خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ١٤ صفر ١٤٤١

Monday, October 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۵/۴/۱۴ - ۱۱:۴۵ شناسه خبر : ۵۵۶۲۵۲
رییس پلیس راهور تهران بزرگ:
ممنوعیت تردد خودروها از ساعت ۲۴ سه‌شنبه/پیش‌بینی بیش از یکهزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی نمازگزاران
خبرگزاری شبستان: رییس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشریح تمهیدات ترافیکی انضباطی عید سعید فطر از ممنوعیت تردد خودروها از ساعت ۲۴ سه‌شنبه ۱۵ تیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبستان، سردار سیدتیمور حسینی، رییس پلیس راهور تهران بزرگ امروز در نشست خبری تشریح تمهیدات ترافیکی انضباطی عید فطر گفت: احتمال قریب به یقین چهارشنبه 16 تیر مصادف با عید سعید فطر است. پلیس راهور طرح انضباطی ترافیکی خود را برای این مراسم حساس و سنگین که پیش بینی می شود یک میلیون نمازگزار در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) حضور پیدا کنند، اندیشیده است.

 

وی اظهار کرد: طرح انضباطی ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ به منظور ایجاد تسهیلات هرچه بهتر برای نمازگزاران، روان سازی ترافیک و ایجاد بستر لازم برای حمل و نقل عمومی، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و سرویس دهی مترو اجرا می شود.

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: اجرای تمهیدات ترافیکی و انضباطی پلیس راهور از ساعت 24 روز سه شنبه آغاز می شود. در این روز بخشی از معابر اطراف مصلی تهران به لحاظ پاکسازی و عدم توقف وسایل نقلیه تحت پوشش قرار خواهد گرفت. در این ساعت توقف هرگونه وسیله نقلیه ای در معابر اطراف مصلی بزرگ امام ممنوع خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه از ساعت 4 صبح ممنوعیت تردد خواهیم داشت، افزود: همه هم و غم ما در این مراسم ساماندهی و سهولت دسترسی نمازگزاران به محدوده مصلی است، از این رو شرکت اتوبوسرانی از 150 نقطه در شهر تهران به جابجایی نمازگزاران اقدام خواهد کرد و همچنین مترو نیز از ساعت 5 و نیم با فاصله حداکثر 4 دقیقه نسبت به جابجایی نمازگزاران اقدام خواهد کرد.

 

وی از نمازگزاران خواست تا در وهله اول از امکانات حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

 

سردار حسینی با بیان اینکه 5 پارکینگ در اطراف مصلی بزرگ امام خمینی برای پارک خودروهای شخصی پیش بینی شده است، بیان کرد: یک پارکینگ برای ضلع شمال، یک پارکینگ برای ضلع غرب و یک پارکینگ هم برای ضلع جنوبی مصلی امام خمینی پیش بینی شده است و با ظرفیت بیش از 5 هزار وسیله نقلیه شخصی برای پارک خودروهای شخصی ساماندهی شده است.

 

پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه هر کدام از این پارکینگ ها بر اساس محل سکونت جغرافیایی شهروندان برنامه ریزی و طرح ریزی شده اند، افزود: به عنوان مثال پارکینگ حکمت صدرا برای ساکنان شمال غربی و پارکینگ گل گشت برای ساکنان مناطق شرقی مانند مناطق 4، 8 و 13 پیش بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه خودروهایی که ما از سطح معابر جمع آوری می کنیم به پارکینگ هدایت نخواهیم کرد، اظهار کرد: خودروهای جابجایی شده را به پارکینگ لجستیک و طول خیابان های قائم مقام فراهانی و میرزای شیرازی انتقال خواهیم داد.

 

وی ادامه داد: شهروندانی که در این شهر خودروهایشان جابجا می شود برای اطلاع از محلی که خودروهایشان قرار گرفته می توانند با شماره تماس 63951501 الی 6 تماس حاصل کرده و از محل جابجایی خودروهای خود مطلع شوند.

