خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مازندران - زمان :   ۱۳۹۵/۷/۱ - ۰۹:۲۷ شناسه خبر : ۵۷۵۴۳۵

لزوم تامل برای تحقق آرزوها/شکیبایی لازمه رسیدن به اهداف است
خبرگزاری شبستان: آرزوهای زیادی هر انسان دارد اما قبل از هر اقدامی برای محقق شدن آنها، باید فکر و تامل لازم صورت گیرد و صبر و شکیبایی، لازمه رسیدن به اهداف به شمار می آید.

خبرگزاری شبستان – مازندران

 

هر انسانی برای خود، آرزویی دارد و خواستار رسیدن به آن است.

 

برخی افراد فقط می نشینند تا با ذکر و عبادت به خواسته خود دست یابند و از خدا می خواهند که آرزویشان، برآورده شود.

 

تعدادی از افراد نیز تلاش می کنند تا به آرزوی های خود دست یابند و با تحمل مشقت های فراوان هم که شده به خواسته های خود، نائل شوند.

 

آرزو بر کسی عیب نیست بلکه تلاش برای رسیدن آن، امری واجب است و این مهم حتی با اهتمام زیاد هم امری، دست نیافتی محسوب می شود اما باید باز هم بر خدا، توکل کرد و طلب کمک از منبع لایزال او نمود.

 

آرزوها، هم جنبه مادی و هم معنوی دارند نظیر ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) که می طلبد، برای ظهور آن حضرت، بستر لازم آماده شود اما فقط با دعاکردن این مهم، قابل تحقق نیست.    

 

یار و یاور حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بودن، تلاش می خواهد تا زمین از لوث پلیدی ها و آلودگی ها، پاک شود تا آن وعده خدا برای مستقر شدن شخصی نیکو بر زمین، محقق شود.

 

خواسته های مادی نیز تلاش و همت می خواهد اما چه بسا که برخی از آنها، به اجابت نمی رسد و ما با  آرزویی که برآورده نشده است، بسیار متعجب می شویم.

 

داشتن پول زیاد، خواسته بسیاری از افراد است اما دست یافتن به آن، امری است که می شود، یک روزه آن را به دست آورد و برای برخی نیز با اهتمام چندین ساله حتی تا پایان عمر، بدست نمی آید. 

 

برخی پول را برای خود می خواهند و برخی برای کمک به دیگران تا آنها را از گرفتاری و مشکلات، نجات دهند بنابراین باید چاه پول داشت تا تمام آرزوها، برآورده شود چرا که خواسته های مادی، پایان ناپذیر هستند.

 

رسیدن به هر مقدار پول باز هم تمنای بیشتر را برای انسان، می گشاید تا آنجا که خواسته های انسان به نهایت خود نمی رسد و باز هم طلب پول، پول و پول.

 

اما روزی خواهد رسید که عمر پایان می یابد اما انسان همچنان در طلب پول به سر می برد و آنجا است که پول را دیگر مشکل گشای کارهای خود، نمی بیند.

 

برای طلب آرزو باید در ابتدا فکر درست و صحیح، صورت بگیرد و سپس برای کسب آن، اقدام نمود تا عمر به پایان نرسد.

 

برخی از آرزوها نیز با موانعی، به دست نمی آید که دلایل محقق نشدن آنها به حسادت دوستان و آشنایان بر می گردد و نمی خواهند تا اشخاص به آنچه که حق دیگران است، برسند و موانعی بر راه رسیدن به مقصود قرار می دهند.

 

موانع برخی قابل درک، مشهود و ملموس است و خود شخصی که آرزوی رسیدن به هدفی دارد، مسببان آن موانع را می شناسد اما زبان بر جگر پرخون می گذارد و از خدا، خواستار رفع می شود اما برخی با چشم دیده نمی شود و از سوی دشمنان و بدخواهان، ایجاد می شود که باید صبر و شکیبایی را لازمه رسیدن به اهداف نمود.

 

هنگامی که در 54 امین آیه سوره آل عمران به روشنی به «مکرو الله و مکر الله و الله خیرالماکرین» به معنای آنکه دشمنان، نقشه کشیدند و خدا، چاره جویی کرد و خدا بهترین چاره جویان است، اشاره شده است در می یابیم که حیله و نیرنگ ها بسیار است و می طلبد تا با توکل بر خدا برای رسیدن به آرزوها، طلب کمک نمود و بر نقشه دشمنان، مسلط شد.

یادداشت: معصومه علیزاده

پایان پیام/86

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سرپرست حوزه هنری استان مازندران

راه‌یابی نمایش‌های «اپرت قزاقی» و «سه و چهارده» به جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد

معصومی گرجی گفت: نمایش‌های «اپرت قزاقی» و «سه و چهارده» از تولیدات واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان مازندران در فهرست نهایی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بچه‌های مسجد قرار گرفتند.

اخبار برگزیده شبستان