خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

السبت ١١ رمضان ١٤٣٩

Saturday, May 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۰۰ شناسه خبر : ۶۰۰۸۳۸

اعدام سه فعال بحرینی تایید شد/ تظاهرات بحرینی ها در مخالفت با حکم اعدام
خبرگزاری شبستان: دادگاه آل خلیفه در حکم نهایی خود اعدام سه نفر از فعالان بحرینی و حبس ابد برای هفت نفر دیگر را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از  المنار، دادگاه تجدید نظر آل خلیفه، حکم اعدام سه نفر از فعالان بحرینی به نام های «سامی مشیمع»، «عباس جمیل طاهر السمیع» و «علی عبد الشهید السنکیس» را در مسئله حادثه الدیه در سوم مارس 2014 میلادی که به کشته شدن سه نیروی پلیس انجامید، تایید کردند.

دادگاه بحرین در حکم نهایی خود همچنین هفت نفر از متهمان به نام های «احمد جعفر محمد علی»، «علی جمیل طاهر محمد السمیع»، «طاهر یوسف احمد محمد السمیع»،«حسین احمد راشد خلیل»،«رضا میرزا مشیمع»،«حسن صباح عبدالحسن» و «احمد معتوق ابراهیم» را زندان ابد محکوم کرد.

این دادگاه همچنین تابعیت «احمد جعفر محمد»، «علی عبد الشهید السنکیس»،«سامی میرزا مشیمع»،«عباس جمیل طاهر محمد السمیع»، «علی جمیل طاهر محمد السمیع»، «طاهر یوسف احمد محمد السمیع»،«حسین احمد راشد خلیل» و «رضا میرزا مشیمع» را لغو کرد.

علمای بحرین در بیانیه ای اعلام کرد: در این وضعیت حاکم و فقدان عدالت در مسایل متعدد و نبود استقلال قوه قضائیه از قدرت سیاسی، این حکم اعدام براساس مقیاس های شرعی و قانونی داخلی و جهانی باطل است.

علمای بحرینی بر دخالت سیاسی در قوه قضایه و میزان تاثیر آن حتی در اینگونه جزئیات تاکید و اعلام کرد: ما براساس شرعیت دینی ناب و از جایگاه مطالبه عدالت و استقلال قضایی، خواستار لغو حکم همه اعدام ها و اصلاح کشور و تصحیح وضعیت قانونی و جنایی هستیم تا هر ذی حقی، حق خود را بگیرد، به جز این ظلم، آشوب و ویرانگری باقی خواهند ماند و این مسئله سرنوشت امروز و آینده این سرزمین است و هرگزافزایش رعب و ترس در راه حلهای امنیتی و تشدید دستگیری ها و سیاسی بازی ها فایده ندارد؛ بلکه وضعیت را پیچیده خواهد کرد و به منافع عالی کشور ضربه خواهد زد.

خانواده علی السنکیس، گفت: فرزندشان زیر شکنجه های شدید مجبور به اعتراف و اقرار به این اتهام شده است.

این خانواده تاکید کرد: السکنیس در نخستین ملاقات پس از بازداشت، معاینه شد و آثار شکنجه و ضرب و شتم بر بدن فرزندشان یافته شد.

در همین راستا، مردم بحرین در مخالفت با حکم اعدام و ضد قوه قضائیه به عنوان ابرازی برای مجازات مخالفان و سیاستمداران در الدراز در غرب منامه تظاهرات کردند.

این تظاهرات از اطراف منزل«آیت الله قاسم» مرجع شیعیان بحرین آغاز شد و شعارهایی ضد پادشاه بحرین و قوه قضائیه سرداده شد.

پایان پیام/44
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«جشنواره فیلم مسلمانان» در «میلواکی» آمریکا

خبرگزاری شبستان: مستند نامزد جایزه اسکار درباره «جنگ داخلی سوریه» در جشنواره فیلم مسلمانان میلواکی به نمایش در آمد.

اخبار برگزیده شبستان