خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۵/۷/۱۴ - ۱۳:۵۳ شناسه خبر : ۵۷۸۸۶۳

افزایش ۴۰درصدی کشفیات کالای قاچاق/جرایم خشن ۴درصد کاهش داشت
خبرگزاری شبستان: فرمانده ناجا از افزایش ۴۰ درصدی کشفیات کالای قاچاق در شش ماهه امسال خبر داد و گفت: در برخورد با سارقان و جرایم خشن توسط پلیس آگاهی نیز با کاهش ۴درصدی جرایم مواجه بودیم.

به گزارش خبرنگار شبستان، سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا امروز در هفتمین نشست نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با سفرا و کارداران مستقر در تهران گفت: هفته نیروی انتظامی ظرفیتی است که در طول آن می توان با افکار عمومی، نخبگان، سازمان ها و کشورهای دیگر ارتباط برقرار کرد و بخشی از توانمندی های پلیس را در عرصه حمایت قانونی از مردم در مبارزه با مجرمان به نمایش گذاشت و مردم را در جریان این توانمندی ها قرار داد. ارتباط ما با مردم فرصتی را فراهم می کند که از مطالبات آنها در حوزه امنیت مطلع شده و پاسخگوی این نیازها باشیم.

 

وی در ادامه بیان کرد: به لطف خداوند و در سایه تلاش مجاهدانه همکاران در جای جای این کشور پهناور و با مشارکت و همراهی مردم امروز جمهوری اسلامی ایران از امنیتی فراگیر و پایدار برخوردار است.

 

سردار اشتری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب با مشکلات زیادی روبرو بوده و با وجود مشکلات همه ساله ضریب امنیتی در کشور در حال ارتقا است، تصریح کرد: گرچه ناامنی در سایر کشورها به وضوح قابل مشاهده است اما دستگاه های امنیتی و قانونی و مجموعه حکومتی جمهوری اسلامی ایران توانسته در برابر خطرات و چالش ها مردم را به صورت نسبی حمایت کند.

 

فرمانده ناجا ادامه داد: امروز با اقتدار و تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی گروه های تکفیری و ضد انقلاب توان نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارند و هر تحرکی از سوی آنها با پاسخ قاطع و به موقع ما روبرو خواهد شد. شهادت ماموران ما برای حفظ و تامین امنیت و اقتدار کشور خود گواه شجاعت و جانفشانی این عزیزان است که توطئه ها را خنثی کرده اند.

 

وی با بیان اینکه گسترش و تولید روزافزون مواد مخدر و جریان های تروریستی در مرزهای کشورهای همسایه ایران موجب ناامنی و چالش در مرزهای کشور ما شده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند با اشراف اطلاعاتی و توسعه همکاری های منطقه ای و بین المللی با کشورهای همجوار با این تهدیدات مقابله نماید.

 

فرمانده ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی در سال های اخیر ضریب امنیتی مرزهای خود را با استقرار یگان های انتظامی، ساخت برجک، پاسگاه ها و تقویت یگان های مرزبانی و یگان های احتیاط مرزی و با همکاری سایر نهادهای نظامی و امنیتی ارتقا داده است.

 

سردار اشتری با بیان اینکه سالانه بیش از 500 تن از انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی در کشور کشف می شود و اغلب این کشف ها در مرزها صورت می گیرد، یادآور شد: این نشان دهنده اقدامات موثر و عزم جدی در مقابله با این پدیده شوم است به طوری که ضمن کشف 322 تن انواع مواد افیونی در شش ماهه سال جاری جمع آوری معتادان متجاهر نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد رشد داشته است.

 

وی با اشاره به اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه فرهنگ سازی گفت: فعالیت این پلیس در حوزه فرهنگ سازی چشمگیر است و تلاش نموده با کنترل رفتار رانندگان خطرات را کاهش دهد به گونه ای که در سال های اخیر تعداد تلفات کاهش یافته و با وجود افزایش 38 درصدی وسایل نقلیه نوشماره و صدور 900 هزار گواهینامه جدید و افزایش سفرها مصرف سوخت تلفات و مجروحان کاهش پیدا کرده است.

