خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶

الثلاثاء ٢٦ المحرّم ١٤٣٩

Tuesday, October 17, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - اخلاق و معارف اسلامی زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۴ شناسه خبر : ۶۱۰۴۳۸
آیت‌الله جاودان:
براساس آیات قرآن ایمان به خداوند پرسودترین تجارت است
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله جاودان با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم ایمان به خداوند و روزجزا را پرسودترین تجارت معرفی می‌کند، گفت: دوزخ ثمره تجارتی است که انسان در این دنیا کسب می‌کند و بهشت نشان از تجارتی پرسود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت‌الله محمدعلی جاودان، استاد اخلاق، شامگاه 27 بهمن در حسینیه شیخ مرتضی زاهد به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: گاهی انسان‌های غافل به خیال آن که خداپرست هستند به هواپرستی سرگرم می‌شوند.
آیت‌الله جاودان دنیا را به تجارت‌خانه و انسانها را به تاجران آن تشبیه کرد و گفت: انسان با تجارتی که در حیات دنیوی انجام می‌دهد ممکن است سود و منفعت عظیمی کسب کند و یا عکس آن عمرش را که مهمترین سرمایه او محسوب می‌شود تباه کرده و متحمل خسرانی بزرگ شود.
این استاد اخلاق با اشاره به سودترین تجارت، تصریح کرد: ایمان سبب هدایت انسان و انجام عمل صالح می‌شود و این پر سودترین تجارت در حیات دنیوی به شمار می‌رود.
وی افزود: انسان منافق چون به خداوند ایمان ندارد همه عمرش را به تباهی و زیان سپری می‌کند و اگر عمل نیکویی هم انجام دهد تنها برای رسیدن به اهداف غیر الهی خود است.
آیت‌الله جاودان با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم ایمان به خداوند و روزجزا را پرسودترین تجارت معرفی می‌کند، ابراز کرد: انسان اگر این دو مقوله مهم را باور داشته باشد به طور قطع هرگز متحمل زیان و خسران نمی‌شود.
این استاد اخلاق بیان داشت: زندگی حقیقی آخرت غیر قابل تصور است بهشت و دوزخ ثمره تجارتی است که انسان در این دنیا کسب می‌کند و بهشت نشان از تجارتی پرسود دارد.
وی ادامه داد: بهشت و جهنم در همین حیات دنیوی توسط اعمال انسان معین می‌شود گاها برخی افراد با این که در عالم دنیا زندگی می‌کنند اما قلب و روحشان به سوی بهشت پرواز می‌کند و این امر بستگی به تقویت ایمان در وجود انسان دارد.
آیت‌الله جاودان گفت: عمر بزرگترین سرمایه انسان در حیات دنیوی است و معامله آن با قیمت اندک زیانی بزرگ به شمار می‌رود در حالی که انسان مومن با ایمان به خداوند از همین عمر کوتاه بزرگترین سود را حاصل می‌کند.
این استاد اخلاق در تبیین اینکه خداوند انسان را موجودی مختار خلق کرده، اظهار داشت: انسان اختیار دارد اعضا و جوارحش را از آلوده شدن به گناه بازدارد و این مرحله نخست در تربیت نفس به شمار می‌رود و مرحله دیگر به طهارت ذهن از آلودگیها مربوط می‌شود.

پایان پیام/487

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

لعل اول در گفتگو با شبستان؛

بعد از مسابقات به آموزش قرآن به جوان ها و نوجوان ها خواهم پرداخت

خبرگزاری شبستان: نفر اول مسابقات بین المللی قرآن روسیه با بیان اینکه مسابقات قرآن زمینه ای برای فراگیری اخلاق قرآنی و آموزش فراهم کند، گفت: با انصراف از صحنه مسابقات فضا را برای حضور جوان های دیگر آزاد می گذارم.

اخبار برگزیده شبستان