خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مرکزی - زمان :   ۱۳۹۵/۸/۳ - ۱۳:۵۸ شناسه خبر : ۵۸۲۷۵۳

مسیر امام مسیر اعتدال بود/اختلاف نظر خوب است اما تنازع به مصلحت نیست
خبرگزاری شبستان:دکتر حسن روحانی رییس جمهور در جلسه شورای اداری استان مرکزی گفت:امام خمینی (ره) به ما درس اعتدال را آموخت و مصالح را در نظر می گرفت ضمن آنکه به اصول پایبند بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک ، دکتر حسن روحانی رییس جمهور در سی و دومین سفر استانی دولت در جلسه شورای اداری استان مرکزی گفت: امام درسش برای ما این بود که اصولمان را فراموش نکنیم و بر روی اصول ایستادگی کنیم.


وی با بیان اینکه امام به تنهایی یک امت بود افزود: امام ابراهیم زمان ما بود و اقدام شجاعانه و بزرگ خود را در تاریخ ما انجام داد و از استقلال کشور و منافع ملی و آزادی مردم و جامعه هیچوقت دست برنداشت.


دکتر روحانی افزود: امام مسیرش مسیر اعتدال بود و مصالح را در نظر می گرفت ضمن اینکه اصول را فراموش نمی کرد و ما هم در اداره کشور از تجربه دیگران استفاده کردیم ولی از اصولمان کوتاه نیامده ایم.

 

 

رییس جمهور با اشاره به فقه پویای جواهری گفت: این خیلی مهم است که فقه جواهری و پویا داشته باشیم تمام توافق نامه هایی که با کشورهای مختلف برگزار می شود، همه این ها طبق احکام اولیه شورای نگهبان  با آن مخالف است آیا در دنیای امروز واقعا شدنی است؟ یعنی چون آن دادگاه اسلامی نیست هیچ توافقی را نباید برقرار کنیم.

 


وی افزود: عده ای می گفتند ما روابط با دولتها را نمی خواهیم و رابطه با ملتها را می خواهیم که امام در جواب فرمودند : ما می خواهیم با همه دولتها رابطه داشته باشیم به جز اسرائیل ، و آمریکا تا زمانی که آدم شود.

 

 

دکتر روحانی افزود: اختلاف نظر خوب است اما تنازع خوب نیست زیرا باعث ایجاد شکاف در جامعه می شود که خوب نیست.

 

 

رییس جمهور با اشاره به اینکه در شیوه اجرا همواره راه امام پویا بود گفت: اداره کشور اینقدر دعوا نمی خواهد و نباید اخلاق را از یاد ببریم زیرا امام به این سبب انقلاب کرد که ما مسلمان زندگی کنیم.

 


وی افزود: مهم است که بتوانیم از امکانات داخلی و منطقه و خارجی استفاده کنیم و باید به رونق اقتصادی برسیم و  باید راهی را انتخاب کنیم که سریعتر به اهدافمان برسیم.

 


رییس جمهور گفت: ما اگر دنبال اجرای فرامین رهبری هستیم برویم و چشم انداز را اجرایی کنیم آنها که دم از ولایت می زنند چرا نمی گویند آقا بعد از سیاستهای کلی فرمودند تعامل با دنیا برقرار شود.

 


وی افزود: نمی شود ساده فکر کرد و ساده حرف زد باید با دنیا تعامل کنیم این عین سیاستهای کلی ماست.

 


رییس جمهور ادامه داد:برخی نفت را بردند و خوردند و الان دست ما هم چیزی نیست نزدیک ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار پول رفت و معلوم نیست کجاست و برخی دستگاهها گفتند ما بلدیم نفت بفروشیم بردند و فروختند و پولش معلوم نیست کجاست .

 


وی افزود: تا قبل از مذاکرت اخیر شعار می دادیم ولی  تسلیم شده بودیم  حتی از دوستان خودمان و داخل دولت می گفتند مگر PMD حل شدنی است آنها که در روزنامه ها نوشتند و به ما گفتند ساده لوح هستیم و PMD حل نمی شود  حالا بیایند جواب بدهند.

 


دکتر روحانی گفت: ما باید راه کوتاه و کم خرج را برای کشور در حل مسائل پیدا کنیم و از امام راه اعتدال را بیموزیم و اصول را فراموش نکنیم ولی شیوه ها را هر روز نو کنیم.

 

 

رییس جمهور در ادامه با اشاره به بحث محیط زیست گفت: بی رویه از طبیعت استفاده کردیم و بلافاصله طبیعت جواب ما را داده است وقتی شما هوا را آلوده کنید بلافاصله تختهای بیمارستان پر می شود.

 


وی افزود:وقتی تالاب میقان راخشک می کنیم تالاب از ما انتقام می گیرد و همین دریاچه ارومیه اگر مشکلش حل نمی شد از 14 میلیون ایرانی انتقام می گرفت.

 

 

دکتر روحانی گفت:منابع زیر زمینی بسیار فراوان است و باید درست بهره برداری کنیم نباید از معدن ما سنگ خام استخراج شود و به ایتالیا برود و بعد تبدیل به سنگ ساختمانی شود و برگردد. 

 


وی در پایان با اشاره به چشم انداز روشن شهرستان خمین گفت:قول هایی که به استان دادیم قول ۲۴ ماهه و دو ساله است. 

پایان پیام/87

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور:

بالغ بر ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور وجود دارد

پژمان از وجود ۲۷۰۰ محله و بالغ بر ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان