خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٠ ذو القعدة ١٤٤٠

Tuesday, July 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : یزد - زمان :   ۱۳۹۵/۸/۱۳ - ۱۲:۳۳ شناسه خبر : ۵۸۵۴۱۰
عضو فقهای شورای نگهبان؛
۱۳ آبان، نمادی در جهت شکست استکبار جهانی و قدرت استکباری جهان است
خبرگزاری شبستان: عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اهمیت تبیین جنایت های استکبار جهانی در کتب درسی گفت: ۱۳ آبان، نمادی در جهت شکست استکبار جهانی و قدرت استکباری جهان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، حجت الاسلام سید محمدرضا مدرسی، عضو فقهای شورای نگهبان امروز (13 آبان) در راهپیمایی « 13 آبان» در مدیان امیر چقماق یزد گفت: 13 آبان در حیات اجتماعی، سیاسی، معادلاتی ملت بزرگ و وسیع ایران دارای اهمیتی ویژه است و یادآور خروش امت بزرگ الهی به رهبری امام خمینی ( ره ) علیه کاپیتولاسیون علیه ملت ایران و مصونیت بخشیدن به آمریکایی ها در مقابل دستگاه قضایی ایران بود.

 

وی افزود: امام (ره) وقتی که مطلع شد دولت مزدور پهلوی تصویب کاپیتولاسیون را در دستور کار خود قرار داده علیه آن سخنرانی شدید الحنی را ارائه کردند و مردم را بیدار کردند.

 

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: آن نتوانستند امام را تحمل کنند و در روز 13 آبان به دلیل سخنرانی علیه کاپیتولاسیون و مصونیت بخشی به آمریکاییها، ایشان را تبعید به ترکیه کردند.

 

حجت الاسلام مدرسی بیان کرد: مناسبت دیگر 13 آبان مربوط به اوج گیری انقلاب اسلامی در سال 57 بود که حضور دانش آموزان انقلابی در دانشگاه تهران و شعارها آنها و همراهی اقشار مردم علیه رژیم منحوس پهلوی را در خود داشت و در پی آن نیز  به شهادت کشیده شدن مردم و دانش آموزان در این روز بود.

 

وی ادامه داد: خاطره دیگر 13 آبان تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 بود که امام آن را انقلاب دوم نامیدند.

 

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: انقلاب اول انقلابی بود که بعد از سال ها روشنگری و تلاش و فداکاری و جان دادن ها و شهادت طلبی ها مردم مسلمان ایران به رهبری امام و پیشوایی روحانیت توانستند رژیم دست نشانده و تا دندان مسلح پهلوی که مورد حمایت های قدرت های سلطه گر و به خصوص آمریکا و انگلیس بود از مسند قدرت پایین بکشند و رژیم را ساقط کنند.

 

حجت الاسلام مدرسی بیان کرد: انقلاب دوم را نیز امام تسخیر لانه جاسوسی نامیدند و انقلابی بود که این شورش و عصیان و سرپیچی علیه خود آن اربابان و غارتگران بین المللی انجام شد.

 

وی ادامه داد: انقلاب اول علیه مزدور و رژیم دست نشانده بود اما انقلاب دوم علیه رئیس مستکبران عالم که قدرت نامیده می شد ، انجام شد.

 

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: کسانی که اتکای به خدا نداشتند و ایمان به راه امام نداشتند از مبارزه با آمریکا به خود میلرزیدند و هرگاه حرکتی علیه آمریکا در سطح منطقه انجام می شد ممانعت می کردند و هنوز صدای رئیس دولت موقت در گوشمان است که چرا بهانه به دست آمریکا بدهید و ممکن است که آمریکا دخالت نظامی کند و هیمنه آمریکا بر دلها سایه افکنده شده بود اما این انقلاب علیه این قدرت استکباری انجام شد.

 

حجت الاسلام مدرسی بیان کرد: با تسخیر لانه جاسوسی هیمنه آمریکا شکسته شد و امام نیز آن را بیان کردند و همه آن نیز بدان معنا بود که یقین بدانند اگر برای خدا پایداری کردند خداوند نیز آنها را یاری خواهد کرد و حتی اگر برترین قدرت جهانی باشد با شکست روبرو خواهد شد.

 

وی ادامه داد: این روز بدین معناست که از گذشته درس بگیریم و پیروزی های خود را بفهمیم و هدایت های امام را یادآوری کنیم و بدانیم نقاط ضعف ما کجاست و برای آینده خود را درس بگیریم و دوباره ترس از قدرت های جهانی بر ما حاکم نشود.

 

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: امروز که کشور دارای انسجام بیشتر و قدرت بالاتر و نیروهای قوی تر و بصیرت بیشتر است بهتر می توانیم در مقابل آمریکا مقاومت کنیم و این ملت تجربه 30 ساله و تجربه جنگ تحمیلی و مبارزه علیه استکبار دارد و احساس ضعف و نیاز به خارج به حد نامعقول احساسی کاذب است.

 

حجت الاسلام مدرسی گفت: القای دشمنان اسلام و ایران است و مبادا مسئولین قدرت ملت را کم ببینند و قدرت نیروهای داخلی و نهادهای مختلف را کم ببینند و تمام نگاهشان به خارج باشد.

 

وی افزود: متاسفانه گاهی القاعات دشمن در ذهن برخی از مردم و برخی از مسئولین اثر می گذارد و تهدیدات آنها اراده مسئولان را ضعیف می کند.

 

عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: امروز که ملت ایران آزاد از بندها شده و در قله های عظمت قرار دارد مبادا به هیچ وجه به تهدیدات دشمن تن بدهد و عمدتا دشمن پس از شکستهایی که در بخش های مختلف تحمل کرده است رو به فریب آورده و میخواهد از طریق حیله و وعده های دروغ مردم ما را از مقاومت با پایین بکشد.

 

حجت الاسلام مدرسی بیان کرد: مسئولان ما باید متوجه باشند که استوار در مقابل دشمنان بایستند و با بصیرت رهنمودهای رهبر را نصب العین خود قرار دهند.

 

وی افزود: مسئولان باید در مقابل نصیحت های رهبر واکنش مثبت دهند و امروز نیاز به اقتصاد مقاومتی و روحیه امید و تحصیل جدی علم و پیشرفت تکنولوژی و شناخت عظمت جمهوری اسلامی و شناخت دشمن همراه با بصیرت داریم و مسئولان باید آنها را بیان کنند.

 

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: این دانش اموزان ما چگو نه آگاه شوند که دشمن چقدر علیه ما توطئه داشته است؟! و ملت ما چگونه این توطئه ها را فراموش نکند؟! اما امروز  این مطالب باید در کتب های درسی ارائه شود و درس های آن برای مردم بازگو شود تا دشمن نتواند از زوایای تاریک وارد شود.

 

حجت الاسلام مدرسی بیان کرد: امیدواریم که مسئولان طبق توصیه های رهبر انقلاب در تمامی امور تلاش را انجام دهند و عزتی که دارند روز به روز به پیش تر ببرند و روزگاری نه چندان دور قدرت اقتصادی و سیاسی و معنوی به سایر قدرت های جمهوری اسلامی چشم های تمام دنیا را خیره خواهد کرد.

 

پایان پیام/449

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد؛

آغاز به کار طرح اوقات فراغت در بیش از ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد یزد

حجت الاسلام گرجی با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در کانون های مساجد گفت: اوقات فراغت در بیش از ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد یزد آغاز به کار کرد.

اخبار برگزیده شبستان