خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٥ شوّال ١٤٣٩

Tuesday, June 19, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۳ شناسه خبر : ۶۱۰۱۱۹
آیت‌الله ری شهری:
خداوند در قرآن کریم عالم آخرت را با نام ملک کبیر یاد می‎کند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله ری شهری گفت: خداوند در قرآن کریم عالم آخرت را با نام ملک کبیر یاد می‎کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت‌الله محمد محمدی ری شهری نماینده مجلس خبرگان رهبری، امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های عالم آخرت، گفت: عظمت عالم آخرت غیر قابل توصیف است و هرگز نمی‌شود عظمت آن را با عالم دنیا مقایسه کرد خداوند در قرآن کریم عالم آخرت را با نام ملک کبیر یاد میکند.

 تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با استناد به کلام امیرمومنان علی(ع)، افزود: حضرت می‌فرماید: هرچیزی که شما در دنیا تصور کنید و بشنوید از دیدنش کمتر است؛ همه سیارات، دریاها و مخلوقات در برابر عظمت آخرت هیچ هستند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در تبیین یکی دیگر از ویژگیهای عالم آخرت که قرارگاه است، عنوان کرد: عالم دنیا جای ماندن نیست بلکه پلی برای عبور و رسیدن به قرارگاه است به همین سبب جایز نیست انسان همه عمر خود را صرف ساختن پل کرده و از آخرت غفلت کند.

آیت‌الله محمدی ری شهری حاکمیت مطلق الهی را از دیگر ویژگیهای عالم آخرت بیان کرد و گفت: آخرت جایگاه ابدی و عالم دنیا محل آزمایش است، قیامت ظهور مطلق حق است به همین سبب نتایج آزمایش الهی در آنجا بر همگان آشکار می‌شود.

وی در تبیین اینکه اولین منزل قیامت از قبر آغاز می‌شود، ابراز کرد: زمانی که مرگ انسان را فرا می‌گیرد و او را در قبر قرار می‌دهند وارد عالم آخرت می‌شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: انسان در عالم آخرت به درجه عین‌الیقین می‌رسد اما دیگر نمی‌تواند عملی را انجام دهد بلکه آنجا روز برداشت عمل است.

پایان پیام/487

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حج تمتع با عمره چه تفاوتهایی دارد؟

خبرگزاری شبستان: حج تمتع و سفر معنوی عمره هرچند اشتراکات و شباهت هایی دارند اما وجوه افتراق و تفاوت آنها نیز فراوان است. عمره یک سفر معنوی است که تنها جنبه عبادی دارد اماحج عبادت صرف نیست بلکه جنبه های اجتماعی و سیاسی نیزدارد.

اخبار برگزیده شبستان