خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٦ جمادى الأولى ١٤٤١

Wednesday, January 22, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - زمزمه های انتظار زمان :   ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۲ شناسه خبر : ۵۲۸۹۷۴
دولت موعود. . .
حضور بیش از ۱۰ هزار نفر در ارتش امام مهدی(ع)
خبرگزاری شبستان: امام صادق(ع) می فرماید: "هنگامی که خداوند به حضرت قائم(ع) اجازه قیام دهد، سیصد و سیزده تن با او بیعت می کنند. آن حضرت در مکه توقف می کند تا ا ین که عدد اصحابش به ۱۰ هزار نفر برسد، آن گاه به سوی مدینه حرکت می نماید."

خبرگزاری شبستان: یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان ها را به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(عج) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟

سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت(عج) چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟

 

ارتش مهدی(ع)

ابوبصیر می گوید: مردی از اهالی کوفه، از امام صادق(ع) پرسید: چند نفر با حضرت قائم(ع) قیام می کنند؟

 مردم می گویند: همراهان حضرت به تعداد سربازان بدر یعنی سیصد و سیزده نفرند. امام(ع) فرمود: حضرت مهدی(ع) ظهور نمی کند، مگر با ارتش قوی و نیرومند و ارتش قدرتمند کمتر از 10 هزار نیروی رزمنده نخواهد داشت.

نیز آن حضرت می فرماید: هنگامی که خداوند به حضرت قائم(ع) اجازه قیام دهد، سیصد و سیزده تن با او بیعت می کنند. آن حضرت در مکه توقف می کند تا ا ین که عدد اصحابش به 10 هزار نفر برسد، آن گاه به سوی مدینه حرکت می نماید.

امیرمومنان علی(ع) می فرماید: مهدی حداقل با لشکر 12 هزار نفری و حداکثر 15 هزار نفری ظهور می کند. رعب و ترس از نیروی نظامی او، پیشاپیش سپاهیانش در حرکت است. هیچ دشمنی با ایشان روبه رو نمی شود، جز اینکه شکست می خورد. آن حضرت و سپاهیانش در راه خدا به سرزنش کسی نمی اندیشند. شعار لشکریانش این است: بمیران، بمیران.

امام صادق(ع) می فرماید: امام زمان(ع) ظهور نمی کند، مگر آن که حلقه و تعداد آنان کامل گردد. راوی پرسید: تعداد آنان چند نفر است؟ حضرت فرمود: 10 هزار نفر .

شیخ حرّ عاملی می گوید: در روایت است که تعداد کامل سپاه امام زمان(ع) صد هزار نفر است.

پایان پیام/53

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت الاسلام عالی در اجتماع عظیم «حامیان مقاومت در راه ولایت»

قدرت و امنیت در منطقه زمینه‌ساز ظهور است/ ولایت‌پذیری این برکات را در شهادت سردار سلیمانی قرار داد

یک استاد حوزه‌علمیه با بیان‌اینکه از جمله شاخصه‌های مهم ظهور، قدرت و امنیت در منطقه است که سردار سلیمانی زمینه آن را در منطقه ایجاد کرد، گفت: تسلیم محض مقابل ولایت بودن نعمت بسیار بزرگی است برای همین خداوند در شهادت سردار برکات بسیار قرار داد.

اخبار برگزیده شبستان