خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

الجمعة ٣ رجب ١٤٣٨

Friday, March 31, 2017

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۲:۰۰ شناسه خبر : ۶۰۰۸۰۱
محمدی در گفتگو با شبستان:
پورتال طرح "میزان" در نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی می شود
خبرگزاری شبستان: مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور با اشاره به طراحی پورتال طرح "میزان" گفت: این بانک در مرحله تدوین قرار دارد و امیدواریم تا قبل از ماه رمضان به بهره برداری رسیده و در نمایشگاه قرآن طی مراسمی رونمایی شود.

حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به طراحی پورتال طرح "میزان" گفت: در حال حاضر یکی از اساسی‌ترین ضعف‌های نظام تصمیم گیری و سیاست گذاری در حوزه موسسات قرآنی، ضعف اطلاعات اولیه و عدم آگاهی از وضعیت موجود است.

وی ادامه داد: بنابراین عدم بانک اطلاعاتی ظرفیت های بالفعل موسسسات قرآنی ما را بر آن داشت تا به طراحی بانکی در این زمینه اقدام کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: بر این اساس با توجه به حساسیت های ویژه بر روی برخی از شاخص ها مانند ظرفیت‌های نرم افزاری، سخت افزاری، نیروهای انسانی، امکانات، سرمایه‌ها و تجهیزات موسسات قرآنی، پورتال طرح میزان در راستای شناسایی، ارزیابی و طبقه بندی موسسات قرآنی طراحی شد.

مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور با بیان اینکه اطلاعات موسسات جمع آوری شده است، اظهار کرد: این بانک در مرحله تدوین قرار دارد و امیدواریم تا قبل از ماه رمضان به بهره برداری رسیده و در نمایشگاه قرآن طی مراسمی رونمایی شود.

وی با اشاره به روند جمع آوری اطلاعات تصریح کرد: بر این اساس پرسش نامه هایی با هدف اعتبار سنجی، ظرفیت شناسی و کارشناسی در اختیار موسسات قرار گرفت که کمک شایانی به جمع آوری اطلاعات کرد.

محمدی با بیان اینکه با تدوین پورتال فاز اول این عملیات به اتمام می رسد، افزود: بعد از ساماندهی اطلاعات فرایندی تعریف خواهد شد تا موسسات طبقه بندی شده درجه بندی شوند و شاخص های موسسات قرآنی مورد کارشناسی قرار گیرند.

مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور با اشاره به کارکردهای این بانک اطلاعاتی، گفت: موسسات قرآنی با شناخت ظرفیت های خود و دیگر مراکز نقاط ضعف خود را شناخته و وارد رقابت سالم میان موسسات دیگر می شوند و خلا های موجود برطرف می گردد.

پایان پیام/345

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تبلیغ و مبلغ از منظر شهید مطهری – بخش پنجم

تفاوت پیامبران با فلاسفه در چیست؟

خبرگزاری شبستان:پیغمبران نیامده اند که فقط مدعاهایی را وارد عقل مردم بکنند. فلاسفه، کاری که دارند، هر اندازه موفق بشوند، این است که سخنی را تا عقل مردم نفوذ می دهند، اما از آن بیشتر دیگر نه.

اخبار برگزیده شبستان