 

فرمانده ناجا با بیان اینکه جرایم جنایی، آدم ربایی، گروگان گیری، سرقت مسلحانه و تجاوز به عنف در سال های اخیر روند رو به کاهش داشته، افزود: کشف و توقیف محموله های کالای قاچاق با رویکرد پرونده های بزرگ و باندی افزایش قابل توجهی داشته است. در این راستا می توان به افزایش 40 درصدی کالای قاچاق طی این مدت در جهت تحقق شعار سال 95 اقتصاد مقاومتی اشاره داشت.

 

سردار اشتری گفت: در برخورد با سارقان و جرایم خشن توسط پلیس آگاهی پرونده ها در اسرع وقت و خارج از نوبت رسیدگی می شود که در این زمینه نیز با کاهش 4 درصدی جرایم مواجه می باشیم.

 

وی با بیان اینکه استفاده از روش های فنی و علمی موجب کارآمدی پلیس در حوزه کشف جرایم شده است، تصریح کرد: ایران به عنوان یک نظام مردمی حافظ حقوق مردم بوده و خود را متعهد می داند که از مردم حمایت کند.

 

وی با اشاره به اقدامات پلیس فتا خاطرنشان کرد: پلیس فتا به خوبی توانسته خطرات این حوزه را کاهش داده و بیش از 70 درصد جرایم سایبری را کشف کند. اقدامات پلیس فتا در حوزه جرایم فضای مجازی در شش ماهه نخست امسال با 68 درصد رشد وقوع جرایم مواجه بوده، جرایم در حوزه های مختلف فضای سایبری رصد شده و پلیس فتا آمادگی کامل برای خدمت رسانی به مردم و مدیریت بر این فضا در سطح کشور و بین الملل دارد.

 

فرمانده ناجا گفت: پلیس جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر با افزایش تعاملات و ارتباطات خود در عرصه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی در مجامع و رویدادهای پلیسی جهانی حضور فعال داشته و در نظر دارد تا با همکاری خود با پلیس کشورها و سازمان های بین المللی به ایجاد و برقراری امنیت جهانی کمک کند به عنوان نمونه در راستای برگزاری مسابقات المپیک جهانی در کشور برزیل پلیس ایران با توجه به درخواست همکاری سازمان اینترپل و به پلیس برزیل در جهت مشارکت در تامین امنیت مسابقات اقدام به اعزام تیم حرفه ای از افسران پلیس در مدت برگزاری مسابقات به این کشور کرد.

 

فرمانده ناجا گفت: با توجه به تحولات جهانی و رشد سریع تروریست در جهان ضرورت دارد تا همه کشورها در جهت ارتقای امنیت بسیج شوند. تزویر و دورویی آثار مخربی برای همه به خصوص کشورهایی که ناامنی را در منطقه ترویج می کنند، حمایت از تروریست ها شاید در کوتاه مدت برخی منافع آنها را تامین کند ولی در بلندمدت هزینه های گزافی را متحمل خواهند شد.

 

سردار تصریح کرد: هر کشوری که تصور کند به تنهایی قادر به مقابله با تهدیدات کشور خود می باشد یا از تهدیداتی که امروز در برخی مناطق گریبانگیر برخی کشورها شده، دور است یقینا مرتکب اشتباه می باشد زیرا امروزه تهدیدات جهانی شده و بهترین راهکار برای مقابله با آنها همکاری های صادقانه و مستمر کشورها با یکدیگر خواهد بود.

 

وی در پایان گفت: در سال های اخیر برخی کشورها به ایجاد گروه های تروریستی با تصور مدیریت بر آنها در راستای منافع خود اقداماتی را انجام داده اند که امروز با قدرت گرفتن این قدرت های تروریستی مهار آنها از دستشان خارج شده و امروز شاهدیم که با وجود تشکیل ائتلاف های مختلف برای مقابله با تروریسم این گروه ها در حال رشد می باشند و اگر اقدامات و کمک های ایران و روسیه به دولت های سوریه و عراق نبود شاید شاهد گسترش گروه های تروریستی در مناطق وسیعی از جهان بودیم. این نشان دهنده این است که عزم جدی در مقابله با تروریسم وجود ندارد و هم این بلاد دامنگیر مسبب اصلی این جریانات شده است.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

روان شناس:

درک سطحی از دین بزرگترین خطری که خانواده را تهدید می کند

محمدی گفت: محتوازدایی و درک سطحی از دین از دین بزرگترین خطری است که خانواده را به نابودی کشانده ، چون محتوازدایی موجب هویت زدایی، تمدن زدایی و در نهایت خانواده زدایی می شود.

اخبار برگزیده شبستان