خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : زنجان - زمان :   ۱۳۹۵/۹/۳۰ - ۱۰:۴۷ شناسه خبر : ۵۹۵۴۱۶

فعالیت ۸۰ باب کانون مساجد در شهرستان خدابنده /اختصاص سهمیه ۲ هزار لیتری نفت به کانون های روستایی
خبرگزاری شبستان:سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده از فعالیت ۸۰ باب کانون فرهنگی و هنری مساجد در این شهرستان خبر داد.

محمد برجی، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده به خبرنگار خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: در شهرستان خدابنده 80 باب کانون فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد که برنامه های متنوع فرهنگی و هنری اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه 60 درصد از کانون های فرهنگی و هنری این شهرستان در روستاها تاسیس شده است، ادامه داد: 50 باب کانون فرهنگی و هنری در روستاهای شهرستان خدابنده فعالیت می کنند.

فعالیت ۸۰ باب کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان خدابنده /اختصاص سهمیه ۲ هزار لیتری نفت به کانون های روستایی

به گفته این مقام مسوول 80 درصد از روستاهای شهرستان خدابنده گازکشی نشده اند و سوخت مورد نیاز برای گرم کردن منازل و مساجد این روستاها از طریق نفت تامین می شود.

 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه مدیران مسوول کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی این شهرستان با شروع فصل سرما با دریافت نامه از فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به شرکت نفت مراجعه و 2 هزار لیتر نفت برای کانون دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: دوری مسیر بسیاری از این کانون ها و مناسب نبودن راه روستایی بخصوص در زمان برف و بوران موجب می شود تا بسیاری از مدیران مسوول از این سهمیه چشم پوشی کنند.

 

برجی ادامه داد: همین مساله موجب می شود تا با شروع فصل سرما فعالیت بسیاری از مساجد و کانون های فرهنگی و هنری شهرستان خدابنده تعطیل شود.

 

وی با بیان اینکه 65 درصد از شهرستان خدابنده که بزرگترین شهرستان شمالغرب کشور محسوب می شود بافت روستایی دارد، خاطرنشان کرد: با شروع فصل گرما کانون های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان در روستاها به یک فرهنگسرای فعال تبدیل می شود.

 

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: کانون های فرهنگی و هنری روستایی واقع در جاده همدان- قیدار، قیدار-کتله خور- گرماب و ابهر – قیدار به دلیل بازبودن مسیر جاده های روستایی امکان تردد به شهر را دارند و می توانند با دریافت سهیمه 2 هزار لیتر بنزین که از هزینه های خود کانون تامین می شود نسبت به تداوم فعالیت های کانون اقدام کنند.

پایان پیام/73

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماد و سمبل در آیین های عاشورایی موجب ماندگاری فرهنگ عاشورایی شده است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دز امور ایثارگران گفت: نمادها و سمبل ها در آیین های عاشورایی یکی از بهترین راه های ماندگاری فرهنگ عاشورایی بوده است.

اخبار برگزیده شبستان