خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سیاست خارجی زمان :   ۱۳۹۵/۵/۱۷ - ۰۷:۱۶ شناسه خبر : ۵۶۳۴۹۸

ظرافت های ثبت اخبار ظریف
خبرگزاری شبستان: خبرنگاری در حوزه سیاست خارجی هم حال و هوای خودش را دارد مخصوصا زمانی که بخواهی اخبار مربوط به وزیری را به ثبت برسانی که سه سال چشم جهانیان به او خیره شده است.

خبرگزاری شبستان- گروه سیاست خارجی: مردی با لبخند های ویژه که قرار است تیتر اول همه رسانه های مشهور جهان را به خودش اختصاص دهد مسئول حوزه ای است که تو وظیفه پوشش رسانه ای آن را بر عهده داری. کارت سخت تر از دوره های قبل است.

قرار است لحظه به لحظه حرکات و گفته های این مرد پرتکاپو را زیر نظر داشته باشی. خودش به کنار اطرافیانش هم از آن مردهای رسانه ای هستند که هر لبخندشان تیتر یک رسانه های داخلی و خارجی می شود. پس قلمت را به دستت بگیر و راهی شو. راهی طبقات مختلف ساختمان های شماره یک و شماره 9 سر در باغ ملی.

از تهران به وین، از وین به ژنو، از ژنو به لندن، از لندن به پایتخت کشورهای منطقه مسیرهایی است که باید طی کنی تا تمام اخبار سیاست خارجی را زیر نظر داشته باشی. نکند تیتری از چشمت دور بماند. حتی وقتی که با کمر آسیب دیده بر تختی در هواپیما تکیه داده می تواند سوژه یکی از همکارانت شود پس حواست باشد و چهار چشمی هوای حوزه ات را داشته باش.

به ثمر رساندن گفت و گوهایی که تا کنون در کشورت سابقه نداشته کارت را چنان سخت تر می کند که شب ها تا صبح بیدار می مانی هرچند نتوانی مانند خبرنگاران دیگر رسانه ها وزیر خارجه و دیگر اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای را همراهی کنی از راه دور باید اخبارشان را پوشش دهی.

چک کردن رسانه های خارجی و تحلیل های مثبت و منفی شان در مورد سیاست های خارجی ایران هم از دیگر وظایفت است. نکند تحلیلی را جا بگذاری. سوالاتی که به ذهن خودت یا مدیرانت می رسد را هم باید یادداشت کنی تا هر دوشنبه که سخنگوی وزارت خارجه میزبان خبرنگاران است از او بپرسی.

گفتن و لیست کردن وظایف خبرنگار سیاست خارجی در مطلب یا متن شاید راحت به نظر برسد اما برای خبرنگاری که سه سال است ظریف و تیمش را در هر مرحله ای همراهی می کند تا رسانه اش منتشر کننده اخبار آن ها باشد هر کدام از این ها تاری از موهایش را سپید کرده و این جاست که می فهمی قلم به دستانی که برای ثبت یک جمله جانشان را از دست دادند تا 17 مرداد روز بزرگداشت خبرنگاران شود چه راهی رفتند.

یادداشت از پریسا رهنما

پایان پیام/281

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سخنگوی هیئت رییسه مجلس در گفتگو با شبستان:

دولت می توانست برای تغییر ساعت کاری در ماه رمضان راسا اقدام کند/این موضوع از اختیارات دولت است

خبرگزاری شبستان: سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تغییر ساعت کاری دستگاه ها و نهادهای دولتی در ماه مبارک رمضان گفت: دولت می توانست برای تغییر ساعت کاری در ماه رمضان راسا اقدام کند.

اخبار برگزیده شبستان