 

سردار حسینی با بیان اینکه 2 خیابان هویزه و خرمشهر حد فاصل صابونچی و شهید قنبرزاده برای پارک موتورسیکلت ها پیش بینی شده است، تصریح کرد: این پنج پارکینگ بر اساس محل سکونت و شرایط جغرافیایی برای دسترسی آسان تر شهروندان به پارکینگ در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: همکاران ما در پلیس راهور در داخل هر کدام از این پارکینگ ها حضور خواهند داشت و راهنمایی های لازم را در این زمینه به نمازگزاران خواهند کرد.

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه پارکینگ پارک سوار بیهقی از شب قبل عید فطر تخلیه خواهد شد و برای پارک در اختیار نمازگزاران قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: تنها راه دسترسی به پارکینگ لجستیک از ضلع جنوب این پارکینگ خواهد بود.

 

وی با اشاره به ایاب و ذهاب نمازگزاران از پارک سوار بیهقی و بنیاد مستضعفان تا مصلی بزرگ امام خمینی گفت: با توجه به اینکه فاصله زیادی از پارک سوار بیهقی و بنیاد مستضعفان تا مصلی بزرگ امام خمینی فاصله زیادی است لذا هماهنگی کامل برای ایاب و ذهاب نمازگزاران تا مصلی تهران به عمل آمده و اقداماتی نسبت به جابجایی آنان پیش بینی شده است. همچنین برای جابجایی نمازگزاران از خیابان هویزه و سهرودی نیز پیش بینی لازم برای جابجایی نمازگزاران در نظر گرفته شده است.

 

سردار حسینی با بیان اینکه درهای مصلی امام خمینی از ساعت 3 و نیم صبح باز می شود، افزود: تأکید ما این است که نمازگزاران خروج از منزل و مراجعه به مصلی را به دقایق آخر موکول نکنند چون ظرفیت پارکینگ ها و معابر محدود است و کسانی که دیرتر مراجعه کنند باید خودروی خود را در نقاط دورتری از مصلی پارک کنند لذا از نمازگزاران خواهشمندیم بلافاصله بعد از نماز صبح از منزل خارج و در صفوف نماز عید فطر حاضر شوند.

 

وی با بیان اینکه کلیه تمهیدات لازم برای تخلیه جمعیت از مصلی امام خمینی در روز عید فطر اندیشیده شده است، تصریح کرد: همه هم و غم همکاران ما این است که تخلیه جمعیت و بار خروج در این روز با کمترین مشکل انجام پذیرد و علاوه بر خدمات رسانی اتوبوسرانی قبل از نماز بیش از 1500 دستگاه اتوبوس در معابر اطراف مصلی به صورت آماده باش برای انتقال مسافران به محل سکونت شان حضور دارند.

 

وی با بیان اینکه تردد وسیله نقلیه سنگین در معابر اطراف مصلی امام خمینی تا پایان مراسم ممنوع است، افزود: در سایر مناطق محدودیت و ممنوعیتی نداریم.

 

سردار حسینی با اشاره به محل های پیش بینی شده برای توقف خودروهای شخصی نمازگزاران بیان کرد: محور رسالت، پارکینگ های حکمت، گل گشت و بنیاد مستضعفان، پارکینگ لجستیک ارتش واقع در خیابان شهید بهشتی نرسیده به خیابان شهید مفتح برای توقف خودروهای شخصی نمازگزاران پیش بینی شده است.

 

رییس پلیس راهور ناجا گفت: پارکینگ لجستیک واقع در ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی قبل از خیابان شهید مفتح و طول خیابان های قائم مقام فراهانی و میرزای شیرازی برای انتقال خودروهای پاکسازی شده پیش بینی شده است.

 

وی تردد کلیه وسایل نقلیه از ساعت 4 و نیم صبح روز عید فطر در خیابان شهید بهشتی از تقاطع سهروردی به سمت غرب تا خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان شهید علی اکبری از خیابان شهید مطهری به سمت شمال تا خیابان بهشتی، خیابان میرعماد از خیابان شهید مطهری تا خیابان شهید بهشتی و خیابان پاکستان در ضلع غربی مصلی امام خمینی ممنوع خواهد بود.

