خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

الخميس ١٠ شعبان ١٤٣٩

Thursday, April 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان جنوبی - زمان :   ۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۰۲:۴۳ شناسه خبر : ۵۷۰۳۶۳
استاندار خراسان جنوبی:
عدم رضایت عموم از دستگاههای اجرایی/ گرفتن جریمه های بیخودی از مردم عقده گشایی مدیران است
خبرگزاری شبستان: استاندارخراسان جنوبی گفت: دستگاههای دولتی پول‌هايي را از مردم می‌گیرند واین پول واردحقوق کارمندان می‌شود بعد می‌گویند چرا حقوق کارمندان تا آخر ماه جواب نمی‌دهد؟با گرفتن این جریمه‌های بیخودی وریختن آن به حساب خزانه به همه ظلم ميکنيم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، سید علی اکبر پرویزی شامگاه( 9 شهریور) در شورای اداری شهرستان بیرجند خطاب به مدیران اظهار کرد: نیاید انتظار داشته باشید مدیرکل و یا از تهران برای آبادانی شهرستان بیایند شما باید شهرستان را با پیگیری و اصرار مستمر آباد کنید.

 

وی افزود:کلی گویی در مرکز جواب نمی دهد و باید موضوعات مختلف جزء به جزء مطرح و سازمان ها و وزیران را قانع کنیم.

 

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در حوزه شهرستان مدیران با تکریم ارباب رجوع باید پاسخگویی خوبی به مردم داشته باشند، گفت: نباید به گونه ای رفتار شود که ارباب رجوع احساس رفتار تبعیض آمیز کند.

 

پرویزی تصریح کرد: باید مدیران و کارشناسان ادارات شهرستانی صبور و مطلع در حوزه کاری خود باشند و رفتار دوگانه با ارباب رجوع نداشته باشند.

 

رضایت عمومی مردم از دستگاه‌های اجرایی خوب نیست/ رفتار دوگانه و تبعیض آمیز عامل نارضایتی مردم

به گفته وی اگر در تکریم ارباب رجوع در ادارات شهرستانی درست رفتار شود اول خود مدیران تکریم می شوند اما با رفتار نادرست کار و اقدامات خود را ضایع خواهند کرد.

 

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مدیران باید با مردم صادق باشند، بیان کرد: هیچ فردی از راستگویی ناراحت نمی شود اما شرط این است که برای همه یکسان باشد.

 

پرویزی با اشاره به اینکه در مجموع وضعیت رضایت عمومی مردم از دستگاه‌های اجرایی خوب نیست، گفت: دلیل نارضایتی مردم رفتار دوگانه و تبعیض آمیز است و اگر نارضایتی مردم تشدید شود همه آسیب می بینیم.

 

وی ادامه داد: بد و خوب نظام جمهوری اسلامی به حوزه اجرایی دستگاه های اجرایی برمی‌گردد اگر مجلس شورای اسلامی قوانین خوبی تصویب نکنند شاید مردم خیلی آگاه نشوند اما دستگاه‌های دولتی با اجرا این قانون آثار آن را در جامعه می گذارند و سپس مردم معترض می‌شوند در حالی که قانونی مانند یارانه ها که تصویب می شود دولت مکلف به اجرا است و سپس بد و بیراه آن را به دولت می دهند!!

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه موفقیت دولتها موفقیت جدی نظام اسلامی است و اگر آسیبی باشد از هم ناحیه آشکار می‌شود، تاکید کرد: وظیفه مدیران ادارات شهرستانی این است که پاسخگویی و پیگری ها را درست و به موقع انجام دهند.

 

چابکی نظام اداری می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند

پرویزی با اشاره به اینکه چابکی نظام اداری می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، تصریح کرد: برخوردهای ناروا و نامناسب بین دستگاه های اجرایی به آنان آسیب می زند اما تعامل و همکاری بین بخشی می تواند مشکلات را کاهش دهد.

 

وی از مدیران ادارات شهرستانی درخواست کرد به دهیاری ها کمک کنند و امور را به شوراها و شهرداری‌ها واگذار شود، افزود: اگر خودتان را از کارهای اجرا جدا کنید، می‌توانید یک نفس راحت بکشید و نگران نباشید شما را کنار نمی گذارند اما با این کار راحتر کارهای را پیگیری خواهید کرد.

 

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: تاکنون دولت 150 اختیار را به مدیران استانی واگذار کرده است.

 

امیدوارم گذرتان به شهرداری ها و برخی ادارات نیفتد!!

پرویزی به نحوه مراجعه مردم به ادارات اشاره کرد و گفت: امیدوارم گذرتان به شهرداری ها و برخی ادارات نیفتد!! چرا که بعد متوجه می‌شوید مردم چه می‌کشند نباید واقعاً این گونه باشد که خود ما هم از نحوه مراجعه به ادارات خسته شویم.

 

وی با اشاره به حوزه اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: مقاوم سازی اقتصاد تنها در حوزه صنعت نیست حتی سامان دادن به نظام اداری و پایداری و تثبت قوانین در اقتصاد تاثیرگذار است.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اکنون فرصتی قانونی فراهم شده تا اختلافات ملکی حل شود و دولت مصوب کرده تا استانداری بر اساس کارگروه قوانین تعیین تکلیف کند، تصریح کرد: من در این استان چیز عجیبی دیدم در هرشهرستانی اکثر مردم زمین هایي را که دستگاه ها واگذار کرده بودند را گرفته بودند و اکنون بعد از 30 سال دستگاه‌ها ادعا داشتند این زمین‌ها متعلق به آنان است.

