خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

الثلاثاء ٧ رمضان ١٤٣٩

Tuesday, May 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ - ۱۶:۲۶ شناسه خبر : ۵۱۳۱۴۷
مدیرکل بهداشت ، درمان و امور بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) مطرح کرد:
ضرورت آگاه سازی جامعه از پیامدهای ایدز و راه های پیشگیری
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهداشت ، درمان و امور بیمه کمیته امداد گفت: این نهاد با همکاری وزارت بهداشت به منظور ارتقاء سطح دانش علمی و تقویت بنیه آموزشی مددکاران در مواجه با افراد مبتلا و در معرض خطر کارگاههای آموزشی دوره ای را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از کمیته امداد، جعفر رحیمی با بیان اینکه برگزاری این کارگاهها در فواصل معین و با حضور پزشکان و کارشناسان دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز(UNAIDS) و مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صورت می گیرد تصریح کرد: در این دوره ها مددکاران کمیته امداد آموزش های لازم را درخصوص شناسایی، پیشگیری و درمان بیماری ایدز فرا می گیرند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد سال گذشته تفاهم نامه ای در همین راستا با هدف تحقق اهداف توسعه هزاره و اهداف ده گانه ایدز( UNAIDS) در جهت به صفر رساندن موارد جدید اچ آی وی، به صفر رساندن تبعیض و به صفر رساندن مرگ های ناشی از ایدز با رویکرد پیشگیری سطح اول (Primary) درمیان خانواده های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و گسترش خدمات حمایتی به افراد و خانواده های نیازمند که با اچ آی وی زندگی می کنند ، تهیه و امضاء کرد.

به گفته وی وضعیت همه‌گیری این بیماری در کشور همچنان در بین مصرف‌ کنندگان تزریقی مواد مخدر با شیوع 3/15 درصدی روبرو است به طوری که بررسی ها از تغییر الگوی انتقال مبتلایان خبر می دهد لذا اهمیت توجه به این گروه می توانند در برنامه های کنترل بیماری در جامعه نقش موثری داشته باشد.

مدیرکل بهداشت ، درمان و امور بیمه کمیته امداد خاطرنشان کرد: مددکاران کمیته امداد در این کارگاههای آموزشی درجریان وضعیت ایدز در ایران، راه های انتقال ویروس اچ آی وی، رفتار های مخاطره آمیز در جوانان وگروههای در معرض خطر قرار می گیرند.

رحیمی افزود: متاسفانه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به دلیل عدم اطلاع و آگاهی از نحوه شناسایی، انتقال، پیشگیری و درمان در چند مورد قربانی این بیماری شده اند که ارتقاء سطح دانش و آگاهی مددکاران در مواجه با میتلایان به ویروس اچ آی وی لازم و ضروری است.

همچنین رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یکی ازاین کارگاههای آموزشی اظهار داشت: طبق آخرین مطالعه در مورد اندازه گیری آگاهی جوانان ونوجوانان کشور در ارتباط با شناسایی راه های انتقال ایدز و باورهای اشتباه در این رابطه حدود نیمی از جوانان نمی دانند که چگونه در برابر ابتلا به ایدز از خود مراقبت کنند.

عباس صداقت با بیان اینکه تقریبا نیمی از جمعیت کشور را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند، گفت: این قشر از جامعه کنجکاو بوده و می خواهند رفتارهای پرخطر را آزمون و گاهی بحران های خود را از راه های غیرسالم هدایت کنند، بنابراین این قشر بسیار آسیب پذیرتر از دیگر اقشار جامعه هستند که ضروری است آموزش های لازم را فراگیرند.

وی تصریح کرد: هیچ دستگاهی به تنهایی قادر به کنترل عواملی مانند مصرف مواد مخدر یا رفتارهای پرخطر جنسی نخواهد بود، بنابراین همه نهادها وظیفه دارند که نسبت به آگاه سازی خانواده ها اقدام کنند.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

نیمه پنهان قمار فوتبال در ایران

خبرگزاری شبستان: برخی ازسایت های پیش بینی فوتبال مدعی هستند بخشی از پول ها خرج سایت و امور خیریه! می شود تا بر فساد مالی که انجام می دهند پوشش بگذارند.

اخبار برگزیده شبستان