خبرگزاری شبستان

شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

السبت ٥ شعبان ١٤٣٩

Saturday, April 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - وقف و امامزادگان زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۶ شناسه خبر : ۶۱۰۳۰۸

سازمان اوقاف و کمیته امداد تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند
خبرگزاری شبستان: سازمان اوقاف و امور خیریه و کمیته امداد امام خمینی (ره ) به منظور گسترش فرهنگ وقف و نیکوکاری و حمایت مادی از نیازمندان تفاهم نامه همکاری های مشترکی را صبح امروز به امضاء رساندند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، پیش ازظهر امروز با حضور حجت الاسلام محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و جمعی از مدیران و معاونان دو سازمان تفاهم نامه همکاری های مشترک دو سازمان درچهار محور فرهنگی، تبلیغی، قرآنی، اجتماعی، اقتصادی واوقافی وحقوقی ومشتمل بر 9 ماده با هدف تحقق رهنمودهای امام راحل ومقام معظم رهبری در کمک به نیازمندان در مناطق محروم به امضای روسای دو سازمان رسید.

براساس این گزارش در مراسم امضای این سند همکاری 5 ساله  که با حضور   حجت الاسلام محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه  ومهندس فتاح در کمیته امداد حضرت امام برگزار شد ،رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه نقاط مشترک همکاری میان دو نهاد بسیارست اظهار امید واری کرد با امضای این تفاهم نامه  همکاری های فی مابین گسترش یافته و از ظرفیت های موجود حداکثر بهره برداری بشود.

حجت الاسلام محمدی افزود : با تشکیل سامانه جامع اطلاعات و  مدیریت موقو فات و بقاع متبرکه  اجرای نیات واقفان خیراندیش از پراکندگی خارج و در قالب کارویژه هایی در راستای ارائه خدمت بهتر و بیشتر به مردم و نیازمندان ساماندهی و تجمیع شده است.

همچنین رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این مراسم  با اشاره به مفاد  تفاهم نامه همکاری دو جانبه گفت: این نهاد که به فرمان حضرت امام راحل و به منظور ارائه خدمت به محرومان و نیازمندان تشکیل شده در راستای تسهیل خدمت رسانی به مردم با توانمندسازی افراد و خانواده ها تلاش می کندواین تفاهم نامه می تواند به گسترش این خدمات و همکاری های میان دستگاهی وبین بخشی سرعت ببخشد.

وی تاکید کرد: بهره گیری از توان و ظرفیت سایر سازمانها و نهادها یکی از رویکردهای این نهاد است و براین اساس هماهنگی و تمرکز دستگاههای همسو برروی این هدف می تواند ما را در ارائه خدمت بیشتر به مردم عزیز کمک کند.

بر اساس این گزارش معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف هم در گفت وگویی در حاشیه این مراسم با اشاره به برخی از اهداف این تفاهم نامه تحقق رهنمودهای حضرت امام راحل رضوان ا... تعالی علیه و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص کمک به نیازمندان با اولویت مناطق محروم،

گسترش و تعمیق فرهنگ وقف و حبس، هبه، احسان و نیکو کاری، وصیت و نذر، توسعه و ارتقاء سطح همکاری دو جانبه در خصوص برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی و حمایت از محرومان و مستمندان و فقرا  و محرومیت‌زدایی از جامعه اسلامی  را برخی از اهداف این تفاهم نامه برشمرد.

حجت الاسلام شرفخانی همچنین ایجاد بانک اطلاعات مددجویان، خیرین و واقفین ومؤسسات خیریه و جهت‌دهی خیرین به سمت و سوی ایجاد وقف‌های نوین برای محرومین و مستمندان جامعه را از دیگر اهداف مورد نظر برشمرد وافزود.

بهره‌گیری بیش از پیش از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل دو دستگاه به منظور همفکری و همکاری‌های بین‌سازمانی ، ارائه خدمات مناسب به گروه های هدف و نیازمند، کمک به شناسایی افراد نیکوکار و خیر و جلب مشارکت سایر سازمان ها و نهادهای مردمی  وتبادل اطلاعات وتجارب وبرگزاری کارگاه‌های آموزشی و فراهم آوردن زمینه های ارتقاء مهارت‌های زندگی نیازمندان و مددجویان را  برخی دیگر از اهداف این تفاهم نامه برشمرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف  محورهای این تفاهم نامه در زمینه تعهدات سازمان اوقاف را شامل فرهنگی ، تبلیغی ، قرآنی، اجتماعی، اقتصادی ،اوقافی وحقوقی برشمرد  وافزود : همکاری ومشارکت در اعزام روحانیون و مبلغین در مراسم فرهنگی و مذهبی ،همکاری و مشارکت در چاپ و توزیع محصولات فرهنگی (کتاب ، نشریات ، قرآن ونهج البلاغه  و... ) همکاری ومشارکت در برگزاری کلاس‌هاو مسابقات مختلف قرآن، همکاری و مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی و راه‌اندازی حلقه‌های معرفت و بصیرت‌افزایی همکاری و مساعدت جهت استفاده از فضاهای آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه برای اجرای برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد امام (ره) با رعایت ضوابط آستان مقدس بقاع متبرک را  از جمله محورهای فرهنگی این تفاهم نامه دانست.

معاون سازمان اوقاف همکاری و هماهنگی وبهره گیری از ظرفیت های دو دستگاه در بهره گیری از بانک اطلاعات  موجود ، واجرای طرحهای اجتماعی و اقتصادی و استفاده از ظرفیت های حقوقی دو نهاد را از دیگر مفاد این سند بر شمرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف ترویج وگفتمان سازی وقف ، مشارکت در سرمایه گذاری موقوفات ، تشکیل بانک اطلاعات خیرین  وواقفین ، مشارکت در 6 ویژه برنامه اجتماعی ، تلاش برای ایجاد وقف های جمعی و... و شناسایی استعداد های قرآنی را از دیگر مواد اینن تفاهم نامه  برشمرد . این مسئول در سازمان اوقاف تاکید کرد : تشکیل دبیرخانه مشترک  وتشکیل کارگروه مشترک به منظور پیگیری ونظارت از دیگر مواد این تفاهم نامه است.

پایان پیام/345

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو مجلس خبرگان:

همه ملک و ملکوت از سفره سخاوت امام حسین(ع) ارتزاق می‌کنند

خبرگزاری شبستان: عضو مجلس خبرگان گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) در قله سخاوت هستند و احدی از درگاه ایشان دست خالی برنمی‌گردد همه خلایق ملک و ملکوت از آن ارتزاق می‌کنند.

اخبار برگزیده شبستان