خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

الخميس ١٤ ربيع الثاني ١٤٤١

Thursday, December 12, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۵/۹/۲۱ - ۱۳:۰۳ شناسه خبر : ۵۹۳۱۷۸

مدیریت بنگاه خیریه آبلوله بیرجند به اوقاف خراسان جنوبی واگذار شد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: با رای دیوان عالی کشور مدیریت بنگاه خیریه آبلوله بیرجند به اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف خراسان جنوبی، حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی اظهار داشت: موقوفه بنگاه خیریه آبلوله بیرجند بعد از بررسی و شفاف سازی هزینه‌ها در راستای نیات واقف و واقفین که نیت آنها تأمین آب شرب مردم بیرجند بود تحت تولیت اداره کل اوقاف خراسان جنوبی اداره می شود.

 

وی افزود: براساس مراجعات مکرر مردم و مسئولان و شفاف سازی موقوفه، هیئت مدیریه موقوفه بنگاه خیریه آبلوله بیرجند به قوانین و مقررات اوقاف تمکین نکرده و حکم عدم مداخله اعضای هیات مدیریه موقوفه در دیوان عالی کشور تأیید و قطعی شد.

 

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: مقرر شد تا زمان معیین متولی و شاف نشدن نحوه وصول درآمدها و هزینه کرد عواید موقوفه ،اداره امور موقوفه توسط اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی انجام شود.

 

حجت الاسلام گرایلی افزود: باید در اخذ مجوز به واگذاری ها و تبدیل احسن اراضی موقوفات قوانین و مقررات به وقف رعایت شود فعالیت این موقوفه خیریه سبب شده تا شهر بیرجند به عنوان دومین شهر در ایران از لوله کشی آب شهری برخوردار شود.

 

وی بیان داشت: نخستین وقف مشارکتی حدود 92 سال از زمان آن می‌گذرد و از سال 1303 تعداد 30 نفر از خیرین، معتمدین بزرگان شهر، وروحانیت آن زمان با تشکیل جلسه ای در محل حسینیه شوکتیه بیرجند(حسینیه امام رضا) موضوع تأمین و توزیع آب شرب شهر را مورد بررسی قرار داده و در نهایت تصمیم به خریداری سهام قنات علی آباد و انتقال آب از طریق لوله کشی به شهرشود.

 

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: حکم ممنوع المداخله شدن هیئت مدیریه بنگاه آب لوله در دیوان عالی کشور صادر شد و تأییدیه آن گرفته شد .

 

گرایلی افزود: دامنه نیات واقفان گسترده تر و بر اساس نیازهای جامعه انجام می شود و در این راستا در سال های گذشته سیاست اوقاف وامور خیریه این است که براساس نیازمندی های جامعه مشاور وقف باشد.

 

وی از تقدیر معاون بهره وری در اوقاف خراسان جنوبی  خبر داد و اظهار داشت:حجت الاسلام والمسلمین پرویز بخشی پور در همایش یاوران وقف کشور به جهت فعالیت های ویژه در زمینه موقوفات و بقاع متبرکه تقدیر شد.

 

 

 

 

 

پایان پیام/70

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه بیرجند:

حرکت به سمت قرآنی شدن در گام دوم انقلاب/ عربده دشمن به دلیل ضعف ایمان ما است

آیت الله عبادی با بیان اینکه انقلاب امروز به وسیله خودی ها در داخل آسیب می بیند وگرنه دشمن کاره ای نیست، گفت: امروز عربده‌های دشمن به خاطر ضعف ایمان ما است.

اخبار برگزیده شبستان