خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۵/۴/۲ - ۰۸:۴۴ شناسه خبر : ۵۵۳۱۷۹
در جلسه ستاد برگزاری یوم الله قدس عنوان شد
انتقاد صریح رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم از نهادهای فرهنگی استان
خبرگزاری شبستان: در آستانه روز جهانی قدس جلسه ستاد برگزاری یوم الله قدس و فاجعه هفتم تیر و همچنین هفته حقوق بشر آمریکایی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، نصرت الله لطفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم در این جلسه گفت: آل سعود و آل خلیفه با اقدامات خصمانه خود بر علیه اسلام حرکت کرده که نمونه اخیر آن نیز لغو تابعیت رهبر شیعیان بحرین بود.

وی عنوان داشت: ششم تا 12 تیرماه به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی مطرح است که در این هفته باید اقدامات خصمانه آمریکایی ها در زمینه حقوق بشر تبیین شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: همگان شاهد هستیم که در طول سال های مختلف آمریکایی ها به چه میزان بر علیه نظام اسلامی ایران فعالیت کردند که در این هفته متبلور شد.

لطفی اذعان داشت: استکبار در راستای براندازی نظام اقدام می کند و در راستای ضربه زدن به نظام اسلامی تلاش های گسترده ای انجام داده که باید همه این مسائل تشریح شود.

وی تاکید کرد: باید در هفته حقوق بشر آمریکایی تمامی جنایات آمریکایی ها در زمینه حقوق بشر تبیین و تشریح شده تا همه دنیا و به ویژه جوانان کشور با اقدامات خصمانه آمریکا آشنا شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: باید همه اقدامات دروغین آمریکایی ها تببین و تشریح شود تا همه بدانند این افراد با دروغ های خود به دنبال چه اهداف شومی هستند.

لطفی در ادامه به روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: روز قدس امسال بسیار حساس است و باید توجه داشته باشیم که شاید ما به ظاهر خبری در فلسطین ندانیم اما مردم این کشور اوضاع خوبی ندارند.

وی افزود: استکبار با توطئه ای که در منطقه ایجاد کرده به دنبال این است که حاشیه امن برای استمرار صهیونیست ها ایجاد کند که باید این مسائل را دانسته و در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم تاکید کرد: راهپیمایی ما صرفا به عنوان دفاع از مردم فلسطین نیست و باید بدانیم که امام راحل از این روز به عنوان روز اسلام و حیات اسلام نام می برند و مقام معظم رهبری هم می فرمایند که هر ایرانی که در راهپیمایی روز قدس شرکت می کند در دفاع از امنیت کشور و حفظ دستاوردهای نظام مشارکت می کند.

لطفی در خصوص مسیر راهپیمایی روز قدس ابراز داشت: هر ساله محل تجمع راهپیمایان در میدان مطهری بود اما امسال با توجه به اینکه این محل به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده بهترین فضای جایگزینی را چهار راه بازار دیدیم تا مردم در آنجا تجمع کنند.

وی افزود: مسیر راهیپیمایی از چهار راه بازار، سه راه بازار، خیابان ارم، خیابان شهدا و مصلی قدس خواهد بود و باید همه نهادها و ادارات برای این روز نهایت تبلیغات و همکاری را داشته باشند.

وی در خصوص تبلیغات محیطی نیز گفت: باید همه نهادها و ادارات در زمینه تبلیغات شهری اقدام کنند و در راستای کمک به تبلیغات محیطی بکوشند.

وی ادامه داد: متاسفانه معلوم نیست که سازمان ها و نهادهای فرهنگی در سطح شهر چه کار می کنند و آیا این درست است که در زمینه تبلیغات محیطی یک مراسم تنها شهرداری اقدام کند؟

 

*به کارگیری همه توان شهرداری در ارائه خدمات به راهپیمایان روز قدس

ابراهیم معتمدی مشاور اجرایی شهردار قم نیز گفت: شهرداری قم همه تلاش خود را خواهد کرد تا در زمینه خدمات رسانی به راهپیمایان روز قدس نهایت تلاش و اهتمام را داشته باشد.

وی افزود: در این روز از ظرفیت آتش نشانی برای خنک کردن هوا استفاده خواهد شد و از سوی دیگر مسیرهایی که نیاز به بازگشایی داشته باشد، اقدام می شود.

مشاور اجرایی شهردار قم افزود: تاکسیرانی و اتوبوسرانی شهرداری قم نیز در این روز با تمام توان در خدمت راهپیمایان است تا بتوانیم آنها را پس از اقامه نماز به منازل خود برسانیم.

معتمدی به موضوع تبلیغات محیطی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در موضوع تبلیغات شهری همه وظیفه بر عهده شهرداری نیست و باید دیگر نهادها و ادارات نیز همکاری کنند.

وی افزود: در سطح شهر نقاطی است که باید تبلیغات محیطی انجام دهیم که شهرداری وظیفه خود را در این زمینه انجام می دهد اما نباید به گونه ای باشد که همه وظیفه ها بر دوش ما بوده و دیگر نهادها همکاری نداشته باشند.

