خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

الجمعة ٩ رمضان ١٤٤٤

Friday, March 31, 2023

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : موضوعات - علوم انسانی زمان :   ۱۳۹۴/۳/۶ - ۱۴:۵۸ شناسه خبر : ۴۶۱۵۵۳

تأملی در بنیان هستی شناسانه علوم انسانی
خبرگزاری شبستان: نشست تأملی در بنیان هستی شناسانه علوم انسانی با بررسی مناقشه این علوم در مغرب زمین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان، گروه فلسفه علوم انسانی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه نشست علمی «تأملی در بنیان هستی شناسانه علوم انسانی» را برگزار می کند.

  

بر اساس این گزارش، این نشست با ‌هدف بحث و تبادل نظر در باب ماهیت علوم انسانی و بررسی امکان علوم انسانی دینی با سخنرانی مهدی معین زاده، استادیار گروه فلسفه علم و فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

 

بررسی مناقشه علوم انسانی در مغرب زمین، بازسازی علوم انسانی غیرپوزیتیو بر اساس مفاهیم فرهنگ، اعتبار، ذوق و پیشنهاد مدل «اجمال و تفصیل» برای فهم سیر علوم انسانی غیر پوزتیو از جمله مهمترین محورهای این نشست علمی است.

 

بنا به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در این نشست علمی به سوالاتی نظیر، مفاهیم فرهنگ و اعتبار چگونه تلقی غیرپوزیتیو از علوم انسانی را قوام داده اند؟ حوزه ابژکتیو علوم انسانی کدام است؟ ابژه علوم انسانی به لحاظ هستی شناسانه چه خصلتی دارد؟ و تلقی غیرپوزتیو از علوم انسانی را چگونه می توان براساس انگاره «اجمال و تفصیل» بازآرایی کرد؟ پاسخی درخور ارائه دهد.

 

 گفتنی است، نشست تأملی در بنیان هستی شناسانه علوم انسانی ساعت 30 و 9 دقیقه صبح روز شنبه، نهم خرداد ماه در سالن اجتماعات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی قم، پردیسان، بلوار دانشگاه، جنب دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

پایان پیام/

پایان پیام/346

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان