خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

السبت ٩ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 7, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مازندران - زمان :   ۱۳۹۵/۸/۲۵ - ۱۳:۴۵ شناسه خبر : ۵۸۸۱۱۳

سرانه پایین مطالعه در جامعه تاسف بار است
خبرگزاری شبستان: مدرس علوم ارتباطات اجتماعی با اشاره به اینکه سرانه پایین مطالعه در جامعه تاسف بار است، گفت: نظام آموزش و پرورش قدرتمند، عامل مهم توسعه کشور محسوب می شود.

عیسی الهیان، مدرس علوم ارتباطات اجتماعی، در هفته کتاب و کتابخوانی، امروز (25آبان) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: سرانه مطالعه در ایران، روزانه دو دقیقه و در ژاپن، روزانه 90دقیقه است که این امر نشان دهنده کتابخوانی بسیار کم در ایران دارد و سرانه مطالعه کم در جامعه تاسف بار است.

 

وی اظهار کرد: دانش آموزان و دانشجویان باید به مطالعه اهمیت بیشتری دهند که این امر با ارج نهادن آموزش و پرورش و خانواده به کتابخوانی، حاصل می شود.

 

الهیان اظهار کرد: آموزش و پرورش، یکی از مهم ترین نهادها و پایه و اساس جامعه به شمار می آید چرا که اگر این نظام قدرتمند باشد، مدیران توانمند، شایسته، کاردان و توانایی برای کشور، پرورش می یابند.

 

وی بیان کرد: کشوری نظیر ژاپن، منابع طبیعی بسیار ندارد اما ارج و قرب به آموزش و پرورش در این کشور، بسیار است و از دوران آمادگی در تمامی عرصه ها چه از لحاظ تجربی و چه از لحاظ عملی به دانش آموزان، آموزش داده می شود و همچنین تبلیغات به مطالعه در کودکان به صورت عملی، نهادینه می شود.

 

الهیان ابراز کرد: کتابخوانی و مطالعه را باید از پایه در آموزش و پرورش، آغاز کرد و کتاب های مختلفی در این نهاد مهم، تدریس شود که در ژاپن، آموزش موسیقی، تشخیص چهره، هنر و همچنین رشته های دیگر، صورت می گیرد اما در مدارس ایران، ساعت های زیادی به آموزش علوم، ریاضی و املاء پرداخته می شود و علایق مختلف دانش آموزان، بی توجه می ماند.

 

وی با اشاره به اینکه مطالعه روزنامه و کتاب در ایران رو به کاهش است، گفت: نظام آموزش و پرورش قدرتمند، عامل مهم توسعه است و توسعه باید در تمامی عرصه ها اعم از اقتصاد، فرهنگ، ورزش و ... صورت بگیرد تا شاهد کشوری توسعه یافته باشیم.

 

الهیان اظهار کرد: آموزش و پرورش، مدیر، کارمند، معلم، اقتصاددان و ورزشکار خوبی را به جامعه تحویل می دهد و باید کتاب های مختلف در تمامی رشته ها در این نظام مهم و تاثیرگذار در جامعه، وجود داشته باشد.

 

وی بیان کرد: مدارس ژاپن از سال 1990، هوشمندسازی شدند و دانش آموزان از پایه های اولیه با رایانه و امکانات به روز، مجهز بودند که توسعه و پیشرفت این کشور را به همراه داشت.

 

الهیان ابراز کرد: کودک در خانواده، رشد می کند و در آموزش و پرورش، شخصیت پیدا می کند که کتابخوانی و آموزش و پرورش در ارتباط مستقیم با یکدیگر هستند.

 

وی گفت: با وجود کمبود کتابخانه در روستاها و شهرها باید تبلیغ و ترویج مطالعه و اهمیت آن بیش از گذشته باید صورت گیرد.   

پایان پیام/86

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مسئول کانون مرکزی آستان قدس بابلسر

خانه‌دار شدن ایتام بابلسری به همت خادمیاران رضوی

ولی تبار بابیان اینکه یک واحد مسکونی به همت خادمیاران رضوی، امام‌جمعه بابلسر و کمیته امداد احداث و با حضور نماینده ولی‌فقیه در مازندران به دو برادر یتیم اهل باقر تنگه واگذار شد، گفت: دو طبقه از این خانه درویژه نوعروسان فاقد تمکن مالی است.

اخبار برگزیده شبستان