خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۵/۷/۲۴ - ۰۹:۴۱ شناسه خبر : ۵۸۰۲۴۶

«عاشورا سرمشق زندگي» را بخوانید
خبرگزاری شبستان:کتاب «عاشورا سرمشق زندگي» نوشته ی آیت الله «سید محمد حسینی شیرازی» اثری است که پیرامون واقعه ی عاشورا و حضرت امام حسین (ع) به رشته ی تحریر درآمده است.

به گزارش خبرنگار کتاب شبستان ، امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و پيام عاشورا زنده نمودن اسلام و احياي دوباره قرآن است و اين همـان هـدفي است كه امام حسين عليه السلام با حركت، قيام و شهادت خويش داشتند.

کتاب حاضر که به قلم آیت الله «سید محمد حسینی شیرازی» نگارش شده ، اثری است که پیرامون واقعه ی عاشورا و حضرت امام حسین (ع) به رشته ی تحریر درآمده است.

برخی از عناوین و موضوعاتی که در کتاب حاضر به آن ها پرداخته شده ، عبارت اند از:  اسلام و عاشورا ، شعائر حسینی و اهمیت آن ، کربلا شهری مقدس ، در شهر نور ، گزارش های علمی ، خاطره ای از برکات منبر حسینی ، قصه ی جاودانی ، ناله و گریه ی فرشتگان و جایگاه شهیدان نزد امام حسین (ع) و....

در قسمتی از کتاب حاضر می خوانیم :

«مجالس امام حسين عليه السلام در طول تاريخ به عنوان بهترين وسيله نگـاه دارنـده مـاجراي حضرت سيدالشهدا عليه السلام مطرح شده است و اين منبر حسيني است كه واقعه عاشـورا را زنده نگه داشته است به طوري كه با روح و روان و عقل و وجدان مردم آميخته شده است. پرواضح است كه اين مهم ترين حماسه اي است كه مي توان به وسيله آن، قـرآن و اسـلام را به جهانيان ابلاغ نمود و پرهيزكاري و ارزش هاي انسـاني را بـر روي زمـين و بـه ويـژه در بـين مسلمانان رواج داد چرا كه ماجرايي است حقيقي و واقعي و بـا توجـه بـه اينكـه يـك جريـان كاملاً عاطفي است در عين حال يك منطق عقلـي نيـز بـه شـمار مـي رود كـه در تـاريخ بشـر، شيوايي و گيرايي بي نظير و بي سابقه اي داشته است....»

گفتنی است کتاب «عاشورا سرمشق زندگي» نوشته ی آیت الله «سید محمد حسینی شیرازی» را انتشارات بینش آزادگان چاپ و منتشر کرده است.

پایان پیام/476

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی»

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی» اثر«هربرت هارت»با ترجمه «محمد راسخ»با موضوع حقوق و علوم سیاسی را نشر نی روانه بازار کتاب کرده است.

اخبار برگزیده شبستان