خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

الجمعة ١٩ رمضان ١٤٤٠

Friday, May 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سمنان - زمان :   ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۴ شناسه خبر : ۵۱۶۱۳۸

تمام فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی جوانان بر مسجد محوری باشد
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با بیان اینکه اگر تمام فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی جوانان بر مسجد محوری بنا شده باشد به یقین می توان گفت از همه فرصت ها می توان برای رشد و تعالی دین اسلام استفاده کرده ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ حجت الاسلام محمدرضا حدادیان امروز(28 دی) در نشست اتاق فکر با اعلام این مطلب ادامه داد:شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای جدید در جامعه و هم افزایی بیش از پیش مدیران مسئول کانون ها در این امر مهم است.

 

وی با بیان اینکه با نگاه اجمالی می توان به راحتی به نقش و اهمیت مساجد پی برد افزود: باید عنایت ویژه ای به این مکان های مقدس داشت و مسئولان نیز به این پایگاه های مردمی، نگاه مجددی داشته باشند.

 

حدادیان به برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی در کانون های مساجد، اشاره داشت وافزود: برگزاری این برنامه ها در افزایش روحیه معنوی و پرورش و تربیت نیروهای مسجدی و متعهد، نقش بی بدیلی بر عهده دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بررسی برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در اتاق فکر

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان ارتقاء جایگاه این دبیرخانه را از مهمترین اهداف تشکیل اتاق فکر عنوان کرد و افزود: باید در این اتاق برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را مورد بررسی قرار داده و برای رفع مشکلات و موانع راهکار ارائه شود.

 

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان به تشکیل اتاق فکر در کانون های مساجد تاکید کرد و گفت: با بهره گیری از افکار جدید و خلاق است که می توان به رشد کمی و کیفی کانون ها دست یافت.

 

حدادیان تولید محتوا را یکی از اقدامات مهم برای کانون ها خواند و گفت: با انجام تولیدات خوب، دستگاه ها نیز به شما کمک خواهند کرد.

 

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، از مسئولان کانون های مساجد خواست از تجارب ارزشمند بهره مند شوند؛ چرا که هر منطقه و محلی دارای فرهنگ خاص خود است و مسئولان این کانونها باید آگاه به مسایل و نیازهای منطقه خود باشند در این صورت است که موفقیت شکل خواهد گرفت.

 

وی با تاکید بربرنامه ریزی وتدوین برنامه های فرهنگی کانون های مساجد درسال آینده خواستار برنامه ها وطرحهای پیشنهادی جهت پیشبرد هر چه بهتر اهداف فرهنگی دبیرخانه در کانون های مساجد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

كانون هاي مساجد نقش موثري در ارتقاي سلامت معنوي جامعه دارند

 کارشناس برنامه ریزی و توسعه دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، نیز در این نشست جذب جوانان به مسجد و تلاش در جهت تحقق منویات مقام عظمای ولایت و کادر سازی از نیروهای متعهد در کانون ها را از رسالت ها و برنامه های کانون های مساجد برشمردوگفت: كانون هاي مساجد نقش موثري در ارتقاي سلامت معنوي جامعه دارند.

 

حامد عبدوس هدف از تشکیل اتاق فکر را استفاده از نظرات علمی و کارشناسانه مسئولین فرهنگی عنوان کردو ادامه داد:آسیب شناسی وضعیت موجود و هدفمند کردن فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد،نیازسنجی مخاطبین بر اساس دسته بندی اقشار مختلف بخصوص جوانان و نوجوانان و تغذیه فکری کانون ها ازدیگر اهداف تشکیل اتاق فكر است.

 

در این نشست چهارنفر از مدیران کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان های استان در خصوص مسائل کانون ها و اجرای هر چه بهتر برنامه های فرهنگی هنری در کانون های مساجد استان سمنان بحث وتبادل نظر کردند.

 

طراحی و برنامه ریزی صحیح اتاق فکر درباره کانون های فرهنگی و هنری مساجد،تولید،اجرا و پیگیری محتوای فرهنگی کانون ها توسط اتاق فکر،بررسی وضع موجود کانون ها با نگاه علمی از موارد مطرح شده اعضای جلسه اتاق فکر بود.

 

 

 

 

پایان پیام/276

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل امور استان‌ها، حقوقی و مجلس ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور:

فعالیت ۲۴هزارکانون مساجد درکشور/سامانه فهما طراحی شد

براتی با اشاره به برنامه توسعه کانون های فرهنگی هنری مساجد بر اساس برنامه ششم توسعه گفت: هم اکنون ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد در شهرها و روستاهای کشور تشکیل و فعالیت دارند.

اخبار برگزیده شبستان