خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۵/۵/۱۸ - ۰۹:۲۶ شناسه خبر : ۵۶۳۹۸۳

تشریح جدول زمان بندی نمایش های جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی جدول زمان بندی اجرای نمایش های برگزیده در این جشنواره به میزبانی شهر یاسوج را تشریح کرد.

عالمه ممبینی، مسئول دبیرخانه جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی به خبرنگار خبرگزاری شببستان در یاسوج، گفت: پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی به میزبانی این استان برگزار می شود.

 

وی با بیان این که جشنواره از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) است، اظهار داشت: تا پایان مهلت ثبت نام، 36 گروه نمایشی از 15 استان کشور در پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی به میزبانی این استان ثبت نام کردند.

 

ممبینی، بیشترین آثار را از استان بوشهر با 12 اثر و استان مرکزی با 6 اثر عنوان و افزود: یاسوج با چهار اثر، دامغان با سه اثر، ملایر با 2 اثر و استان های تهران، شهرستان مرند آذربایجان شرقی، شهرستان شهریار، سبزوار، مازنداران، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، میناب بندرعباس و تربت حیدریه هرکدام با یک اثر در این جشنواره ملی شرکت کرده و آثار خود را ارائه کردند.

 

مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی هیئت داوران جشنواره را (آقایان دکتر اردشیر صالح پور - دکتر محمد حسین ناصر بخت و سید یونس آبسالان) دانست و یادآور شد: این افراد پس از بازبینی 36 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، به اتفاق آثار برگزیده را معرفی کردند.

 

وی به جدول زمان بندی اجرای نمایش ها توسط گروه های برگزیده اشاره و یادآور شد: در روز نخست نمایش جن از یاسوج در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایش نذر رضا از گناوه در میدان معلم، تعزیه هرمز بلخی از تهران در پارک مهرورزی و تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در پارک ساحلی ساعت 20 و 15 دقیقه به اجرا گذاشته می شوند.

 

ممبینی، نمایش برکت جزیره از میناب بندرعباس در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایش خال گردون از سبزوار در میدان معلم، نمایش کاکل از تربت حیدریه در پارک مهرورزی و نمایش راو از سقز استان کردستان در پارک ساحلی ساعت 21 و 15 دقیقه را از دیگر اجراهای روز نخست جشنواره عنوان کرد.

 

مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی با بیان اینکه تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایش جن از یاسوج در میدان معلم ساعت 22 و 15 دقیقه به روی صحنه می روند، افزود: نمایش های نذر رضا از گناوه در پارک مهرورزی و خال گردون از سبزوار در پارک ساحلی نیز در همین ساعت به نمایش درمی آیند.

 

وی عنوان کرد: نمایش های راو از سقز در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعزیه هرمز بلخی از تهران در میدان معلم، برکت جزیره از میناب بندرعباس در پارک مهرورزی و کاکل از تربت حیدریه در پارک ساحلی را ساعت 23 و 15 دقیقه از نمایش های پایانی روز نخست جشنواره عنوان کرد.

 

ممبینی، به برنامه های روز دوم جشنواره ملی آئین های نمایشی اشاره و یادآور شد: نمایش های نذر رضا از گناوه در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، راو از سقز در میدان معلم، جن از یاسوج در پارک مهرورزی و برکت جزیره از میناب بندرعباس در پارک ساحلی ساعت 20 و 15 دقیقه به روی صحنه می روند.

 

مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی، با بیان اینکه نمایش تعزیه هرمز بلخی از تهران در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در میدان معلم به اجرا گذاشته می شوند، ادامه داد: نمایش های راو از سقز در پارک مهرورزی و نذر رضا از گناوه در پارک ساحلی نیز همگی در ساعت 21 و 15 دقیقه به روی صحنه می روند.

 

وی اجرای نمایش های خال گردون از سبزوار در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کاکل از تربت حیدریه در میدان معلم را از دیگر اجراهای روز دوم دانست و افزود: نمایش های تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در پارک مهرورزی و جن از یاسوج در پارک ساحلی ساعت 22 و 15 به اجرا می روند.

 

ممبینی، نمایش های کاکل از تربت حیدریه در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برکت جزیره میناب در میدان معلم را برنامه های پایانی روز دوم این جشنواره ملی عنوان و خاطرنشان کرد: نمایش های خال گردون از سبزوار در پارک مهروزی و تعزیه هرمز بلخی از تهران در پارک ساحلی همگی ساعت 23 و 15 دقیقه اجرا خواهند داشت.

 

مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی، با بیان اینکه نمایش های برکت جزیره از میناب بندرعباس در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعزیه هرمز بلخی در میدان معلم در روز سوم اجرا خواهند داشت، اظهار داشت: نمایش های کاکل از تربت حیدریه در پارک مهرورزی و خال گردون از سبزوار در پارک ساحلی همگی ساعت 20 و 15 دقیقه به اجرا می روند.

 

وی از اجرای نمایش های تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایش جن از یاسوج در پارک معلم ساعت 21 و 15 دقیقه خبر داد و افزود: نمایش های نذر رضا از گناوه در پارک مهروزی و راو از سقز در پارک ساحلی نیز در همین ساعت همزمان اجرا خواهند داشت.

 

ممبینی، با اشاره به اینکه نمایش های نذر رضا از گناوه در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و برکت جزیره از میناب بندرعباس در میدان معلم اجرا خواهند داشت، ادامه داد: نمایش های جن از یاسوج در پارک مهرورزی و تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان نیز همگی ساعت 22 و 15 دقیقه به روی صحنه می روند.

 

مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی، نمایش های راو از سقز در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خال گردون از سبزوار در میدان معلم را از برنامه های پایانی روز سوم عنوان و یادآور شد: نمایش های تعزیه هرمز بلخی از تهران در پارک مهرورزی و کاکل از تربت حیدریه در پارک ساحلی ساعت 23 و 15 دقیقه اجرا خواهند داشت.

 

وی به برنامه های روز چهارم اشاره و با بیان اینکه نمایش های کاکل از تربت حیدریه در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راو از سقز در میدان معلم ساعت 20 و 15 دقیقه اجرا خواهند داشت، تصریح کرد: نمایش های تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در پارک مهرورزی و جن از یاسوج در پارک ساحلی نیز در همین ساعت به روی صحنه نمایش می روند.

 

ممبینی، نمایش های خال گردون از سبزوار در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کاکل از تربت حیدریه در میدان معلم را از دیگر اجراهای روز چهارم دانست و گفت: نمایش های برکت جزیره از میناب بندرعباس در پارک مهرورزی و تعزیه هرمز بلخی از تهران همگی ساعت 21 و 15 دقیقه اجرا خواهند داشت.

 

مسئول دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، تعزیه و پرده خوانی در فرهنگ رضوی، با بیان اینکه نمایش های جن از یاسوج در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نذر رضا از گناوه ساعت 22 و 15 دقیقه در میدان معلم اجرا خواهند داشت، افزود: نمایش های خال گردون از سبزوار در پارک مهرورزی و برکت جزیره از میناب بندرعباس در همین ساعت اجرا دارند.

 

وی نمایش های تعزیه هرمز بلخی از تهران در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در میدان معلم را از برنامه های پایانی روز چهارم برشمرد و ادامه داد: نمایش های راو از سقز در پارک مهرورزی و نذر رضا از گناوه در پارک ساحلی همگی ساعت 23 و 15 دقیقه اجرا خواهند داشت.

 

ممبینی، گفت: آئین پایانی پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی همزمان با اختتامیه هشت جشنواره استانی رضوی 21 مرداد ماه با حضور مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان ها در یاسوج برگزار می شود.  

 

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد

تعرض کنندگان به نفتکش ایرانی، سیلی سختی از فرزندان ملت خواهند خورد

انصاری گفت: مطمئن باشید کسانی که نفتکش ایرانی را مورد تعرض و تهاجم قرار دادند، بعد از اربعین سیلی سختی از دست فرزندان این ملت خواهند خورد.

اخبار برگزیده شبستان