خبرگزاری شبستان

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٤ شعبان ١٤٤٠

Saturday, April 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : تهران - زمان :   ۱۳۹۵/۴/۲۰ - ۱۴:۱۲ شناسه خبر : ۵۵۷۳۱۲

کارکرد صحیح خانواده در گرو ایفای نقش مناسب مساجد است
خبرگزاری شبستان: معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت : کارکرد صحیح نقش خانواده در گرو ایفای نقش مناسب فرهنگی مساجد است. خانواده باید در مدل و محتوا از مسجد الگوبرداری کند

به گزارش خبرگزاری شبستان ، محمد رضا جعفری معاونت آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های مساجد کشور ضمن بازدید از دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران، در جلسه ای که با حضوور همکاران دبیرخانه تشکیل شده بود به بیان مطالبی جهت ارتقای سیستمی مجموعه پرداخت.

جعفری گفت: یکی از اصولی که  نمایانگر وجود عید در فرد است نگاه فرد به عملکرد خود است. در ماه رمضان چه کرده که خوشنودی امام زمان را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد : سیره خداوند متعال نسبت به انسان ها رحمانیت و رحیمیت است. خوشا به حال آنان که عید دارند . امام زمان را واسط قرار دهیم تا عیدمان عیدی واقعی باشد.

معاون دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: وجود حجت الاسلام و المسلمین شمس در دبیرخانه استان تهران فرصت مناسبی برای بهره مندی و تقویت اعتماد و همفکر است.

جعفری با بیان اینکه در هر سازمانی هویت فردی و هویت سیستمی باید مشخص گردد بخشی از هویت سیستمی در گرو هویت فردی است ادامه داد: مولفه های هویت فردی در واقع نقش هایی است که فرد در تداوم زندگی به آن دست پیدا کرده و به هویت انسان کمک می کند.

وی تصریح کرد: کسی که در حوزه فرهنگ کار میکند هویت فرهنگی خویش را باید بوجود آورد و بود و نبود فرد در حوزه مشخص شود.

جعفری با بیان اینکه ول لنگاری فرهنگی زمانی رخ میدهد که هویت فرد مشخص نشده باشد بیان داشت:  وجود افرادی که هویت فرهنگی ندارند نوعی ول انگاری فرهنگی است و صرفا داشتن دغدغه فرهنگی کافی نیست.افرادی می توانند به سیستم هویت دهند که خود دارای هویت فرهنگی بوده و پس لرزه ها را از جایگاه سیستم دور کنند.

جعفری با تاکید بر اینکه چنانچه مسجد نقش خود را خوب ایفا کند آنگاه خانواده هم به کارکرد صحیح خود می رسدعنوان داشت: خانواده باید از لحاظ مدل و محتوا الگوی خود را از مسجد بگیرد.

وی گفت :برای ایجاد نقش صحیح در هویت سیستمی دو مورد باید رعایت شود که  نخست شامل مطالعه تخصصی افراد داخل هر سازمان و سپس مطالعه معنادار با کانون ها سبب احراز هویت سیستمی می شود.

 

پایان پیام/498

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حضور فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در مناطق سیل زده

کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران با محوریت دبیرخانه این کانون ها کمک های نقدی و غیر نقدی خود را در کنار کمک های مردمی به استان های سیل زده رساندند.

اخبار برگزیده شبستان