خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - مجلس زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۰۹:۲۵ شناسه خبر : ۶۱۰۱۹۵

انتقاد حاجی دلیگانی از صفهای طولانی مردم برای تحویل وسایل جهت دیدار با نمایندگان
خبرگزاری شبستان:نمایندگان شاهین شهر از صفهای طولانی مردم برای تحویل وسایل جهت دیدار با نمایندگان انتقاد کرد و از لاریجانی خواست در این زمینه تدبیری علمایی اتخاذ کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، حسینعلی حاجی دلیگانی شاهین شهر در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه 27 بهمن و در تذکری گفت: ما می بینیم که مردم برای مراجعه به نمایندگانشان در صفهای طولانی برای تحویل وسایلشان ایستاده اند آقای رئیس اگر یک روز مراجعه کنید و ببینید که چه صف طولانی کشیده می شود و چه مطالبی رد و بدل می شود متوجه این سختی می شوید.

 

وی اظهار داشت: اگر ما نمی خواهیم مردمی عمل کنیم حداقل علمایی عمل کنیم که شما به این مسایل آشنا هستید و وقتی مردم به در منازل مراجع می روند به راحتی وارد می شوند و این شان مجلس نیست و شان مجلس همان شان خانه ملت است که باید حفظ شود.

 

وی در ادامه تذکر خود گفت: دو هفته قبل بنده سوالی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتم که علی رغم تسریع قانون برای تضمن تعیین تکلیف متقاضیان مجوز نشریه داشتم که هیئت نظارت در مطبوعات در مهلت قانونی خودش نتوانسته و یا نخواسته به 1200 نفر متقاضی پاسخ دهد و خلاف قانون عمل شده است.

 

وی با اشاره به پاسخ وزیر ارشاد در این زمینه گفت: در آن جلسه وزیر ارشاد گفتند که با همراهی نمایندگان مجلس تصمیم گرفته ایم که صدور مجوز نشریه را متوقف کنیم و به گونه ای صحبت کرده اند که من احساس کردم که آقای وکیلی نیز از طرف مجلس ناظر بوده اند آیا همراهی داشته اند یا نداشته اند و گویا استناد آقایان نیز این بوده است چون آقای مطهری نیز از طرف مجلس در جلسات هیئت نظارت شرکت می کرده اند آنجا نیز به نوعی قانون شکنی در هیئت نظارت اتفاق افتاده است و امروز شدیدتر شده است و الان 1200 نفر براساس مهلت قانونی پاسخ برای نشریه نگرفته اند. حاجی دلیگانی از لاریجانی خواست از وکیلی بخواهد که به وی توضیح دهد.

 

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: روال این نیست که اگر اشکالی در جایی می بینید ما بگوییم در مجلس آقای فلانی بیایید و توضیح دهید.

 

وی همچنین در مورد تذکر اول حاجی دلیگانی در مورد صفهای طولانی مردم برای ملاقات با نمایندگان گفت: مجموعه بخشهای دفاتر نمایندگان در اختیار مردم است و تا آخر شب نیز گاهی حضور دارند اما مجموعه این مجلس نظامات حفاظتی دارد که مسئولین حفاظت آن را دنبال می کنند منتهی اگر شما می خواهید خارج از همه این نظامات عمل کنید جایی دیگری برایتان در نظر بگیریم.

 

همچنین محمدعلی وکیلی عضو ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مطبوعات نیز در توضیحاتی گفت: اگر دوستان در معرض ارتباط با هیئت نظارت گذشته بوده اند می دانند در گذشته متقاضیان حدود 4 هزار نفر بود و صف انتظار زمانی شان حدود 4 سال بود اما اینها ظرف سه 4 سال گذشته این پروسه زمانی به 6 ماه کاهش یافت.

 

وی بیان کرد: از یک طرف هیئت نظارت تحت فشار است که باید دقت لازم را در صدور مجوز داشته باشد که مجوز به اهلش داده شود و این برای کشور خوب نیست که ما چند ده هزار مجوز داشته باشیم و کسانیکه ظرفیت اقدام دارند فقط 230 الی 240 نفر باشد.

 

وکیلی با بیان اینکه هیئت نظارت با طمانینه و مطابق مر قانون این زمان را تعیین کرده است گفت: در حال حاضر دوره انتظار حدود 4 ماه است و همان حدود 600 نفر در صف وجود دارد که امیدواریم اینها به مرور زمان تسهیل شود و این تعداد به روز شود.

 

 

 

پایان پیام/33
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

خضری در گفتگو با شبستان:

دولت تشکیل وزارت مبارزه با مواد مخدر را جزو اولویتهایش قرار دهد

خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون اجتماعی با اشاره به اینکه سن مصرف مواد مخدر در کشور پایین آمده است، گفت: دولت تشکیل وزارت مبارزه با مواد مخدر را جزو اولویتهایش قرار دهد.

اخبار برگزیده شبستان