خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

الاثنين ١٩ ذو القعدة ١٤٤٠

Monday, July 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۳۹۵/۳/۱ - ۰۷:۴۲ شناسه خبر : ۵۴۴۸۶۹

بررسی های گروه مالی پاسارگاد برای سرمایه گذاری خارجی
خبرگزاری شبستان:پس از لغو تحریم ها و فراهم شدن امکان تبادلات اقتصادی و بانکی کشورمان با سایر بانک ها؛ گروه مالی پاسارگاد نیز درحال ارزیابی فروش بخشی از سهام انرژی است.

خبرگزاری شبستان – گروه سیاسی: ایران که دومین اقتصاد بزرگ در خاورمیانه است، در پی یک دهه انزوای اقتصادی و سیاسی، در حال حاضر قادر به افزایش صادرات نفت خود و اتصال دوباره بانک های خود به سیستم مالی جهانی است. شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی پس از لغو تحریم های ایران در ماه ژانویه، در حال سبقت گرفتن از یکدیگر برای به دست آوردن بازار این کشور 78 میلیون نفری هستند. ضمن اینکه ایران به لحاظ جایگاه ژئوپلیتیکی دسترسی مطلوبی به بازار 400 میلیون نفری همسایه های خود دارد. همزمان با تلاش شرکت های خارجی برای حضور و سرمایه گذاری در ایران؛ شرکت های ایرانی نیز به دنبال سرمایه گذاری در خارج از ایران هستند از آن جمله شرکت ها؛ گروه مالی پاسارگاد است.

 

بانک پاسارگاد در جهت گسترش فعالیت های بانک و همچنین افزایش ارائه خدمات گوناگون به مشتریان خود، با سرمایه گذاری، در جهت پدید آمدن شرکت های موثری بر آمده است. این شرکت ها عبارتند از شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان، شرکت بیمه پاسارگاد، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)، شرکت  پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد، شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد، شرکت لیزینگ پاسارگاد، شرکت لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات پاسارگاد، شرکت مدبران ساخت آریان، شرکت توسعه انبوه سازی پاسارگاد، شرکت سامان ساخت آریان، شرکت تأمین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد، شرکت گسترش انرژی پاسارگاد، شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، شرکت خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد، شرکت مبنای خاورمیانه، شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان، شرکت بیمه اتکایی ایرانیان، شرکت مدیریت ساختمانی آریان پاسارگاد، شرکت مدیریت ساختمان نظام مهندسی آرین، موسسه مطالعات و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی پاسارگاد، شرکت تامین مسکن گروه مالی پاسارگاد و دانشگاه خاتم.

 

بنابراین گزارش، پس از لغو تحریم ها و فراهم شدن امکان تبادلات اقتصادی و بانکی کشورمان با سایر بانک ها؛ گروه مالی پاسارگاد نیز درحال ارزیابی فروش بخشی از سهام انرژی است. ایرنا به نقل از بلومبرگ از زبان  مجید قاسمی، رئیس هیات مدیره شرکت توسعه انرژی پاسارگاد و مدیرعامل بانک پاسارگاد که برای شرکت در کنفرانس سرمایه گذاری در ایران به زوریخ سوئیس سفر کرده بود؛ نوشته است: "ما احتمالا امسال بخشی از سهام برخی از کمپانی های خود، از جمله شرکت توسعه انرژی پاسارگاد، را برای عموم به فروش می گذاریم. این فروش سهام ممکن است در سال جاری ایران که در ماه مارس به پایان می رسد و یا در نهایت، سال آینده ایران انجام شود. ارزش این سهام که هزاران میلیارد ریال است، احتمالا از طریق فرابورس به فروش گذاشته می شود. شرکت توسعه انرژی پاسارگارد که در زمینه تولید برق و نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت می کند، با طرحهایی به ارزش تقریبی 12 میلیارد دلاری ، از جمله ساخت خط لوله گاز 2.2 میلیارد دلاری برای صادرات گاز به عراق، کار می کند. این گروه همچنین ممکن است بخشی از سهام شرکت های تحت اداره شرکت توسعه صنایع معدنی خاورمیانه را نیز به فروش بگذارد که البته، عرضه سهام این مجموعه ها نیازمند گرفتن مجوز برای فهرست شرکت هایش در بورس تهران است."

 

بلومبرگ در ادامه به نقل از نیکجو، رئیس گروه مشاوره مدیریت فروش بانک سرمایه گذاری امین، بزرگ ترین موسسه در نوع خود در ایران  نوشته است: "سرمایه گذاران خوش بین تر شده اند و در بازار (ایران) سرمایه گذاری کلانی کرده اند. هزینه بسیار بالای دیون، افزایش سرمایه از طریق فروش سهام را برای شرکت ها جذاب کرده است. با توجه به اینکه سهام به فروش گذاشته، زیر قیمت واقعی قیمت گذاری شده بود، اکثر آنها در بازار ایران موفقیت آمیز بود. سرمایه گذاران جدید خارجی که می خواهند در بازار عمومی ایران سرمایه گذاری کنند نیز بازار فروش سهام را جذاب خواهند یافت. این بازار منتظر پس از تجربه سال ها شرایط بد، اکنون در انتظار انبوهی از نامزدهای بالقوه فروش سهام است."

 

یادآور می شود: در زیر به معرفی اجمالی از گروه مالی پاسارگاد پرداخته ایم:

بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد در تاریخ ۱۳۸۴/۰۶/۲۲ با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فعالیت خود را آغاز نمود. درحال حاضر سرمایه بانک بیش از ۵۰،۰۰۰ میلیارد ریال بوده و عنوان دومین بانک بزرگ خصوصی ایران را یدک می‌کشد. هم اکنون تعداد سهامداران بانک بیش از۵/۱ میلیون نفر بوده و در بیش از ۳۰۰ شعبه در سراسر کشور به ارائه خدمات مالی و بانکی می‌پردازد. بهره‌مندی از شبکه گسترده‌ای از زیرمجموعه‌های فعال در حوزه مالی، انرژی و صنعت از پتانسیل‌های بالقوه این بانک بوده که در ادامه به تعدادی از این زیرمجموعه ها اشاره شده است.

www.bpi.ir      

شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان (سهامی عام)

نخستین سنگ بنای ایجاد گروه مالی پاسارگاد با هدف بسترسازی و راهبری فرآیند تشکیل یکی از بزرگترین گروه‌های مالی و اقتصادی کشور از طریق جذب سرمایه‌های مردمی و بخش خصوصی و بکارگیری آن‌ها در فعالیت‌های متنوع و پربازده اقتصادی با آرمان گام نهادن در مسیر اعتلای ایران اسلامی در تیرماه ۱۳۸۴ شکل گرفت و اکنون جایگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های هلدینگ متعلق به بخش خصوصی در ایران را به خود اختصاص داده است

www.parsaryan.com   

شرکت بیمه پاسارگاد

به منظور عرضه خدمات بیمه‌‍‌ای در استانداردهای جهانی، کسب سود متوازن و همسو با مصالح و منافع ملی و فعالیت در زمینه بیمه‌های زندگی و غیرزندگی (به طور مستقیم و قبولی اتکائی) توسط گروه مـالی پاسـارگاد تأسیس شد.

www.pasargadinsurance.ir      

هلدینگ فناپ

به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ICT خصوصی ایران با تکیه برتوانایی‌های سرمایه‌های انسانی و دانش‌بنیانی خود، در شش حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات شامل پرداخت و تجارت الکترونیکی، ارتباطات و سرویس‌های ارزش‌افزوده، خدمات مالی(بورس، بانک و بیمه)، سلامت هوشمند و خدمات عمومی، راهکارهای جامع یکپارچه فناوری اطلاعات و پروژه‌های بزرگ فناوری اطلاعات در قالب EPC فعالیت می‌کند.

این هلدینگ متشکل از ۱۵شرکت زیرمجموعه, ۵ واحد کسب و کار است و بالغ بر ۲۰۵۰ همکار دارد.

www.fanap.ir  

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد

به‌عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد با هدف ارائه خدمات مربوط به استفاده از انواع سیستم‌ها در زمینه‌های کامپیوتری، الکترونیکی، مخابراتی و فناوری اطلاعات، نصب و راه اندازی انواع دستگاه‌های کارتخوان، صدور انواع کارت‌های بانکی و خدمات مرتبط با درگاه‌های اینترنتی به عاملیت از سوی بانک پاسارگاد در بهمن ماه ۱۳۸۴ آغاز به‌کار نموده است.

www.pep.co.ir

شرکت خدمات مالی بانک پاسارگاد

در سال ۱۳۸۵ با هدف ارائه خدمات کارشناسی و مشاوره مدیریتی به مشتریان در اداره کل ثبت شرکت های تهران به‌ثبت رسید.

شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد

شرکت سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد در سال ۱۳۸۴ به‌صورت شرکت سهامی عام و با هدف سرمایهگذاری و یا مشارکت در تأسیس بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، موسسه‌های مالی و اعتباری، شرکت‌های کارگزاری اعم از کارگزاری در بورس اوراق بهادار و یا بورس‌های کالا، شرکت‌های خدمات مالی و سرمایه‌گذاری در خرید، فروش، اداره، در اختیار‌گرفتن، تأسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل، واگذاری و اجاره انواع کارخانه‌ها و واحدها و شرکت‌های فعال در بخش‌های خدماتی، بازرگانی و تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی، ساختمانی و هرگونه اموری که به ‌نحوی با فعالیت‌های فوق مرتبط باشد در داخل وخارج از کشور و سایر امور و فعالیت‌های مشابه تاسیس شده و در حال حاضر با نام ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و از واحدهای تجاری فرعی بانک پاسارگاد می باشد.

www.apinvest.ir          

شرکت لیزینگ پاسارگاد

در سال ۱۳۸۳ تحت نام شرکت سرمایه‌گذاری و لیزینگ توسعه بازار سرمایه ملل تاسیس شد. عمده سهام شرکت در ابتدای سال ۱۳۸۵ توسط بانک پاسارگاد خریداری گردید و با تغییر نام شرکت به لیزینگ پاسارگاد (سهامی خاص) فعالیت خود را با هدف تأمین، مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی اعم از واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی، ورزشی و سایر کاربردها و واگذاری آنها به صورت مستقیم و یا از طریق عقد اجاره به شرط تملیک و یا فروش اقساطی به متقاضیان، سرمایه‌گذاری و لیزینگ و مشارکت در شرکت‌ها و خرید و فروش کارخانجات ماشین آلات و اجاره به شرط تملیک قطعات یدکی مورد نیاز فعالیتهای تولیدی، صنعتی و معدنی و کشاورزی، ساختمانی، اداری، خدماتی، خرید و فروش سهام، استفاده از تسهیلات مالی و اعتباری بانک‌ها و موسسات اعتباری، ارائه مشورت در زمینه سرمایه‌گذاری و صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز، اخذ و اعطای نمایندگی از اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی و سایر فعالیت‌های مرتبط با موضوع شرکت آغاز نمود.

شرکت لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات بانک پاسارگاد

این شرکت در زمینه خرید کالاهای سرمایه‌ای برای متخصصان فعال در بخش‌های تولیدی،صنعتی، معدنی، کشاورزی، ساختمانی،اداری، راهسازی، صنایع بالادستی و پایین‌دستی و همچنین خدماتی و حرفه‌ای در قالب لیزینگ(اجاره اعتباری) و یا فروش اقساطی و یا تأمین منابع مالی جهت سرمایه در گردش قطعات و لوازم یدکی در قالب قراردادهای خرید و اجاره مجدد و همچنین مدیریت نقدینگی طبق شرایط و مقرارت مندرج در دستورالعمل‌های اجرایی شرکت لیزینگ در حال فعالیت می باشد.

www.pbelco.ir 

شرکت مدبران ساخت آریان

در سال ۱۳۸۵ با موضوع فعالیت احداث ساختمان ، شهرک و مجتمع‌های مسکونی، اداری ، تجاری و تفریحی و تاسیس کارخانه برای انجام عملیات مذکور تاسیس شد.

شرکت توسعه انبوه سازی پاسارگاد

در سال ۱۳۸۶ با هدف سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و امکان‌سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه‌های ساختمانی آغاز به‌کار نمود.

www.pasargadpdc.com           

شرکت سامان ساخت آریان

در سال ۱۳۸۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال و با هدف احداث ساختمان ، شهرک و مجتمع‌های مسکونی، اداری ، تجاری و تفریحی آغاز به کار نمود.

شرکت تامین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد

در سال ۱۳۸۵با هدف خرید و فروش، اداره، در اختیارگرفتن، تاسیس، ایجاد، توسعه و تکمیل انواع کارخانه‌ها و واحدها و شرکت‌های فعال در بخش‌های تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی و ساختمانی، انجام معاملات بازرگانی و انجام سایر کارها و امور عملیاتی تاسیس شد.

