خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

الأحد ١٩ ذو الحجّة ١٤٤١

Sunday, August 9, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دفاعی و امنیتی زمان :   ۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۱۱:۱۹ شناسه خبر : ۵۴۳۹۷۳

پیشرفت روزافزون علم و فناوری یکی از دلایل کینه ورزی دشمنان با جمهوری اسلامی است
خبرگزاری شبستان:عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشرفت علم و فناوری یکی از دلایل کینه ورزی دشمنان با جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار شبستان، مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش ملی فرهنگ دفاعی با بیان اینکه تردیدی نداشته باشید که پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فرهنگ اتفاق افتاده است گفت: رهبر انقلاب یک فقیه بزرگ و مرجع تقلید و اسلام شناسی یگانه در دوران معاصر خود بود که با شعار انسان سازی و پیام بشریت انقلاب را رقم زده‌اند.

 

وی ادامه داد: نوع و جنس پیامهای امام فرهنگی بود و از ابتدای پیروزی انقلاب امام در رهبری نوع نگاهشان فرهنگی عنوان شد حتی شکل پیامهای امام در قالب اجتماعی، سیاسی با محتوای فرهنگی بود و این انقلاب اسلامی انقلابی فرهنگی است.

 

وی اظهار کرد: فرهنگ انقلاب اسلامی فرهنگی دفاع از مظلوم در برابر ظالم است و دکترین امام دفاع از ملت مظلوم فلسطین است و در نگاه امام و رهبری مقابله با سلطه رژیم اشغالگر قدس یک نوع پیام فرهنگی است ممکن است برخی احساس کنند پیامها سیاسی است اما ذات این پیامها فرهنگی و دفاع از مظلومان است.

 

وی با اشاره به انقلاب فرهنگی در دانشگاهها تصریح کرد: این پیام امام بود خروج از فرهنگ بدآموز غربی و اتکا بر فرهنگ خودی بخش عمده جریان فرهنگی در سال 59 با این ایده در دانشگاه رقم خورد شئونات انقلاب اسلامی انقلابی فرهنگی است به همین جهت هدف تهاجم است و به همین منظور دفاع از این فرهنگ امری ضروری است.

 

وی با اشاره به اینکه چرا امروز سخن از ایجاد تمدن نوین اسلامی است گفت: اگر قدرت نداشتیم و فرهنگ نداشتیم چگونه می توانستیم برای ایجاد تمدن نوین اسلامی ظرفیت سازی کنیم تمدن نوین اسلامی دارای سه ضلع است که اگر درست آن را بشناسیم و طراحی کنیم براساس برنامه عملی تدارک دیده می توانیم به اهداف این امر دست یابیم و قطعاً دیوار فرهنگی مستحکمی را در برابر شمنان ایفا کنیم.

 

مخبر دزفولی یک ضلع تمدن نوین اسلامی را علم و فناوری دانست و افزود: فرهنگ و اقتصادی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی دو ضلع دیگر تمدن نوین اسلامی هستند که اگر سه ضلع شکل و قوام بگیرد ما شاهد جهش تمدنی هستیم.

 

وی گفت: یکی از اصلی ترین بخشهای فرهنگ دفاعی که موجب اقتدار شده و دشمن به آن اذعان کرده است علم و فناوری است که بارها دشمنان نیز به این پیشرفتها اذعان داشته‌اند.

 

وی گفت: یک مرکز علم سنجی در خاورمیانه اعلام کرد که ایران تنها کشوری است که از سه جنگ خاورمیانه سربلند بیرون آمده است و همین مرکز اعلام کرده است که ایران به دنبال آن است که جریان اقتصاد خود را به به اقتصاد منبع محور هدایت کند.

 

وی با اشاره به نقش نخبگان و دانشمندان به عنوان محل اتکایی برای پیشرفت و توسعه در کشور به جای اتکا به منابع درآمد نفتی گفت: برنامه علم و فناوری ما کوشش دارد تا نتایج تحقیقات خود را هر چه زودتر جهانی کند و به گفته دشمنان با وجود تحریمهایی که در حوزه هوا و فضای ایران شکل گرفت ما امروز هواپیماهایی بدون سرنشین و پارکهای علم و فناوری و موشکهایی را به فضا می فرستیم و این تحریمها باعث شد در آینده علمی ایران به دنبال اقتصادی دانش بنیان حرکت کنیم.

 

مخبر دزفولی با بیان اینکه بخش دوم این تمدن فرهنگ است افزود: باید برنامه‌ریزیهایی جهانی برای مبارزه با هویت زدایی از انقلاب داشته باشیم امروزه سایتهای گوناگون مجازی درصدد تغییر سبک زندگی هستند اما ما امروز توانسته‌ایم در ساخت بازیهای رایانه‌ای با حضور چندصد شرکت ایرانی و نوجوانان و جوانانی دارای فکر و تدین در اروپا و جهان شناخته شویم که محصولات ما را خریداری و استفاده کنند.

 

وی با اشاره بیداری اسلامی در منطقه گفت: دشمنان چه بخواهند و چه نخواهند این امر آثار شهدا و انقلاب اسلامی و رهبری است.

 

وی با بیان اینکه باید در فرهنگ مصون سازی و نواوری دینی و فرهنگی مورد توجه قرار گیرد گفت: ضلع سوم جهش تمدنی اقتصاد مقاومتی است که جنس آن مقاومت است و بدون اتکا به اقتصاد دانش بنیان محقق نمی شود و ما در این زمینه احتیاج به نقشه راه و تدارک ان هستیم.

 

وی گفت: اگر سه ضعل این مثلث شکل بگیرند قطعا و یقینا شاهد جهش تمدنی خواهیم بود و آنچه رهبر انقلاب فرموده اند سیاستهای کلی است که باید ذیل آن اهداف کمی و کیفی و تقسیم کار ملی دیده شود و اگر امروز شاهد کینه ورزی دشمنان هستیم به دلیل موفقیتهای ماست.

 

وی گفت: انقلاب اسلامی ما بشردوستانه و صلح خواهانه است و انشاالله با هدایت رهبر انقلاب و همت نخبگان و دانشمندان ضلح سوم شکل خواهد گرفت.

 

در پایان این مراسم از خانواده شهید صارمی، سردار حسین همدانی و همسر خانم مجتهدزاده دیپلمات ربوده شده تقدیر شد.

 

 

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

محدودیت‌های شدید کرونایی دیگر امکان‌پذیر نیست/ دولت آماده هر نوع کمکی برای یافتن واکسن است

رئیس جمهوری گفت: محدودیت‌های شدید کرونایی دیگر امکانپذیر نیست چرا که جامعه را دچار التهاب و افسردگی می‌کند.

اخبار برگزیده شبستان