خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠

Wednesday, July 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۴/۷/۱۱ - ۰۹:۱۸ شناسه خبر : ۴۹۰۵۹۴
معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد:
جزییات نرم‌افزار بر فراز آسمان/جریمه میلیونی ناشران متخلف
خبرگزاری شبستان:معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی جزییات نرم افزار آسمان را تشریح کرد و گفت:از ناشران متخلف اقامه دعوی حقوقی کردیم و از دو ناشر متخلف شکایت شد، هر یک به مبلغ ۵۰ میلیون تومان جریمه شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، میرحسین طلایی، معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در جمع خبرنگاران با اشاره به نرم‌افزار بر فراز آسمان گفت: برای اولین بار امسال توانستیم بسته آموزشی معلمان را طراحی و تولید کنیم که عموما برای کتاب‌های درسی جدید است.

 

وی افزود: این بسته‌های آموزشی در اختیار معلمان قرار گرفته و معلمانی که نتوانسته‌اند دریافت کنند با مراجعه به سامانه مربوطه می توانند این بسته‌ها را دریافت کنند.

 

طلایی تصریح کرد: در نرم‌افزار بر فراز آسمان بخشی برای معلمان طراحی شده است که مولفان درس‌های کتاب جدیدالتالیف با استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی توضیح می‌دهند تا اگر ایرادی در شیوه تدریس و اشکالی در کتاب‌های درسی وجود داشته باشد اینگونه برطرف شود.

 

معاون سازمان پژوهش و برنامه آموزشی بیان کرد: این بسته آموزشی مربوط به میزگردی از مولفان کتاب‌های جدیدالتالیف است که درباره رویکرد کتاب و ارتباط آن با سند تحول بنیادین گفت‌وگو دارد و در بخش دیگر فصل به فصل مولفان درس‌ها را تدریس می کنند. همچنین کتاب گویا نیز برای معلمان دوزبانه پیش بینی شده است.

 

وی افزود: یک بخش دیگر این نرم‌افزار، بخش مرور است که کتاب‌ها و موضوعاتی که در سال‌های گذشته بیان شده مرور می شود و بخش دیگر گنجینه نام دارد که به منظور توسعه و تقویت پایه معلمان است.

 

به گفته وی، نرم افزار بر فراز آسمان دوره های ضمن خدمت معلمان را تکمیل می کند و اگر معلمی دوره ضمن خدمت ندیده باشد با این نرم‌افزار آموزش می بیند.

 

طلایی همچنین در بخش دیگر سخنان خود درباره تبلیغات کتاب‌های کمک آموزشی در رسانه ملی و مدارس گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مواد و رسانه آموزشی در صورتی که جزء موارد تعیین شده نباشند، تخلف است و باید مهر تأیید را از سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی دریافت کنند.

 

وی افزود: یکی از اهداف مؤسسات کتاب های کمک آموزشی سودآوری است و ناشران کتاب های حل المسایل توانمندی و شایستگی دانش آموزان را نابود می کنند و کتاب‌هایی که درباره کنکور و تست‌زنی نیز پارادوکس هایی با نظام آموزشی دارد.

 

معاون سازمان و پژوهش برنامه آموزشی گفت:از ناشران متخلف اقامه دعوی حقوقی کردیم که در این زمینه از دو ناشری که به سوالات طرح شده در کتاب‌های درسی پاسخ داده بودند، شکایت شد و هر یک به مبلغ 50 میلیون تومان جریمه شدند.

 

وی همچنین درباره عدم تناسب حجم و محتوای کتاب ها با توانایی دانش‌آموزان بیان کرد: مولفانی که کتاب های درسی را تالیف می کنند با استفاده از ویژگی های روان شناختی دانش آموزان است و طبق سند راهنمای درسی بررسی می شود و سطح یادگیری دانش آموزان با ویژگی های روان شناختی تعیین می شود.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس کل بهزیستی استان تهران:

۷۰ درصد کودکان کار از اتباع بیگانه هستند

بیات نژاد با بیان اینکه ۷۰ درصد کودکان کار از اتباع بیگانه هستند، گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان باید مورد توجه افکار عمومی قرار گیرد تا افرادی که نیازمند خدمات ما هستند از خدمات بهتری بهره مند شوند.

اخبار برگزیده شبستان