خبرگزاری شبستان

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵

السبت ٢٨ جمادى الأولى ١٤٣٨

Saturday, February 25, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۲:۵۵ شناسه خبر : ۶۱۰۵۲۹

«مارون» بلقیس سلیمانی را بخوانید
خبرگزاری شبستان: مارون عنوان اثری از «بلقیس سلیمانی» از مجموعه کتاب های قفسه‌ی آبی نشر« چشمه» است که به تازگی منتشرشده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، به نقل از نشر چشمه ،بلقیس سلیمانی از نویسندگان پُرکار و پُرمخاطبِ ادبیات ایران است. او که در رشته‌ی فلسفه تحصیل کرده، نخستین رمانش را پس از سال‌ها نقدنویسی در مطبوعات و در سنِ چهل و دوسالگی منتشر کرد، رمانِ بازی آخرِ بانو که برای او جوایزی را نیز همراه داشت. بعد از آن تا امروز نیز این نویسنده آثاری مانندِ بازی عروس و داماد، من از گورانی‌ها می‌ترسم، سگ‌سالی، به هادس خوش آمدید، سالِ خرگوش و... را چاپ کرده که با توفیق هم روبه‌رو بوده‌اند.

مارون، تازه‌ترین اثرِ این نویسنده، قصه‌ی یک شهرِ کوچک است در سال‌های پُرتاب‌وتابِ قبل و بعدِ انقلاب. آدم‌هایی از هر دست، از چپ‌های مبارز گرفته تا انقلابی‌های تازه‌نفس، از کاسبان خُرده‌پا تا روستاییانِ کویری، از دخترانِ پُرشور تا پسران ایده‌آلیست. تنوعِ فراوانِ این آدم‌ها با ماجراهایی گره می‌خورد که پا در تاریخ و امرِ سیاسی روزگارِ نویسنده دارد و برای همین رمان دوچندان جذاب می‌شود.

مارون در ادامه‌ی مسیرِ داستان‌نویسی بلقیس سلیمانی، از این جهان‌های تک‌افتاده می‌گوید که ناگهان سرنوشت‌شان تغییر می‌کند و جست‌و‌جوی مدامی که پیشانی‌نوشتِ برخی از این آدم‌هاست. سلیمانی ذهنی قصه‌گو دارد و زبانی پُرکلمه و پُرضرب‌آهنگ. همین مارون روایتی ا‌ست از آدم‌ها در دلِ یک تاریخِ متناقض.

مارون عنوان اثری از بلقیس سلیمانی  است که در 204 صفحه  از سوی نشر چشمه  منتشر شده است.

پایان پیام/37
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«تاریخ امپراتوری عثمانی» به روایت «دکتر محمد تقی امامی خویی»

خبرگزاری شبستان:کتاب «تاریخ امپراتوری عثمانی» نوشته ی «دکتر محمد تقی امامی خویی» را انتشارت سمت چاپ و منتشر کرده است.

اخبار برگزیده شبستان