خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

السبت ٢٩ جمادى الأولى ١٤٤١

Saturday, January 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اندیشه - دیگر موضوعات زمان :   ۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۰۹:۴۳ شناسه خبر : ۶۰۴۵۰۳

انتشار جرم شناختی جرایم جنسی
خبرگزاری شبستان: جرم شناختی جرایم جنسی به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کتاب «بررسی جرم شناختی جرایم جنسی» اثر جدید علی محمدی جورکویه منتشر شد.

 

بنابر این گزارش، جرایم جنسی پدیده‌ای اجتماعی است که عوامل متعددی اعم از عوامل فردی شامل عوامل درونی و بیرونی و عوامل اجتماعی شامل عوامل خانوادگی، اقتصادی، فرهنگی، محیط اجتماعی و جغرافیایی در وقوع آن تأثیر گذار هستند و نمی‌توان وقوع آن را تنها به یک عامل نسبت داد.

از این رو، باید گفت: وجود هر یک از این عوامل احتمال وقوع جرایم جنسی را بالا می‌برد یا تسهیل می‌کند، نه اینکه به طور حتم به این جـرایـم منجـر می‌شود.

در مبـارزه با این پـدیـده اجتماعی ضروری است ضمن احیا و تقویت نقش نـهـادهـای تأثیـرگـذار اجتمـاعـی بـه ویــژه خـانــواده و کانون‌هـای حمایتـی چنـدمنظـوره خصوصـاً در پرتو مساجد و تدوین و تصویب سیاست‌ها و نیز مقررات حمایتی، در سه سطح پیشگیـری اجتـماعـی، پیشگیـری وضعـی و پیشگیری کیفری با تأکید بر آموزه‌های اسلامی و رعایت تقدم رتبی اقدام شود.

 

.

پایان پیام/376

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت‌الاسلام والمسلمین انصاریان:

روح انسان هم به تغذیه حلال نیاز دارد تا فاسد نشود

یک استاد اخلاق با بیان‌اینکه جسم و روح انسان نیاز به رشد دارد، گفت: در این مسیر باید از آنچه حلال است تغذیه کند در غیر این صورت فاسد می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان