خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

الأربعاء ٦ شوّال ١٤٣٩

Wednesday, June 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۶ شناسه خبر : ۶۱۰۵۶۵

«معارف انقلاب» مروری بر دیدگاه های رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب اسلامی
خبرگزاری شبستان:«معارف انقلاب» مروری بر دیدگاه های رهبر معظّم انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب اسلامی نوشته «علیرضا مختار پور قهرودی» را نشر انقلاب اسلامی چاپ کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از نشر انقلاب اسلامی ، حضرت آيت ‌اللّه خامنه‌اي كه خود در تمام مراحل تكوين، رشد و پيروزي انقلاب اسلامي حضور فعّال، مستمر و مؤثّر داشته ‌اند به دليل اهميّت آشنايي نسلهاي مختلف، خصوصاً نسل جوان با علل، عوامل، مراحل، ويژگي‌ها و آثار انقلاب اسلامي همواره در فرصتهاي گوناگون به تبيين انقلاب اسلامي پرداخته ‌اند.

آنچه در اين كتاب گردآوري شده، گزيده ‌اي از ديدگاههاي معظّمٌ ‌له در موضوع انقلاب اسلامي است كه در طول بيش از 20 سال گذشته در ديدارها، سخنراني ‌ها و خطبه ‌هاي نماز جمعه بيان شده است.

 در صفحاتی از کتاب با عنوان اسلام، رمز پيروزي انقلاب می خوانیم:

نكته اوّل - كه اصلى ‏ترين عنصر تشكيل‏ دهنده نظام است - عبارت است از اسلام ‏گرايى و تكيه بر مبانى مستحكم اسلامى و قرآنى. خيليها از اين حقيقتِ بسيار مؤثّر غفلت كردند؛ اما راز پيروزى انقلاب در اين نكته بود؛ چون ملّت ايران از اعماق قلب به اسلام معتقد و مؤمن و وابسته بود و هست. اغلب ملّتهاى مسلمان همين‏ گونه ‏اند و اگر موانع از سر راهشان برداشته شود، ايمان عميق آنان به اسلام آشكار خواهد شد. لذا وقتى مردم پرچم اسلام را در دست امام مشاهده كردند و باور كردند كه امام براى احياى عظمت اسلامى و ايجاد نظام اسلامى وارد ميدان مبارزه شده است، گِرد او را گرفتند. بعد هم كه انقلاب پيروز شد، با همين انگيزه، از روى طوع و رغبت در ميدانهاى خطر حاضر شدند؛ چون ايمان آنها به اسلام، عميق بود.

در مورد امام بزرگوار كه شاگرد اين مكتب و دنباله‌ روِ راه اين انبياى عظام است، همين معنا صدق ميكند. خود امام برجسته‌ترين شاخصهاست؛ رفتار امام، گفتار امام. خوشبختانه بيانات امام در دسترس است، تدوين شده است. وصيتنامه‌ ى امام آشكارا همه ‌ى مافى ‌الضمير امام را براى آينده ‌ى انقلاب تبيين ميكند. نبايد اجازه داد اين شاخصها غلط تبيين شوند، يا پنهان بمانند، يا فراموش بشوند.

 نشر انقلاب اسلامی اثر حاضر را چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

چاپ بیست و هشتم «غزلیات شمس»

خبرگزاری شبستان:غزلیات شمس به کوشش «شفیعی کدکنی» به همت انتشارات «امیرکبیر» به چاپ بیست و هشتم شد.

اخبار برگزیده شبستان