خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١

Wednesday, September 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۵:۲۳ شناسه خبر : ۴۷۹۹۶۵
در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران تصویب شد
یک فوریت طرح لغو مصوبه مجوز تشکیل شورای بازنگری
خبرگزاری شبستان: یک فوریت طرح لغو مصوبه مجوز تشکیل شورای بازنگری اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه ریزی و اجرایی شهرداری تهران تصویب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، یک فوریت طرح لغو مصوبه مجوز تشکیل شورای بازنگری، اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه ریز و اجرایی شهرداری تهران در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت یک فوریت آن به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

 

بر اساس این گزارش، شهرداری تهران بر اساس مصوبه مجوز تشکیل شورای بازنگری اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه ریزی و اجرایی شهرداری تهران موظف است طی مدت سه ماه نسبت به ارایه این لایحه اقدام کند.

 

رحمت الله حافظی، رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در خصوص علت یک فوریت این طرح گفت: این مصوبه فاقد سازوکار به منظور اعمال وظایف نظارتی شورا است.

 

وی افزود: این مصوبه مداخله در کار اجرایی شهرداری تهران تلقی می شود بنابراین برای رسیدن به اهداف مصوبه باید شهرداری تهران هرچه زودتر لایحه تامین کننده اهداف مصوبه را به شورای شهر ارسال کند.

 

حافظی خاطرنشان کرد: در ماده واحده طرح لغو مصوبه مجوز تشریح شورای بازنگری، اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه ریزی و اجرایی شهرداری تهران آمده است و شهرداری تهران موظف است طی سه ماه در این خصوص اقدام کند.

 

بر اساس این گزارش، یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به تهیه و ارایه لایحه تفکیک ماموریت های فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و تفریحی در شهرداری تهران بعد از نظرات و پیشنهادات اعضا به تصویب نرسید.

 

در بررسی این طرح، مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران در توضیح یک فوریت طرح گفت: موضوع ایجاد یک سازمان و تشکیلات جدید نیست بلکه این است که سازمان فرهنگی هنری و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در بسیاری موارد فعالیت های مشترکی دارد.

 

وی افزود: فعالیت های فرهنگی اجتماعی در معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و فعالیت های فرهنگی هنری در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باید انجام شود و از هم تفکیک شوند.

 

در ادامه، عباس جدیدی، در مخالفت یک فوریت این طرح گفت: به دلیل اینکه در ماده 113 برنامه پنج ساله شهرداری تهران این موضوع آمده و دیگر نیازی به یک فوریت طرح نداریم.

 

مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران نیز به عنوان موافق طرح گفت: اهمیت دستور کاملا ملموس است و این مسئله یکی از مسایل مهم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران است.

 

وی با بیان اینکه این موضوع در تبصره دوم بودجه شهرداری تهران آمده و شهرداری ملزم است این موضوع را رعایت کند، خاطرنشان کرد: بسیاری از مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در سال های اخیر به دلیل کمبود اعتبارات و عدم کسب درآمد در این سازمان زمین خورده اند.

 

در ادامه، الهه راستگو به عنوان مخالف و رضا تقی پور نیز به عنوان موافق این طرح نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند که در نهایت و بعد از انجام رای گیری یک فوریت طرح تفکیک ماموریت های فرهنگی هنری اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران رای نیاورد و قرار شد به صورت عادی پیگیری شود.

 

بر اساس این گزارش، در ادامه طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه کوچک سوخت رسانی در تهران بررسی شد.

 

بر اساس این گزارش، اعضای شورای شهر نظرات خود را در این خصوص ارایه کردند و در نهایت این طرح با یک هفته مهلت برای اصلاح مورد موافقت قرار گرفت.

 

تسهیل در شرایط سوخت گیری خودروها و جلوگیری از اتلاف زمان، انرژی و صرفه جویی در هزینه ها و رفع کمبود جایگاه های سوخت در شهر تهران و توسعه متوازن جایگاه های سوخت مورد نیاز در تهران از دلایل بررسی این طرح بود.

 

در بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد و تسهیل جایگاه های کوچک سوخت رسانی در تهران، رحمت الله حافظی گفت: گازهای متصاعد در هنگام سوخت گیری سرطان زاست و باید در زمان راه اندازی و نصب این ایستگاه ها تمام نکات ایمنی و استانداردها لحاظ شود.

 

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: با احداث ایستگاه های سوخت گیری در بوستان ها به شدت مخالف هستیم.

 

مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران نیز در این خصوص گفت: شهرداری مکلف به ساخت جایگاه های سوخت در تهران نیست و باید آن را به بخش خصوصی واگذار کرد.

 

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری:

مساجد دانشگاه ها مرکز محوری فعالیت های دینی است

حجت الاسلام رستمی گفت: امروزه مساجد دانشگاه ها علاوه بر نقشی که در فضای دانشگاهی دارند، به عنوان مرکز محوری فعالیت های دینی در شهرها به شمار می آیند.

اخبار برگزیده شبستان