شرکت گسترش انرژی پاسارگاد

در سال ۱۳۸۷ با هدف سرمایه‌گذاری در بخش انرژی و صنایع وابسته از طریق ایجاد یک سبد دارایی متوازن با هدف کسب سودآوری مناسب آغاز به کار کرده است. فعالیت اصلی شرکت به صورت عام در حوزه‌ی انرژی و به صورت خاص در حوزه صنایع هیدروکربوری است .شرکت با هدف سرمایه‌گذاری و مشارکت در داخل یا خارج از کشور در زمینه‌های اکتشاف ، توسعه و استحصال منابع نفت و گاز و احداث پالایشگاه ‌های نفت و گاز و واحدهای پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی و تولید فرآورده‌های مربوط و همچنین احداث نیروگاه‌ها و تولید برق ، ایجاد تاسیسات مربوط به انتقال و توزیع برق ، نفت و گاز و فرآورده‌های مربوطه فعالیت میکند.

www.pedc.ir   

شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه

میدکو در سال ۱۳۸۶ تاسیس گردید این شرکت با هـدف سـرمایه‌گذاری در بخش معـادن و صنایع معدنی از طـریق هلدینگ و شـرکت‌های زیـرمجموعه با تخصص‌های سرمایه‌گذاری برای تولید صنایع فولاد و مس و توسعه معادن و اکتشاف و تجهیز معادن و طراحی و احداث طرح‌ها و بهره برداری از تولید محصولات فولادی ، مسی و مرتبط و همچنین طراحی، اجرا، نظارت و پیمان‌کاری طرح‌ها فعالیت می‌نماید. بعضی از شرکت‌های زیر مجموعه میدکو شامل شرکت فولاد سیرجان ایرانیان ، شرکت فولاد زرند ایرانیان، شرکت مهندسی معیار صنعت خاورمیانه، شرکت بازرگانی آفتاب درخشان خاورمیانه، شرکت بابک مس ایرانیان، شرکت فروسیلیس غرب پارس، شرکت فرآوران ذغال سنگ پابدانا می‌باشند.

www.midhco.com       

شرکت ساختمان شهر سازی هشتم

در سال ۱۳۸۵با هدف سرمایه‌گذاری و یا مشارکت در احداث پروژه‌های ساختمانی و واگذاری آنها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به متقاضیان و سرمایه‌گذاری در خرید، فروش، اداره، در اختیار‌گرفتن، تاسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل، واگذاری واحدهای مسکونی، اداری، رفاهی، تجاری، کارخانه‌ها و واحدها و شرکت‌های فعال در بخش‌های تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی در داخل و خارج از کشور تاسیس شد.

www.hashtom.ir         

شرکت خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد

در تاریخ ۱۳۸۸ با هدف خرید و فروش نقدی ارزهای معتبر و نقل و انتقالالات ارز در داخل و خارج از کشور از طریق صدور حواله، خدمات مشاوره‌ای حضوری و غیر حضوری و خرید و فروش مسکوک طلای بهار آزادی و توسعه معاملات با طیف متنوعی از شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و افزایش و گسترش شعب در داخل و خارج از کشور تاسیس شد.

www.pasargadexchange.com  

شرکت مبنای خاورمیانه

در سال۱۳۸۵ با هدف سرمایه‌گذاری و یا مشارکت در ایجاد ، اجرا ، توسعه ، تکمیل ، بازسازی و راه‌اندازی انواع طرح‌های صنعتی مربوط به صنایع معدنی و فلزی و نیز سرمایه‌گذاری درسایر بخش‌های مختلف اقتصادی ، صنعتی و فعالیت‌های بازرگانی در داخل و خارج از کشور و همچنین سرمایه‌گذاری و مشارکت در ایجاد ، اجرا و توسعه طرحهای صنعتی ، کشاورزی ، ساختمانی، بازرگانی و تولیدی تأسیس شد.

www.memabana.com 

شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان (آیکو)

در سال ۱۳۸۹با شعار تبلوردانش مالی در ارزش آفرینی در راستای ارائه خدمات بهینه و موثر مالی، جهت‌‌دهی صحیح به امور مالی افراد حقیقی و حقوقی، ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و کمک به توسعه و تعمیق بازارهای مالی با هدف استفاده از آخرین پیشرفت‌های دانش مالی تاسیس گردیده است. اهم فعالیت‌های این شرکت شامل انجام فعالیت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری ، سبدگردانی و پردازش اطلاعات مالی توصیه به خرید، فروش، نگهداری اوراق بهادار، اظهارنظر راجع به ارزش اوراق بهادار،مشاوره در زمینه مدیریت ریسک، مشاوره در زمینه‌های طراحی و تشکیل نهادهای مالی می‌باشد.