 

سردار حسینی همچنین ادامه داد: در طول خیابان های هویزه و خرمشهر در حد فاصل صابونچی در خیابان شهید قنبرزاده، مسیر غرب به شرق بزرگراه رسالت در محدوده مصلی امام خمینی از تقاطع کردستان، مسیر شرق به غرب بزرگراه رسالت از پل سیدخندان و محدودیت خط ویژه اتوبوسرانی در خیابان های شهید بهشتی و شهید مطهری تردد کلیه وسایل نقلیه ممنوع است.

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه خاطرنشان کرد: از ساعت 24 شب قبل از مراسم توقف کلیه وسایل نقلیه در محدوده های طول بزرگراه مدرس از میدان هفت تیر تا حقانی در هر دو مسیر، طول بزرگراه رسالت از بزرگراه آفریقا تا بزرگراه صیاد شیرازی در هر دو مسیر (به استثنای اتوبوس های شرکت واحد)، طول خیابان شهید قنبرزاده در حد فاصل بزرگراه رسالت تا خیابان شهید بهشتی در هر دو مسیر و طول خیابان شهید بهشتی از میدان تختی تا خیابان قائم مقام فراهانی ممنوع و پاکسازی کامل انجام خواهد شد.

 

سردار حسینی ادامه داد: همچنین در طول خیابان شهید مفتح در حد فاصل خیابان شهید بهشتی تا خیابان شهید مطهری، طول خیابان پاکستان از خیابان شهید بهشتی تا بزرگراه مدرس، طول خیابان های هویزه و خرمشهر در حد فاصل قنبرزاده تا عشقیار (به استثنای موتورسیکلت ها)، محدوده ضلع غربی میدان هفت تیر در حد فاصل خیابان زهره و خیابان قائم فراهانی و طول خیابان شهید مطهری در حد فاصل بزرگراه مدرس تا خیابان سهروردی توقف کلیه وسایط نقلیه ممنوع و پاکسازی کامل انجام خواهد شد.

 

سردار حسینی با اشاره به سفرهای پیش بینی شده در این ایام گفت: با توجه به اینکه تعطیلات آخر هفته مصادف با آغاز سفرهای تابستانی است و ما مسافرت ها و ترددهای سنگینی خواهیم داشت پلیس راهور از روز سه شنبه مبادی ورودی را تقویت خواهد کرد و همچنین در روز چهارشنبه هم که قطعا خروج سنگینی در بزرگراه آزادگان، آزادراه تهران- کرج، جاده امامزاده داود و محور لواسانات خواهیم داشت تمهیدات لازم را برای این روزها نیز پیش بینی کردیم.

 

وی ادامه داد: طرح تابستانی از چهارشنبه 16 تیر آغاز خواهد شد که این طرح ویژه شامل پوشش معابری است که بیشترین تردد را خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: ما در این روز با تخلفات حادثه ساز، سرعت بالا، لایی کشیدن و دوردور برخورد سختی خواهیم داشت.

 

سردار حسینی گفت: از روز شنبه 19 تیر ساعت پایان طرح زوج و فرد به حالت قبل (ساعت 6 و نیم تا 19) برمی گردد. همچنین طرح ترافیک هم از ساعت 6 و نیم تا 17 ادامه خواهد داشت.

 

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به میزان کشته ها در دو ماهه سال جاری گفت: خوشبختانه وضعیت راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در دو ماهه اول سال وضعیت خوبی بود و تلفات رانندگی 41 درصد کاهش داشت.

 

وی با بیان اینکه انشاءالله در خردادماه هم وضعیت مناسبی خواهیم داشت، تصریح کرد: تهدید ما سه ماه تابستان است. انشاءالله امیدواریم در این سه ماه هم طرح هایی که اجرا خواهیم کرد و برخوردهایی که خواهیم داشت تابستان کم حادثه ای خواهیم داشت.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران مطرح کرد:

ضرورت توجه جایزه مصطفی(ص) به ایجاد فضای گفتمانی در کشورهای جهان اسلام

جمال الدینی گفت: جایزه مصطفی(ص) با عنوان وحدت­بخش خود و طبق آنچه در اساسنامه آن تعریف شده، می‌تواند نقش عمده‌ای را ایفا کند و باید به ایجاد فضای گفتمانی در کشورهای جهان اسلام و ظرفیت‌های تخصصی در کشورهای اسلامی توجه کند.

اخبار برگزیده شبستان