خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۳ شناسه خبر : ۵۱۶۴۴۲
واکنش آیت الله ملک حسینی به رد صلاحیت ها:
کاندیداها در مسیر قانونی اعتراضات خود را پیگیری کنند
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در واکنش به رد صلاحیت کاندیداها، ازآنان خواست در مسیر قانونی اعتراضات خود را مطرح کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، پس از گذشت ۱۰ سال از اتفاق ناگوار قتل در یکی از طایفه های بزرگ بویراحمد خانواده مقتول با وساطت ریش سفیدان، روحانیون، علما، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، فرمانداران گذشته و فعلی بویراحمد، مسئولان و مدیران کل از حق قانونی خود گذشت کردند و به عفو که در قرآن کریم نیز به آن سفارش شده است، عمل کردند.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم، گفت: این کار چیزی جز کرامت، ارتقای شخصیت انسان و جلوه خدایی و الهی پیدا کردن انسان نیست و آفرین بر خانه و خانواده ای که گذشت کردند.

آیت الله ملک حسینی در ادامه گریزی به بحث تایید و رد صلاحیت ها زد و  افزود: همه چیز باید بر مدار قانون باشد و بدون شک هیئت اجرائی و هیئت نظارت و سپس هیئت مرکزی نظارت و شورای نگهبان مسیر قانونی برای مدیریت انتخابات هستند و بی شک مسیری برای مدیریت نتیجه نیستند و وای به روزی که مسیر قانونی مدیریت انتخابات به مدیریت نتیجه منتهی شود.

وی اظهار داشت: کرامت انسانی ایجاب می کند که فضیلت های انسانی در زیر و ذیل آن ایجاد شود؛ خدای ناکرده اگر تا به حال علیه کسی دروغی گفتیم علیه کسی تهمتی زدیم و زمینه را برای آبرو ریزی کسی فراهم آوردیم از خدای بزرگ و از او عذر بخواهیم همانند گناهان غیر قابل بخشش؛ زیرا بعضی مواقع فرصت عذرخواهی از کسی که حق او را ضایع کرده ایم به وجود نمی آید.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اگر خدای ناکرده تهمتمان، دروغمان یا راست بدتر از دروغمان یعنی راست های نصفه و نیمه که لا اله الا الله از راست های نصفه و نیمه بدتر از دروغ که اگر چنین کردیم از خدای خود عذر بخواهیم.

وی یادآور شد: هیئت اجرائی و هیئت نظارت استان کهگیلویه و بویراحمد از بچه های استان هستند، نه حق الهی داشتند و نه حق انسانی داشتند که بخواهند حق کسی را ضایع کنند و انشالله چنین نکردند.

 آیت الله ملک حسینی ادامه داد: اما بعضی از کسانی که شما می شناسید و بنده هم می شناسم، به عنوان انسان های پاک و سالم در عین حالی که حمایت انتخاباتی از کسی ندارم و شما هم توقع ندارید داشته باشم؛ هر وسیله ای که بر عهده ام باشد و هر تلاشی باشد برای اعاده حیثیت آنها خواهم کرد که حق ضایع شده اینها بازستانده شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر خدا کمکم کرد خدا را سپاس می گویم و اگر خدا نخواست، لایق این نبودم که اثر کند؛ تلاشم و باز خدا را سپاس می گویم که توفیقم داد تا غیرتی بکشم و دفاع کنم از کسی که احساس می کنم حق او ضایع شده است.

وی اذعان کرد: اما هرگز کسی را متهم نمی کنم، دینی که از شورای نگهبان سراغ داریم ایجاب می کند هرگز به فکر سر و صدا، برهم زدن آرامش، به فکر چیزی نباشم و نباشیم.

آیت الله ملک حسینی یادآور شد: شما هم این فکر را داشته باشید دین شورای نگهبان و انشالله هیئت نظارت مرکزی ایجاب می کند که رصد کنند و به شکایت اینها رسیدگی کنند و انشالله از این به بعد اگر گزارش درستی داریم منتقل می کنیم و خدای ناکرده حق کسی ضایع نشود.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد افزود: روحانیت و سروران معظم، ریش سفیدان دفاع از حقوق انسانها وظیفه یک نفر نیست وظیفه انسان است هرکس توانست باید تلاش کند حق کسی ضایع نشود؛ اما شاخص هایی که شورای نگهبان تفسیر می کند شاخص منفی فتنه، شاخص منفی نفوذ، شاخص منفی بی التزامی به دین، بی التزامی به نظام جمهوری اسلامی، بی التزامی به ولایت، اینها شاخص هاست که هرکس نداشته باشد، بی شک نمی تواند وارد مجلش شود.

وی عنوان کرد: روشن است مجلس، مجلس جمهوری اسلامی است اگر کسی به جمهوریت نظام یا به اسلامیت نظام با تمام فاکتورهای مثبت آن اعتقاد نداشته باشد برای چه به مجلس برود؟.

آیت الله ملک حسینی خاطرنشان کرد: او اعتقاد به این عنوان ها ندارد اما نعوذ بالله خدایا تو من را ببخش اگر روزی سخنی گفتم و حرفی زدم امروز در برابر شما عذرخواهی می کنم از خدایم و از شما و سخنی گفتم که ناگهان اهل فتنه نیست، فتنه گر قلمداد شود اهل فساد نبوده، فاسد قلمداد شود، اهل بی التزامی به دین نبود، بی التزام به دین قلمداد شود، بی التزام به ولایت نبود بی التزام به ولایت قلمداد شود، از خدا عذر می خواهم و از هر کسی که زمانی گفته باشم عذر می خواهم، خواهیم مرد مگر می شود بار شکست شخصیت انسان ها رو به قیامت برد؟

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در روایت است اگر انسان به کسی تهمتی بزند بدتر از لیاقتش او را در محشر وارد می کنند و بر تلی از آتش لحظه به لحظه می سوزد و این پوست عوض می شود و می سوزد تا از این مذمه خارج شود.

وی تصریح کرد: پس به کاندیداهای محترم و عزیزانی که طرفدار این کاندیدها هستند خواهش و توصیه می کنم در رعایت سلم و در مسیر قانونی اعتراضات خود را مطرح کنند و هرکس غیرتی دارد فرقی نمی کند امر به معروف و نهی از منکر، دفاع از حقوق انسانها بر همه واجب است نه بر نماینده ولی فقیه یا بر فرمانده سپاه یا بر استاندار یا بر فرماندار؛ هرکس شرف دارد غیرت دارد دین دارد، وظیفه دارد که چنانچه حق کسی در حال ضایع شدن است، تلاش کند.

آیت الله ملک حسینی یادآور شد: اما تلاش به معنای بی ادبی، جسارت، حمله، سر و صدا و برهم زدن نظم اجتماعی نیست؛ به هیچ کس اجازه داده نخواهد شد که نظم اجتماعی را برهم بزند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: با حفظ نظم اجتماعی باید حقوق عزیزانی را که خدای ناکرده حقوقشان ضایع شده، همه نه بعضی، به اسم شخصی و فردی کاری ندارم باید ادا شود.

شایان ذکر است، خانواده الوند نسب با جایگزین کردن عفو بخشش به جای انتقام، دو طایفه را در روستای قاسم آباد جلیل به هم پیوند دادند و الفت و مهربانی در قلب های آنان جاری شد.

 

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان