خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۵/۷/۲۷ - ۲۱:۱۱ شناسه خبر : ۵۸۱۳۱۸

تخریب سبک زندگی اسلامـی و عاشورایی از اهداف دشمنان است
خبرگزاری شبستان: کارشناس مذهبی با بیان اینکه سبک زندگـی در زیارت عاشورا با عبارت اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد بیان شده گفت: اگر می خواهیم زندگی ما زندگی اسلامی باشد از دو ثقل قرآن و عترت جدا نشویم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان اصفهان٬ حجت الاسلام سید علـی حسینـی استاد، مولف، پژوهشگر، کارشناس احکام و عقاید دفتر تبلیغات و مشاور خانواده در جمع کادر، اساتید و طلاب مدرسه سیدالشهداء(ع) اصفهان گفت: برای طلبه باید بحث های مهارتی ارائه داد و از طرفی محرم و ازطرف دیگر بحث سبک زندگی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

 

وی با تاکید بر اینکه اصول و راهکارهای اساسی از نگاه ابی عبدالله باید مطرح شود اظهار داشت:  ما  در زندگـی و تحلیل امام حسین(ع) مطالعـه کم داریم و مطالعات ما سازمان یافتـه نیست.

 

وی ادامه داد: سه گونـه پژوهش در مـورد امام حسین(ع) وجـود دارد بررسـی شبهات در مـورد قیام امام حسین(ع)،  مطالعه مقـاتل و مطالعه کتب تحلیلی که برای هریک  از موارد کتاب و سایت هایی وجود دارد، کتب مثل تاملی در نهضت امام حسین(ع)از رسول جعفریان، عبرت های عاشورا از سید احمد خاتمـی، مثیرالاحزان از سید عبدالرزاق مقرب، نهضت امام حسین(ع) از شهید مطهری.

 

کارشناس احکام و عقاید دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بیان کرد: دو شبهه رایج در شبکه های اجتماعی وجود دارد که علت این شبهه پراکنی در مـورد قیام عاشورا، چوب خوردن دشمنان از امام حسین(ع)  مـی باشد، چرا کـه اکثر قیام های آزادی خواهانه و ظلم ستیزی های دنیا برخاستـه از قیام عاشوراست.

 

وی ابراز داشت:   شبهه اول، آیا نهضت امام حسین(ع) فقط یک داستان تاریخی صِرف است؟ جواب اینکه نهضت ایشان یک فرهنگ و یک فرایند می باشد نه یک داستان تاریخی و این فرهنگ سازی از زمان حضرت آدم و توسط خداونـد و انبیاء و اهل بیت(ع) بنا نهاده شده است.

 

کارشناس مذهبی در ادامه شبهه دوم را چنین بیان کـرد: چه ضرورتـی دارد بعد از 1400 سال هنـوز به سرو  سینه مـی زنیم؟ جواب اینکه، با استنـاد از آیات و روایات، سوگواری حضرت از شعائر الهـی و از تقوای قلوب مـی باشد.

 

وی گفت: همچنین این سوال هست کـه چرا ما عزاداری ها را 9 روز زودتر از روز عاشورا شروع می کنیم؟ "امام صادق(ع) جواب دادند:  هنگامی که محرم شد، فرشته ها جمع می شوند، پیراهن امام حسین(ع) را مـی آورند، این پیراهن تکه تکه شده با ضربات شمشیر است و ما شیعیان با چشم بصیرت این را می بینیم و اشکمان جاری مـی شود  و از این رو از ابتدای محرم عزاداری ها شروع می شود.

 

حجت الاسلام حسینی چنین گفت: سبک زندگی را از ائمه اطهار باید آموخت. مانند میثم تمار با اتصالی که با سبک زندگـی ائمه اطهار داشت علم لدنـی بدست آورد، به طـوری که به دیدن مختار در زندان رفت و به او گفت تو کشته نمی شوی و به خون خواهی حسین(ع) بر مـی خیزی.

 

وی با بیان اینکه  منظور از سبک زندگی ائمه اطهار زندگی خاصه یا خانوادگی آنها نیست، بلکه منظور اخلاقیات آنهاست تاکید کرد:  در آن زمان عفت زیبا بود و در زمان حال هم عفت زیباست.

 

وی ابراز داشت: در قرآن هم، سبک زندگـی معرفـی شده است و از دو واژه "طیب و خبیث" استفاده شده است که زندگـی طیب، زندگـی پاک و زندگـی خبیث، زندگـی ناپاک است.

 

وی ادامه داد: به طـور مثال در سوره مائده / آیه 100مـی فرماید: بگو ای رسول خداانسان پاک وخبیث مثل هم نیستند  انسان های های آلوده و خبیث بیشترنـد. گاه سوال مـی شود: این همه حوادث اتفاق می افتد؟ قرآن مـی فرماید: این برای تشخیص انسان طیب و خبیث است و محک زدن و جدا کردن انسان های طبیب از خبیث می باشد.

 

حجت الاسلام حسینی  خاطر نشان کرد: قرآن کریم چهار زندگی را مـی شمارد زن و مرد هر دو خبیث باشنـد مثل ابولهب و همسرش، زن پاک و مرد خبیث مثل آسیه و فرعون، زن خبیث و مرد پاک مثل حضرت نوح و هسرش، هرد پاک مانند حضرت ابراهیم و هاجر.

 

کارشناس مذهبی در ادامه با بیان حدیث امام صادق(ع) : ان القتل الحسین حرارة فی قلوب المومنین لا تبردفیه ابدا گفت: زیارت عاشورا به جهت قدسی بودن آن از اهمیت زیادی برخـوردار است و بهتر است پس از زیارت، دعای علقمه خوانده شود.

 

وی تاکید کرد: سبک زندگـی در زیارت عاشورا بیان شده، اللهم اجعل محیای محیا محمد وآل محمد... سلم لمن سالمکم... ان یجعلنی معکم... اگر  می خواهیم زندگی ما زندگی اسلامی باشد از دو ثقل قرآن و عترت جدا نشویم.

 

وی ادامـه داد: یکی از اهداف دشمنان تخریب سبک زندگی اسلامـی است، چون مـی دانند فرهنگ اسلام غنی است، "امام رضا(ع) می فرمایند: اگر مردم قشنگی های کلام ما اهل بیت را می دانستند، تبعیت می کردند که یکی از این زیبایی ها سبک زندگی است.

 

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: دشمن به سه روش مسلمانان را از بین می بردف یک روش مستقیم که از طریـق کشتاراست و روش غیر مستقیم آن، یا یک روش زودبازده است ماننـد مسمومیت ذهن ها و شبهه پراکنی و یا روش دیربازده مثل روش تغذیه، از جمله اهداف آن عقیم سازی و کم شدن تعداد مسلمانان می باشد.

 

 

پایان پیام/126

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان:

طرح بزرگ آموزش تسهیل‌گران کارآفرینی روستا و عشایر برگزار می‌شود

حجت الاسلام نیستانی با اشاره به برگزاری طرح بزرگ آموزش تسهیل گران کارآفرینی روستا و عشایر گفت: این طرح به منظور شناسایی، آموزش، ساماندهی و شبکه سازی تسهیل گران روستایی و عشایری در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده شبستان