خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

الجمعة ١٩ ذو القعدة ١٤٤١

Friday, July 10, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : ایلام - زمان :   ۱۳۹۵/۸/۱۳ - ۱۱:۵۰ شناسه خبر : ۵۸۵۳۸۹

شعار «مرگ بر آمریکا» میراث ماندگار امام راحل/ لبخندهای دشمنان غیرقابل‌اعتماد است
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، گفت: ساختمان و شیره وجودی رژیم آمریکا، استکباری، ظالمانه و بی‌عدالتی است و با چنین رژیمی نمی‌توان اعتماد نموده و مذاکره کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، آیت‌الله محمدنقی لطفی، امام‌جمعه ایلام، صبح امروز(13 آبان) در مراسم راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان در مرکز این استان، اظهار کرد: 13 آبان روز بزرگ و تاریخی در انقلاب اسلامی است.

 

وی، با اشاره به تبعید امام راحل در 13 آبان سال 1342 توسط رژیم ستم‌شاهی به ترکیه، ابراز کرد: بعد از قیام مردم ایران اسلامی، رژیم منحوس پهلوی با خیال خام خودش می‌خواست شعله‌های انقلاب اسلامی را خاموش کند، اما باتدبیر امام راحل نه‌تنها آتش‌فشان انقلاب اسلامی مهار نشد، بلکه به یک حرکت توفنده تبدیل و به پیروی انقلاب اسلامی در سال 57 منجر شد.

 

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه هجرت امام راحل به ترکیه انقلاب اسلامی ایران را جهانی کرد، افزود: رخداد دیگر در 13 آبان کشتار دانش آموزان و دانشجویان در اوج تظاهرات‌های ملت ایران اسلامی علیه رژیم منحوس پهلوی بوده است که نظام ستم‌شاهی می‌خواست با این جنایت زهرچشمی از ملت ایران بگیرد و با سرکوب رعب و وحشت، جلوی موج انقلاب کوبنده را بگیرد اما خون این جوانان عزیز، شجره انقلاب اسلامی را بارور کرد و در کوتاه‌ترین زمان ریشه‌های رژیم شاه را خشکاند.

 

آیت‌الله لطفی، با اشاره به تسخیر لانه جاسوس آمریکا در13 آبان 58 که امام راحل از آن به‌عنوان پیروزی بزرگ یاد کرده است، گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام راحل یک حرکت بسیار مهم و انقلابی بود که انقلاب اسلامی را از خطر نجات داد و موجب شد که چهره آمریکای جنایتکار بر ملت ایران اسلامی آشکار شود.

 

وی، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های راهبردی آمریکا در خصوص انقلاب‌ها این است که با حمایت دیکتاتورها جلوی پیروی انقلاب‌ها را بگیرد و اگر نتوانست سیاست دیگرش این است که از درون، انقلاب را با شکست مواجه کند، آمریکا همیشه توانسته است باسیاست نفوذ انقلاب‌ها را با شکست مواجه کند و از مسیر اصلی خود منحرف کند.

امام‌جمعه ایلام، بیان کرد: انقلاب اسلامی به رهبری رادمرد بزرگ تاریخ و شخصیت جهان اسلامی حضرت امام راحل و با همراهی ملت بصیر و آگاه ایران اسلامی، به پیروزی رسید اما آمریکای جنایتکار تا آخرین لحظات از رژیم منحوس پهلوی حمایت کرد و آخرین توطئه آمریکا فرستادن ژنرال آمریکایی به ایران برای انجام کودتا برعلیه انقلاب اسلامی بود که باتدبیر امام راحل و پیروی مردم، آن توطئه خنثی شد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

 

آیت‌الله لطفی، گفت: سفارت آمریکا، لانه جاسوسی آمریکا مقر فرماندهی عناصری ضدانقلاب و روشنفکران غرب‌گرا بود که با مدیریت سفارت آمریکا و سارمان جاسوسی سیا درصدد براندازی انقلاب اسلامی بودند، اما امام راحل با آینده‌نگری و ژرف‌نگری از این توطئه دشمنان غافل نشد و درها را بر روی آن‌ها بست.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام،  با اشاره به اینکه آمریکا بزرگ‌ترین ضربه‌ها را از امام راحل و انقلاب اسلامی در 13 آبان خورده است، یادآور شد: آمریکا در طول 37 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی دست از دشمنی با ملت ایران اسلامی برنداشته و انقلاب ایران اسلامی را تحمل نکردند و با دخالت مستقیم و غیرمستقیم همواره برعلیه نظام اسلامی توطئه و برنامه‌ریزی کرده است.

 

وی، با اشاره به اینکه آمریکا در 8 سال جنگ تحمیلی در کنار صدام قرار گرفت و بعد از جنگ نیز درصدد توطئه‌ها و تحریم و تهدید برعلیه انقلاب اسلامی برآمدند و عناصر ضدانقلاب را در کشور مدیریت و حمایت کردند هم پشتیبانی مالی و هم‌پشتیانی نظامی کردند.

 

امام‌جمعه ایلام، بیان کرد: امروز نه‌تنها از دشمنی آمریکا نسبت به ملت و انقلاب اسلامی کم نشده است بلکه کینه، دشمنی و بغض آنان به‌مراتب بیشتر از اوایل انقلاب شده، آمریکا انقلاب اسلامی را بزرگ‌ترین چالش سیاسی خود در جهان می‌داند و سیاست راهبردی خود را در مقابله با انقلاب اسلامی قرار داده است.

 

آیت‌الله لطفی، افزود: انقلاب اسلامی شکست‌ناپذیر و جهان‌شمول است و موج انقلاب اسلامی امروز سراسر جهان را در برگرفته و تأثیر خود را در همه جای جهان گذاشته است و اگر دشمنان در مذاکرات هسته‌ای رو به میز مذاکره آوردند، از سر ناچاری بوده و دیدند که با این انقلاب نمی‌شود با مشت آهنین برخورد کرد و از روی استیصال پای میز مذاکره نشستند.

 

وی،  بابیان اینکه آنان در برجام به دنبال نفوذ در سیاسی، امنیتی، فرهنگی بودند و می‌خواستند راه نفوذ خود را در مذاکرات هسته‌ای باز کنند، گفت: دشمنان در برجام به دنبال ضربه زدن به انقلاب و ملت از طریق نفوذ بودند که البته با تدبیرهای مقام معظم رهبری در این زمینه نیز ناموفق بودند، اما باید هوشیار باشیم و بدانیم که دشمن از دشمنی خود با انقلاب اسلامی دست درنخواهد برداشت.

 

امام‌جمعه ایلام، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در مقابل ملت ایران اسلامی خوار و ذلیل‌شده‌اند و برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنند، آن‌ها نتوانستند انقلاب اسلامی را به‌زعم خود مهار کنند و امروز موج کوبنده انقلاب اسلامی مرز نمی‌شناسد و دل‌ها و قلب‌های آزادیخواهان جهان را تسخیر کرده است و آمریکایی‌ها برای منافع خود احساس خطر می‌کنند.

 

آیت‌الله لطفی، گفت: به لبخندهای دشمنان و به‌ویژه آمریکای جنایتکار نمی‌شود اعتماد کرد و ما در مذاکرات هسته‌ای اعتماد کردیم اما آنان بدعهدی کردند، با مذاکره نمی‌شود با چنین رژیم بدعهدی وارد مذاکره شد بلکه باید از موضع قدرت در مقابل این رژیم بدعهد ایستاد.

 

وی، بیان کردن: امروز همه می‌دانند که آمریکا غیرقابل‌اعتماد است، آمریکا به دنبال فرصت است که در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نفوذ کند و باید جلوی نفوذ آن‌ها گرفت و ملت ایران اسلامی اجازه نخواهد داد که آمریکا در کشور ایران اسلامی جای پایی داشته باشد و این میراث ماندگار امام راحل است که هر چه فریاد دارید بر سر آمریکای جنایتکار بزنید.

 

گفتنی است، در پایان این مراسم قطع‌نامه راهپیمایی 13 آبان قرائت شد که با طنین الله‌اکبر راهپیمایان و به‌ویژه دانش آموزان و دانشجویان همراه گردید و پرچم‌های آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل نیز به آتش کشیده شد.

 

پایان پیام/92

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اقامه نماز جمعه در سراسر ایلام لغو شد

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان ایلام از عدم برگزاری نماز جمعه این هفته در سراسر استان با توجه به وضعیت قرمز استان از نظر شیوع کرونا خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان