خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۵/۴/۲۲ - ۱۱:۴۱ شناسه خبر : ۵۵۷۷۱۱

عدم توجه به حجاب، تضعیف فرهنگ و ارزش های اسلامی جامعه است
خبرگزاری شبستان: معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، افزود: عدم توجه به حجاب، تضعیف فرهنگ و ارزش های اسلامی جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، فتاح محمدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، امروز (۲۱ تیر ) در نشست کمیته حجاب و عفاف این استان، گفت: نهادینه کردن کارهای بزرگ در حوزه دین و فرهنگ، نیاز به عزم همگانی، مشارکت بالا و همچنین برنامه ریزی و فعالیت همه دستگاه ها به خصوص فرهنگی و تبلیغی دارد.


وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی با یک راهبرد اسلامی و تداوم انقلاب مبتنی بر پایه ها و اصول الهی و اصل حاکمیت قانون و فرهنگ عفاف و حجاب، فرهنگ ایثار و شهادت است که با ارشادات و رهنمودهای افراد متعهد، بزرگان و صاحب نظران و برنامه ریزی برنامه ریزان محقق می شود.


محمدی، ادامه داد: حجاب تا زمانی که در خانواده است، فردی است ولی همین که جنبه عمومی پیدا کرد، الزامات اجتماعی فرد را مقید به رعایت شئونات اسلامی می کند.


معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه باید با راهکار مناسب بتوان حجاب را نهادینه و جامعه را ملزم و متقاعد به استقبال از عفاف و حجاب کرد، گفت: حجاب و عفاف کرامت، عزت و شرافت انسانی است و باید با همه توان  و ظرفیت از آن صیانت کرد.


محمدی، با بیان اینکه فضا های آموزشی بهترین پایگاه برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب است، تاکید کرد: باید با ارائه راهکار منطقی این باور را در همه سطوح جامعه ایجاد کرد و این ارزش الهی را بتوان گسترش داد.


وی بر لزوم کنترل جدی طراحی و دوخت البسه در کارگاه های تولیدی و توزیع آن در بازار تاکید کرد و اظهار داشت: رعایت حجاب و عفاف در همه سطوح جامعه و مختص به زنان و همچنین مردان است.


فریبا رحمان پور، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد، هم به توجه و رعایت بیشتر فرهنگ حجاب و عفاف کارکنان ادارات به عنوان الگو تاکید کرد و گفت: کارکنان به عنوان سرمایه های اجتماعی جامعه دینی ما باید در خصوص مسئله عفاف و حجاب دقت، تاکید لازم و مستمر داشته باشند.


وی با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف برنامه ریزی بهتر و تلاش بیشتری کنند، اظهار داشت: به لحاظ قانونی و شرعی مسائل مربوط به حجاب و عفاف به خوبی روشن است و باید برای راهکارهای عملی آن تلاش کرد.


رحمان پور، تاکید کرد: برای تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف به صورت هدفمند می توان با برنامه و با احیاء سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر پیش رفت.


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: برای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف دستگاه های متولی در زمینه نظارت و تامین پوشش و البسه مناسب و دستگاه های تبلیغی در راستای ارشاد و مشاوره هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امروز صورت می گیرد:

اقامه نماز جمعه شهر یاسوج توسط آیت الله حسینی

نماز جمعه این هفته شهر یاسوج توسط آیت الله سیدعلی اصغر حسینی اقامه می شود.

اخبار برگزیده شبستان