www.aaicco.com         

شرکت بیمه اتکایی ایرانیان

به عنوان اولین شرکت بیمه اتکایی سهامی عام با مالکیت خصوصی در سال ۱۳۸۸ با هدف قبول بیمه‌های اتکایی و اتکایی مجدد ، در کلیه رشته‌های بیمه از بازارهای داخلی و خارجی بر اساس پروانه فعالیت صادره از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در محدوده ظرفیت و مقررات مربوطه و تاسیس، مشارکت و یا اداره صندوق‌های بیمه اتکایی داخلی و خارجی و تحصیل پوشش اتکایی در ارتباط با تعهدات بیمه‌ای پذیرفته شده و سرمایه‌گذاری از محل سرمایه ،اندوخته‌ها ، ذخایر فنی و سایر منابع مالی شرکت در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب شورای عالی بیمه و عرضه خدمات مشاوره‌ای ، جانبی و تکمیلی در زمینه بیمه‌های اتکایی تاسیس شد.

www.iranianre.com     

شرکت مدیریت ساختمانی آریان پاسارگاد

در سال ۱۳۸۷ با هدف سرمایه‌گذاری و مدیریت در پروژه‌های آماده‌سازی و ساختمانی بطور مستقل و یا با مشارکت انبوه‌سازان اعم از آماده‌سازی اراضی و یا ساخت واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی، ورزشی و قبول عاملیت به منظور بررسی، نظارت فنی و بازرسی فنی و مدیریت ساخت در بخش ساختمان و مسکن و ارائه خدمات مشاوره‌ای و کارشناسی امکان سنجی پروژه‌های ساختمانی می‌باشد. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و امکان‌سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه‌های ساختمانی تاسیس شد.

شرکت مدیریت ساختمانی نظام مهندسی آرین

با مشارکت شرکت‌های گروه مالی بانک پاسارگاد و شرکت سرمایه‌گذاری نظام مهندسی ایران در سال ۱۳۸۶ با هدف سرمایه‌گذاری در توسعه بخش ساختمان و مسکن و انجام مطالعات اقتصادی، فنی، مالی، مدیریتی و نظارت، خرید املاک برای اجرای پروژه‌های ساختمانی و خدمات مشاوره‌ای تاسیس شد.

موسسه مطالعات و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی پاسارگاد

در سال ۱۳۸۹ به عنوان یک مرکز آموزشی- پژوهشی در حوزه توسعه مدیران و کارکنان بانک پاسارگاد در اولویت یکم و سپس توسعه مدیران و کارکنان مورد نیاز بازار پول و سرمایه و سایر بخش‌های کسب و کار کشور و با هدف برنامه‌ریزی در اجرای دوره‌های تخصصی موردنیاز و مشارکت در ساخت شرکت‌ها ، موسسات و مراکز آموزشی تاسیس گردید.

شرکت تامین مسکن گروه مالی پاسارگاد

درسال ۱۳۸۷ با هدف سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و امکان‌سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه‌های ساختمانی و مشارکت در، اداره، در اختیار گرفتن، تاسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل و اجاره و واگذاری انواع واحدهای مسکونی، تجاری، اداری تاسیس شد.

موسسه آموزش عالی خاتم

در سال ۱۳۷۵ با اخذ مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس و با پذیرش دانشجو در ۴ مقطع کارشناسی ارشد شروع به فعالیت نمود. لیکن بنا به دلیل پاره ای از مشکلات از سال ۱۳۸۵ لغایت ۱۳۸۹ پذیرش دانشجو نداشت و از سال ۱۳۹۰ با تمهیدات بعمل آمده و حمایت بانک پاسارگاد و با رویکردی جدید مجددا اقدام به پذیرش دانشجو نمود بنحوی که در طی ۲ سال گذشته با اخذ مجوز های جدید زمینه لازم را برای تاسیس ۳ دانشکده فنی و مهندسی ، مدیریت، علوم مالیو علوم انسانی فراهم و در شرف ارتقاء سطح از موسسه به دانشگاه می باشد.

پایان پیام/473

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی (حماس):

ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد، افزودند: موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد.

اخبار برگزیده شبستان