 

گرفتن جریمه های بیخودی از مردم و واریز به حساب خزانه عقده گشایی مدیران است

پرویزی ادامه داد: دستگاه های دولتی این پول‌ها را از مردم می‌گیرند و این پول وارد حقوق کارمندان می‌شود و سپس می‌گویند چرا حقوق کارمندان تا آخر ماه جواب نمی‌دهد!! حرام بودن این پول ها برای همین است با گرفتن این جریمه‌های بیخودی و ریختن آن به حساب خزانه به همه ظلم می‌کنیم این چه خدمتی است که از این مردم بدبخت پول بگیریم و به حساب خزانه واریزی کنیم بنظرم این عقده گشایی است! متاسفانه برخی مدیران می خواهند آمار بدهند چند میلیون بیشتر برای دولت وصول کردند.

 

وی با بیان اینکه برای دومین بار در کشور به خودکفایی گندم رسیده‌ایم، گفت: این مهم امسال با وجود خشکسالی محقق شد مردم زحمت می‌کشند اما این مسئولان هستند که با سیاست گذاری و برنامه‌ریزی های اشتباه مشکل ایجاد می‌کنند اگر نتوانیم نان خود را تامین کنیم هر چه از ما بخواهند باید تسلیم شویم و بنابراین باید اقتصاد کشور مقاوم سازی شود.

 

یارانه ها کمر برخی از وزارتخانه‌ها (نیرو و نفت) را شکست

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یارانه ها کمر برخی از وزارتخانه ها(وزارت نیرو و نفت) را شکست و آسیب جدی دیدند، افزود: در دنیا هیچ وقت یارانه مستقیم به کسی نمی‌دهند چرا که این سوبسید را به تولید برای ایجاد اشتغال اختصاص می دهند تا کشورشان به استقلال و خودکفایی برسد.

 

پرویزی تصریح کرد: پرداخت یارانه نقدی سیاستی غلط است و کار تولید کشور را پیش نمی برد اما خوشبختانه در این سه سال دولت یازدهم تلاش کرد و تراز تجاری کشور مثبت شده است.

 

به گفته وی در حال حاضر 50 میلیون دلار تنها صادارات تجهیزات پزشکی کشور است بنابراین اگر صنایع تقویت شوند قطعاً می توانیم صادرکنندگان خوبی باشیم لذا باید از فرصت‌ها برای توسعه کشور استفاده کرد.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید صنایع دستی استان تقویت و احیا شود، عنوان کرد: مشکل ما در این استان تولید نیست بلکه مشکل فروش و بازاریابی محصولات صنایع دستی است.

 

تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان باید برق‌رسانی شود

پرویزی با اشاره به اینکه روستاهایی پرجمعیتی که برای گازرسانی اولویت دارند و شبکه اینترنت پرسرعت با معاون توسعه روستایی کشور توافقاتی شده است، گفت: همچنین در آبرسانی مجتمع‌ها و آسفالت راه هایی که در حال بهسازی است اگر آمار ارائه شود کمک خواهد شد.

 

وی یادآور شد: تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان باید برق‌رسانی شود و ادارتی که در ساختمانهای شهرستان‌ها مستقر هستند باید برای آن تدبیر شود و این هزینه را باید استان بپردازد.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در طرح های کلان استانی سهم شهرستان بیرجند باید مانند سایر شهرستان‌ها تقسیم و توزیع شود، تصریح کرد: نباید از بودجه شهرستان بیرجند در پروژه های استانی هزینه شود بلکه باید از محل اعتبارات ملی و استانی کمک به این پروژه ها کمک کرد.

 

شهرستان بیرجند از واگرایی شهرستان ها آسیب دیده است/اختصاص 1.5 میلیارد تومان اعتبار مازاد به شهرستان بیرجند

پرویزی با تاکید بر اینکه شهرستان بیرجند از واگرایی شهرستان ها آسیب دیده، گفت: هر چه مردم را در بخش های مختلف به سطح مرکز استان بکشانیم به بیرجند و مردم کمک شده و در این بحث باید دقت شود و گرنه ممکن است ناخودآگاه خسارت بزند و متاسفانه این موضوع پررنگ شده است.

 

وی بیان داشت: اگر محوریت بیرجند را از دست بدهید به تدریج این شهرستان آسیب می‌بیند هرجایی موجب توسعه شده توانسته اطراف خودش را به سمت خود جذب کند بنابراین اگر می خواهید شهرستان بیرجند توسعه پیدا کند باید سوبسید و امتیازات بدهید.

 

استاندار خراسان جنوبی با انتقاد از جانمایی مسکن مهر، افزود: حاشیه نشینی زنگ خطر است و برای دولت بیشتر از پولی که مردم هزینه کرده اند دولت باید برای ایجاد زیرساخت‌ها در این مناطق هزینه کند.

 

وی در پایان درخواست کرد به شهرداری‌ها کمک شود و اعتبارات دولتی را به حاشیه ها بکشانید و گفت: 1.5 میلیارد تومان اعتبار مازاد بر اعتبارات شهرستانی برای پنج پروژه به بیرجند اختصاص یافت.

 

 

 

پایان پیام/375

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس:

مدارس فرسوده خراسان جنوبی نیازمند توجه ویژه خیرین است

خبرگزاری شبستان: نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس گفت: مدارس فرسوده خراسان جنوبی برای جلوگیری از وقوع حوادث تلخ در هنگام حوادث طبیعی، نیازمند توجه ویژه خیرین مدرسه ساز است.

اخبار برگزیده شبستان