خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سمنان - زمان :   ۱۳۹۵/۱/۲۱ - ۱۵:۱۲ شناسه خبر : ۵۳۴۸۸۷

ستاد استانی وشهرستانی برای برنامه های اوقات فراغت کانون های مساجد سمنان ایجاد شود
خبرگزاری شبستان:مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان بر تشکیل ستاد استانی وستاد شهرستانی برای برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری در سال جاری تاکید داشت .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان(21 فروردین) در اولین نشست ستاد اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به فصل تابستان و لزوم غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان همانند سالهای گذشته باید برای فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان دارای برنامه باشند.

 

وی با اشاره به اینکه جذب حداکثری اقشار مردم به ویژه کودکان و نوجوانان به فضای معنوی مساجد و غنی سازی اوقات فراغت مهمترین اهداف برگزاری برنامه های تابستانی در کانون های مساجد است، توجه جدی به شعار سال را در برنامه ریزی های اوقات فراغت و ترویج و ارتقای سطح معلومات و دانش دینی مخاطبان در موضوعات قرآنی، اعتقادی، اخلاقی و اهتمام مضاعف به بزرگداشت مناسبت های مذهبی و مقارن با ایام اوقات فراغت رااز جمله وظایف بیان کرد.

 

حدادیان تصریح کرد: اوقات فراغت فرصتی مغتنم به منظور فراهم آوردن بستری مناسب برای جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به برنامه های کانون های فرهنگی مساجد بوده که این امر با برنامه ریزی جامع و دقیق، استفاده از تمام ظرفیت ها، تنوع بخشی به فعالیت ها و برنامه ها و اهتمام نسبت به اجرای فعالیت های شادی آفرین و نشاط آور در پرتو آموزه های دینی محقق می شود.

 

وی گفت:براین اساس برنامه ها و فعالیت های ارائه شده باید به گونه ای باشد که افراد با میل، انگیزه و اشتیاق درونی خود در یکی از محورهای مرتبط با فعالیت های تابستانی کانون ها شرکت کنند و نتیجه این ارتباط، افزایش معلومات دینی و فرهنگی است.

 

حدادیان هماهنگ سازی و ایجاد وحدت رویه در برنامه ها و فعالیت ها، شناسایی ظرفیت های کانون ها و ارتقاء سطح توانمندی آنها، فراهم آوردن زمینه جذب هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد را از دیگر اهداف طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد برشمرد.

 

وی اضافه کرد: کانون های فرهنگی هنری در اجرای همه برنامه ها به ویژه برنامه های اوقات فراغت از تمام ظرفیت های منطقه ای و محلی استفاده می کنند ودر برنامه های اوقات فراغت استفاده از توانمندی های اعضاء کانون مورد تاکید است.

 

در این نشست رحمان شاهی کارشناس امور فرهنگی هنری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در خصوص برنامه های اوقات فراغت مطالبی را ارائه داد.

پایان پیام/276

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان