خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

السبت ٥ رجب ١٤٤١

Saturday, February 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۴/۶/۱۸ - ۱۲:۳۸ شناسه خبر : ۴۸۵۰۴۹

امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت پویایی هدایت می کند
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر باعث اصلاح جامعه شده و آن را به سمت خیر، خوبی و پویایی هدایت می کند.

رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، امر به معروف و نهی از منکر را امری مهم عنوان کرد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: به جهت اهمیت موضوع و شناخت متولان این امر در استان جلساتی تدارک دیده شده تا از طریق چنین جلساتی نسبت به قانون امر به معروف و نهی از منکر که اخیرا در مجلس مصوب شده، اطلاع رسانی شود.

 

وی، افزود: باید از ظرفیت های قانون جدید امر به معروف و نهی از منکر به صورتی که به نفع جامعه باشد، استفاده شده و برای آن مفید باشد.

 

دهبانی پور، با اشاره به این که برای تصویب این قانون چالش ها و مشکلات بسیاری پیش رو بوده و اکنون برطرف شده اند، گفت: این قانون امروز دیگر تئوری، نظر و ایده نبوده؛ بلکه مصوب شده و لازم الاجراست.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: این قانون تابع سلیقه های عقیده ای، سیاسی، اجتماعی به معنای تعارض نبوده؛ بلکه مانند دیگر قانون های مصوب شده در نظام جمهوری اسلامی بوده و باید اجرا شود.

 

این مسئول فرهنگی، اظهار داشت: با توجه به حساسیت، اهمیت و لازم الاجرا بودن این امر در جامعه و بازخوردها و پیامدهایی که به وجود می آید، باید این موضوع در جامعه تبیین و پیرامون چگونگی اجرا و عملی کردن آن با تشریک مساعی اطلاع رسانی شود.

 

وی، با بیان این که در همه جوامع نهی کردن با هر نوع گرایشی به سبکی خاص عملیاتی می شود، گفت: این امر در نگاه دینی و عرفانی ما جایگاهی ایدئولوژیک و جاافتاده ای داشته و مورد قبول است.

 

دهبانی پور، ادامه داد: با کمک این امر می توانیم جامعه را اصلاح و آن را به سمت خیر، خوبی و پویایی هدایت کنیم.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، امر به معروف را زد و خورد، تنبیه، بازدارنده و نهی کردن از همه امور به معنای گذشته نداست و گفت: این امر دینی دارای محتوای غنی بوده که انسان، کرامت انسانی و حیثیت انسانی را پاسداری و برای بهبود زندگی انسان لازم است.

 

وی، انکار قلبی و اقرار زبانی را از موارد اصلی امر به معروف و نهی از منکر عنوان و اضافه کرد: صاحب نظران این امر جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، محور این امر مهم را انسان، انسانیت و کرامت انسانی اعلام کرده اند.

 

این مسئول، چنین اقداماتی را امری فرهنگی دانست و اظهار امیدواری کرد: با کمک نیروی انتظامی و اجرای این امر مهم در جامعه به صورت عملی، به اصلاح جامعه کمک کرده و آن را از ناملایمات و آسیب های اجتماعی حفظ کند.

 

دهبانی پور، جهت نتیجه بهتر و موثر اجرای این امر در جامعه از همه دستگاه ها به خصوص دستگاه متولی این امر خواست با همکاری عوامل رسانه ای و دیگر عوامل حساسیت و اهمیت موضوع نشان داده شده و برای همه مردم اطلاع رسانی شود.

 

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

قدردانی یزدان پناه از علما و روحانیون استان کهگیلویه و بویراحمد

یزدان پناه از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد، علما و روحانیون استان به منظور همکاری جهت کمک به کنترل شیوع کرونا ویروس، تشکر کرد.

اخبار برگزیده شبستان