه مردم بحرین محکم تر از سال های قبل به صحنه آمده اند؛ به حکومت آل خلیفه توصیه می کنم که راه شاه ایران را نرو که شاه نیز امام را به ترکیه تبعید کرد و ظاهراً شما هم می خواهید همان راه را بروید گویا روزهای آخر شماست.
 
 
خطبه اول نماز؛ تقوا موجب همدلی می شود
 
حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز توصیه خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی ان را سپر بلا ،مایه رحمت الهی و جذب عنایت حق و از اسباب بصیرت خواند. 
 
خطیب جمعه این هفته تهران در مبحث تقوا گفت: انسان باید مواظب رفتارهای فردی خود باشد و از بیان حرف های دروغ بپرهیزد و نباید سخنی را که خدا را ناراضی می کند بیان نماید.  
 

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی دروغ و غیبت را از بدترین گناهان دانست که موجب ناراحتی و ناخشنودی خداوند می شود.
 
امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به تاکیدات دین اسلام به رعایت تقوا در جمع خانواده گفت: استبداد و زور نسبت به همسر و فرزندان در خانواده موجب دوری از دین می شود.
 
وی تقوا را اساس ارائه الگو در خانواده دانست و گفت: رعایت تقوا موجب همدلی و ارتباط متقابل در خانواده می شود.
 
امام جمعه موقت تهران قسمتی از خطبه اول را به تفسیر سوره مبارکه حمد اختصاص داد.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی یکی از مظاهر رحمت خدا را انتقام از دشمنان خدا ذکر کرد و گفت :ان روزی که مظلومان، ظالم را در چنگال عدالت می بینند خوشحال می شوند. 
 
وی سوره الرحمن را عروس قران ذکر کرد و گفت : خداوند جلوه های رحمت را در این سوره نام برد.
 
 
خطیب امروز نماز جمعه تهران جهنم را یکی از نعمت های خداوند خواند و گفت :جهنم جای جمع شدن غده های سرطانی ظلم و ستم است و در روز قیامت مومنین با دیدن اوضاع کافران در جهنم خندان می شوند چرا که می بینند در کار دنیا حساب و کتابی بوده است .

پایان پیام/36

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در دیدار فرماندهان نیروی زمینی ارتش مطرح شد؛

تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش

خبرگزاری شبستان: حضرت آیت الله خامنه‌ای بر استمرار پیشرفت و افزایش توان ارتش تأکید و خاطرنشان کردند: پیشرفت‌ها باید همچنان ادامه پیدا کند تا ارتش فردا از ارتش امروز بهتر، قوی‌تر، کارآمدتر و انقلابی‌تر باشد.

اخبار برگزیده شبستان