 

*هفته حقوق بشر آمریکایی در تقویم ثبت شود/اقدامات خصمانه آمریکایی ها در زمینه حقوق بشر تبیین شود

سرهنگ حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم هم گفت: در موضوع حقوق بشر آمریکایی باید همه بکوشیم تا جنایات آنها برای همگان روشن و تشریح شود.

وی عنوان داشت: این جنایات در همه دوران سال ها بوده است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم که دشمنان و به ویژه آمریکا با چه اقدامات خصمانه ای بر علیه ما اقدام کرده اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: باید پیشنهاد شود که در تقویم سال 96 هفته حقوق بشر آمریکایی ثبت شده تا هر ساله در این زمینه صحبت شود.

سرهنگ حسینی افزود: علاوه بر این باید با برگزاری برنامه ها و همایش های مختلف، مسائل ضد حقوق بشری آمریکا در زمینه های مختلف به عنوان یک مطالبه بیان شود.

وی تصریح کرد: همچنین می توان از دانشجویان رشته های کارشناسی ارشد و دکتری نیز خواست تا پایان نامه ها و رساله های خود را در خصوص اقدامات خصمانه آمریکا و ضد حقوق بشری آمریکا تدوین کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم همچنین به موضوع تجلیل از شهدای گرانقدر هفتم تیر اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز باید تجلیلی در شان این شهدای والا مقام انجام شود که نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

سرهنگ حسینی همچنین به راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: باید تسهیلات برای راهپیمایان فراهم شود تا بتوانند بعد از اقامه نماز جمعه به راحتی تردد و از این وسائل نقلیه عمومی استفاده کنند.

 

*موازین نمادین آمریکایی ها در زمینه حقوق بشر باید برملا شود

سرهنگ بختیاری معاون فرهنگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) نیز گفت: هفته حقوق بشر آمریکایی به عنوان هفته ای است که می توان تمام نقض های حقوق بشری آمریکا را تشریح کنیم.

وی افزود: باید بدانیم که مشکل اول و آخر ما آمریکا است و باید مواضع نمادین آمریکایی ها در زمینه حقوق بشر را برملا کنیم.

معاون فرهنگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) گفت: آمریکا در طول های سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خیانت های بسیاری را کرده است که باید همه این خیانت ها برای نسل جوان بازگو شود.

سرهنگ بختیاری اذعان داشت: باید با بزک کردن استکبار و آمریکا به جایی برسد که ما در دام آمریکایی ها قرار گیریم و به دام دشمن گرفتار شویم.

وی افزود: اقدامات آمریکا یک اقدام بی بشری است که و باید دشمن شناس بوده و بدانیم که آمریکا دشمنان ملت ایران است.

معاون فرهنگی سپاه علی ابن ابیطالب(ع) گفت: باید از توان بسیج و همچنین حله های صالحین و ایستگاه های فرهنگی استفاده کرده و در تبیین جایگاه واقعی آمریکا و اقدامات خصمانه آنها بکوشیم.

 

*جمع آوری کمک های مردمی در حمایت از مردم فلسطین در راهپیمایی روز قدس

عبدالله جلالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم هم گفت: راهپیمایی روز قدس امسال از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید همه تلاش و توان ما بر این باشد تا بتوانیم در راستای ضربه زدن به اقدامات خصمانه دشمن و خنثی کردن آن قدم برداریم.

وی افزود: همه باید تلاش داشته باشیم تا راهپیمایی امسال پرشورتر از سال های قبل برگزار شده و این حلقه امنی که استکبار در تلاش است برای صهیونیست ها ایجاد کند از بین برود.

جلالی ادامه داد: امسال با برنامه ریزی کمیته امداد تمامی کمک های مردمی در راهپیمایی روز قدس برای مردم مظلوم فلسطین جمع آوری خواهد شد.

سرهنگ پوربافرانی سرپرست پلیس راهور استان قم نیز در این جلسه گفت: پلیس راهور نیز در راستای پاکسازی مسیر راهپیمایی از سحر روز قدس اقدام خواهد کرد و در تلاش هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را ارائه کنیم.

وی عنوان داشت: محدودیت های ترافیکی نیز روز قبل از برگزاری راهپیمایی اعلام خواهد شد و امیدواریم بتوانیم به گونه ای ساماندهی کنیم تا مشکل ترافیکی به وجود نیاید.

پایان پیام/343

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آیت‌الله سبحانی:

رضایت خداوند، شرط قبولی اعمال است

آیت‌الله سبحانی شرط قبولی اعمال را رضایت خدا عنوان کرد و گفت: منافقان نیز دارای اعمال خیری در دنیا بوده اند اما از آنجا که این اعمال برای خودشان بوده نه برای خدا، اثرو خیری برای آنها ندارد.

اخبار برگزیده شبستان