خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

السبت ١١ رمضان ١٤٣٩

Saturday, May 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۵/۲/۲۸ - ۱۱:۱۴ شناسه خبر : ۵۴۴۵۷۷
حافظ کل قرآن از موریتانیا در سی و سومین مسابقات بین المللی قرآن؛
برگزاری مسابقات قرآن در جهت بیداری امت اسلامی و پرهیز از تفرقه گرایی
خبرگزاری شبستان: نماینده کشور موریتانیا در رشته حفظ کل قرآن گفت: ایران با برگزاری این مسابقات در تلاش است که امت اسلامی را از خواب چند ساله بیدار کند و به یک اتحاد و یکپارچگی می رساند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان از سی و سومین مسابقات بین المللی قرآن کریم، عمر سید احمد از کشور موریتانیا در رشته حفظ کل قرآن با بیان اینکه 23 سال دارد و از کودکی فعالیت های قرآنی خود را شروع کرده است، گفت: من در سال 2004 کل قرآن را حفظ کردم.

وی با بیان اینکه در مسابقات بین المللی ترکیه، مسابقات مغرب، مسابقات بین المللی مصر شرکت کرده است، خاطرنشان کرد: در مسابقات قرآن مصر به مقام اول دست یافتم و در مسابقات مغرب نیز به مقام پنجم رسیدم و این اولین بار است که در مسابقات بین المللی ایران شرکت می کنم.

عمر سید احمد با بیان اینکه در این مسابقات در تجوید خطا داشتم که در نتیجه نهایی من تاثیر خواهد گذاشت، اظهار داشت: من در قرائت خودم بدعت داشتم ولی ان شاالله که رفع شود و من به مقام برسم.

این حافظ موریتانیایی با اشاره به سطح کیفی مسابقات تصریح کرد: من این مسابقات را در شکل ممتاز می بینم و به نظر من در جهان در سطح بالایی قرار دارد و در نوع خود بهترین نوع مسابقات است که برگزار می شود.

وی با بیان اینکه ایران در این مسابقات مناسب ترین و بهترین شعار را انتخاب کرده است که همان "امت واحد، کتاب واحد" می باشد، گفت: بدون در نظر گرفتن تفاوت های مذهبی این شعار بهترین شعار برای مسابقات بین المللی با حضور کشورهای اسلامی است.

عمر سید احمد افزود: بدون توجه به شیعه و سنی بودن، این شعار باعث وحدت بین کشورها می شود که همان هدف اصلی اسلام و قرآن است؛ ما باید به کتاب خدا و قرآن عمل کنیم تا به نتیجه خوبی برسیم.

این حافظ موریتانیایی با بیان اینکه مسلمانان از حضور گروه های تکفیری مانند داعش که بین مسلمانان جهان تفرقه ایجاد می کنند، خسته شده اند، اظهار داشت: این بیزاری از ظلم های تکفیری ها، مسلمانان را زیر پرچم قرآن به اتحاد می رساند که نمود بارز آن برگزاری مسابقات بین المللی قرآن می باشد.   

وی با تاکید بر اینکه ما کشورهای اسلامی باید خود را با این شعار زینت دهیم تا به هدف اصلی برسیم، خاطرنشان کرد: من در همین جا اعلام می کنم با وجود اینکه سنی هستم ولی ایران پرچمدار، اسلام حقیقی است و ما آنچه که در رسانه ها می بینیم باور نمی کنیم؛ چراکه هدف دشمن این است که ایران را بدنام کند.

عمر سید احمد با بیان اینکه ایران با برگزاری این مسابقات در تلاش است که امت اسلامی را از خواب چند ساله بیدار کند و به یک اتحاد و یکپارچگی برساند، گفت: من در چند جمله به تمام امت اسلامی می گویم آنچه که در رسانه ها می بینید، گمراه کننده و شبهه انگیز است و من صراحتا می گویم همه حرف هایی که در مورد ملت ایران می گویند دروغ است و ملت ایران ملت شایسته ای می باشد.

این حافظ کل قرآن گفت: با وجود اینکه به عنوان یک مسلمان سنی به این کشور آمدم، با چشم خود دیدم این چیزهایی که در مورد ایران می گویند با واقعیت متفاوت است و من وقتی برگشتم این خبر را به همه جهان منتقل می کنم.

وی ادامه داد: ما شیعه و سنی باید به ریسمان الهی چنگ بزنیم و کلام قرآن را با حیات و زندگی خود مطابقت بدهیم و در کشورهای خود پیاده کنیم؛ آن طوری که جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد.

عمر سید احمد گفت: ما باید با هم متحد باشیم و در مقابل دشمن بایستیم زیرا دشمن اصلی ما اول اشغالگران صهیونیستی و آمریکایی و دوم گروهک هایی که ادعا می کنند مسلمان هستند و مسلمانان را کافر می دانند، باید با این گروهک های تکفیری به مبارزه برخیزیم و این تفرقه را از بین ببریم.

این حافظ قرآن موریتانیایی معتقد است: اختلاف باید در سطح آرای فقهی و علمای فقهی باشد نه اینکه ملت ها و امت های اسلامی با هم اختلاف و تفرقه داشته باشند.

پایان پیام/345

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

صالحی در جمع خبرنگاران:

با هنر می‌توان قرآن را جذاب‌تر عرضه کرد/عملکرد فضای مجازی در این دوره قابل ستایش است

خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اینکه ما از طریق هنر می توانیم قرآن را جذاب‌تر عرضه کنیم مساله‌ روشنی است و نمایشگاه‌های قبلی هم به این موضوع توجه داشتند اما امسال حوزه‌های وسیع‌تری از هنر و قرآن در نمایشگاه مورد توجه بوده است.

اخبار برگزیده شبستان